ARÇELİK KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI VE İŞLENMESİ MÜŞTERİ AYDINLATMA METNİ

Kişisel verileriniz; 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ("Kanun") uyarınca veri sorumlusu olarak Arçelik Pazarlama A.Ş. ve Arçelik A.Ş. ("Arçelik" veya "Şirket") tarafından aşağıda açıklanan kapsamda işlenebilecektir.

Kişisel verilerinizin işlenme amaçları konusunda detaylı bilgilere; https://www.arcelik.com.tr/kisisel-verilerin-korunmasi adresinden Arçelik Şirketler Grubu Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası’ndan ulaşabilirsiniz.

Kişisel Verileriniz Hangi Amaçla İşlenmektedir?
Toplanan kişisel verileriniz;


Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları kapsamında işlenecektir.

Açık Rızanızın Varlığı Halinde Kişisel Verileriniz Hangi Amaçla İşlenmektedir?
Toplanan kişisel verileriniz; ürün ve hizmetlerin pazarlama süreçlerinin planlanması ve icrası, profilleme ve analiz faaliyetlerinin yürütülmesi, sunulan ürün ve hizmetlerin beğeni, kullanım alışkanlıklarınız ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirerek sizlere önerilmesi ve tanıtılması, kabulünüz kapsamında paylaşmış olduğunuz iletişim bilgilerinize reklam, promosyon, vb. ticari elektronik ileti gönderilmesi ve gönderim sağlanması için hizmet aldığımız üçüncü kişilerle paylaşılması amaçlarıyla açık rızanız kapsamında işlenebilecektir.

Kişisel Verileriniz Kimlere Hangi Amaçlarla Aktarılabilir?
Toplanan kişisel verileriniz; yukarıda belirtilen amaçların gerçekleştirilmesi doğrultusunda, bayilerimize, tedarikçilerimize, kanunen yetkili kamu kurumlarına ve özel kişilere Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları çerçevesinde aktarılabilecektir.

Kişisel Verilerinizin Toplanma Yöntemi ve Hukuki Sebebi Nedir?
Kişisel verileriniz Şirketimiz ile temas edeceğiniz; elektronik ortamda internet sitesi, çağrı merkezi, mobil uygulama ve fiziki ortamda bayi kanalıyla, sözleşmenin ifası hukuki sebebine dayalı olarak toplanacaktır. Açık rıza vermeniz halinde ise ürün ve hizmetlerimizin beğeni ve kullanım alışkanlıklarınıza göre özelleştirilerek size sunulması hukuki sebebine dayalı olarak Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları kapsamında işlenebilmektedir.

Kişisel Veri Sahibi Olarak Haklarınız Nelerdir?
Kişisel veri sahibi olarak Kanun’un 11. maddesi uyarınca aşağıdaki haklara sahip olduğunuzu bildiririz:

Yukarıda sıralanan haklarınıza yönelik başvurularınızı, https://www.arcelik.com.tr/kisisel-verilerin-korunmasi den ulaşabileceğiniz Arçelik Veri Sahibi Başvuru Formu’nu doldurarak Şirketimize iletebilirsiniz. Talebinizin niteliğine göre en kısa sürede ve en geç otuz gün içinde başvurularınız ücretsiz olarak sonuçlandırılacaktır; ancak işlemin ayrıca bir maliyet gerektirmesi halinde Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenecek tarifeye göre tarafınızdan ücret talep edilebilecektir.

Kapat

Chana Masala

Ruhun Doysun Tarifleri

Tarif Defterime ekle

Malzemeler

400 g Kuru Nohut
2 yemek kaşığı Zeytinyağı
2 adet Defne Yaprağı
6 adet Karanfil
4 adet Kakule
6 adet Tane karabiber
1 adet Soğan
1 diş Sarımsak
3 tatlı kaşığı Toz Kişniş
2 tatlı kaşığı Toz Kimyon
4 adet Kuru Arnavut Biberi
½ tatlı kaşığı Toz Zerdeçal
3 tatlı kaşığı Garam Masala
½ lt Su
1 parmak boyu Taze Zencefil
1 adet Kırmızı Soğan
1 bağ Taze Kişniş
1 adet Limon
Tuz
PÜRE
2 adet Soğan (kabaca doğranmış)
2 adet Domates
4 diş Sarımsak
2 parmak boyu Taze Zencefil

Hazırlanışı

Bir gece önceden büyük bir kabın içinde soğuk suyla ıslattığın nohutları süz. Derin bir tencereye nohutları koy, üzerlerini en az 4 parmak geçecek kadar soğuk suyla, iyice yumuşayana kadar haşla. Haşlama suyuna tuz atmayı unutma.

Püre için gerekli olan soğan, domates, sarımsak ve zencefili blender’ da püre oluncaya kadar döndürüp, kenara koy.

Derin bir tencereyi orta ateşe koyup zeytinyağını ısıt.

Defne yaprağı, karanfil, kakule ve karabiber tanelerini kokuları çıkıncaya kadar kavur.

Piyazlık doğranmış 1 adet soğanı ve sarımsağı tencereye ekle, hafif renk alıp yumuşayana kadar 2-3 dakika çevir. Kenara aldığın püreyi ilave et, yağ ile sos birbirinden ayrılıncaya kadar pişir.

Toz kişniş, toz kimyon, Arnavut biberleri, zerdeçal ve garam masala’yı ekle ve karıştırarak 5 dakika daha pişir.

Haşlanmış nohutları ilave et, sosla iyice karıştır.

½ litre su ve tuz ekle.

Tencerenin kapağını kapatıp kısık ateşte 10 dakika pişir.

Jülyen kestiğin zencefili derin yağda kıtır kıtır olana kadar kızart. Bir peçetenin üzerine yayarak fazla yağını al.

Kırmızı soğanı sıçan dişi doğra, kişnişi saplarından ayıkla.

Servis tabağına aldığın nohutların üzerine kişniş yaprakları, kırmızı soğan ve kıtır zencefilleri yerleştir. Üzerine limon suyu sık ve servis et.

Gıdaya saygı duyan Grundıg tasarımları

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamıza izin vermiş oluyorsunuz.