ARÇELİK KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI VE İŞLENMESİ MÜŞTERİ AYDINLATMA METNİ

Kapat X

Food for soul

MASSIMO BOTTURA
Web sitesini göster
Food for Soul Hakkında

Food for Soul toplumların yiyecek israfıyla mücadele etmelerini teşvik etmek üzere şef Massimo Bottura tarafından kurulan bir sivil toplum örgütüdür. Expo Milan 2015 sırasında 60’tan fazla uluslararası şefi, terk edilmiş bir tiyatro olan Refettorio Ambrosiano’da bir araya getirerek fazla yiyecekleri çapta bir sergi oluşturmuştur. 6 Refettorio Ambrosiano hala açıktır ve Caritas Ambrosiana tarafından çalıştırılmaktadır. Mayıs 2016’da Food for Soul Antoniano Onlus ile işbirliği yaparak Bologna’daki bir çorba mutfağı olan Mensa Padre Ernesto’nun hizmetlerini güçlendirmiştir. Food for Soul masaya onuru geri getirmek için müdahil çevreler sağlamanın önemine inanmaktadır. Hem bedeni hem de ruhu beslemek için beslenmeye bütüncül bir yaklaşım sunmak üzere projeleri sanat, tasarım ve güzelliklerle bezenmiştir. Food for Soul bir yardım projesi değildir; bir kültür projesidir.

2016'da dünyanın bir numaralı restoranı seçilen Osteria Francescana'nın dahi şefi Massimo Bottura'nın göz bebeği projesi Food for Soul'un resmi ortağı, Grundig.

Aşevleriyle birlikte çalışan Bottura ve ekibi, çöp olarak atılan gıdalardan leziz ve sağlıklı yemekler çıkarıyorlar. Grundig, İtalya ve Rio’da Olimpiyatlar sırasında ve 2017’de Londra’da başlayan projelerde işbirliği yapmıştır. Food For Soul hakkında daha fazla bilgi için tıklayın.

izle

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamıza izin vermiş oluyorsunuz.