ARÇELİK KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI VE İŞLENMESİ MÜŞTERİ AYDINLATMA METNİ

Kişisel verileriniz; 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ("Kanun") uyarınca veri sorumlusu olarak Arçelik Pazarlama A.Ş. ve Arçelik A.Ş. ("Arçelik" veya "Şirket") tarafından aşağıda açıklanan kapsamda işlenebilecektir.

Kişisel verilerinizin işlenme amaçları konusunda detaylı bilgilere; https://www.arcelik.com.tr/kisisel-verilerin-korunmasi adresinden Arçelik Şirketler Grubu Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası’ndan ulaşabilirsiniz.

Kişisel Verileriniz Hangi Amaçla İşlenmektedir?
Toplanan kişisel verileriniz;


Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları kapsamında işlenecektir.

Açık Rızanızın Varlığı Halinde Kişisel Verileriniz Hangi Amaçla İşlenmektedir?
Toplanan kişisel verileriniz; ürün ve hizmetlerin pazarlama süreçlerinin planlanması ve icrası, profilleme ve analiz faaliyetlerinin yürütülmesi, sunulan ürün ve hizmetlerin beğeni, kullanım alışkanlıklarınız ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirerek sizlere önerilmesi ve tanıtılması, kabulünüz kapsamında paylaşmış olduğunuz iletişim bilgilerinize reklam, promosyon, vb. ticari elektronik ileti gönderilmesi ve gönderim sağlanması için hizmet aldığımız üçüncü kişilerle paylaşılması amaçlarıyla açık rızanız kapsamında işlenebilecektir.

Kişisel Verileriniz Kimlere Hangi Amaçlarla Aktarılabilir?
Toplanan kişisel verileriniz; yukarıda belirtilen amaçların gerçekleştirilmesi doğrultusunda, bayilerimize, tedarikçilerimize, kanunen yetkili kamu kurumlarına ve özel kişilere Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları çerçevesinde aktarılabilecektir.

Kişisel Verilerinizin Toplanma Yöntemi ve Hukuki Sebebi Nedir?
Kişisel verileriniz Şirketimiz ile temas edeceğiniz; elektronik ortamda internet sitesi, çağrı merkezi, mobil uygulama ve fiziki ortamda bayi kanalıyla, sözleşmenin ifası hukuki sebebine dayalı olarak toplanacaktır. Açık rıza vermeniz halinde ise ürün ve hizmetlerimizin beğeni ve kullanım alışkanlıklarınıza göre özelleştirilerek size sunulması hukuki sebebine dayalı olarak Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları kapsamında işlenebilmektedir.

Kişisel Veri Sahibi Olarak Haklarınız Nelerdir?
Kişisel veri sahibi olarak Kanun’un 11. maddesi uyarınca aşağıdaki haklara sahip olduğunuzu bildiririz:

Yukarıda sıralanan haklarınıza yönelik başvurularınızı, https://www.arcelik.com.tr/kisisel-verilerin-korunmasi den ulaşabileceğiniz Arçelik Veri Sahibi Başvuru Formu’nu doldurarak Şirketimize iletebilirsiniz. Talebinizin niteliğine göre en kısa sürede ve en geç otuz gün içinde başvurularınız ücretsiz olarak sonuçlandırılacaktır; ancak işlemin ayrıca bir maliyet gerektirmesi halinde Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenecek tarifeye göre tarafınızdan ücret talep edilebilecektir.

Kapat

Fırın Köfte

ET / TAVUK / BALIK

Tarif Defterime ekle

Malzemeler

90 g Eski kaşar
1 adet Soğan
3 adet Kereviz sapı
2 diş Sarımsak
1 orta boy Havuç
1 yemek kaşığı Tereyağ
10 dal Ayıklanmış taze kekik
½ tatlı kaşığı Toz biber
60 ml Domates suyu
125 ml Tavuk suyu
2 adet Yumurta
½ tatlı kaşığı Toz jelatin
⅔ bardak Galeta unu
⅓ demet Ayıklanmış, doğranmış maydanoz
1 tatlı kaşığı Hardal
1 yemek kaşığı Soya sosu
1 tatlı kaşığı Tuz
½ tatlı kaşığı Karabiber
1 kg Yağsız dana kıyma
SOS İÇİN
125 ml Ev yapımı ketçap
1 tatlı kaşığı Ev yapımı acı sos
½ tatlı kaşığı Öğütülmüş kişniş tohumu
60 ml Elma sirkesi
3 yemek kaşığı Şeker

Hazırlanışı

Peyniri rendele, dondurucuya koy.

Soğan, kereviz, sarımsak ve havucu sıçan dişi doğra, tereyağında yumuşayana kadar sotele. Kekik ve toz biberi ekleyip, 1 dakika daha pişir.

Domates suyunu ilave edip, çektir. Tavayı kenara al.

Tavuk suyu ve yumurtayı çırp; jelatini ekleyip karıştır, 5 dakika beklet. Galeta unu, soğanlı karışım, maydanoz, hardal, soya sos, tuz, biber ve donuk peyniri ekle, karıştır. Kıymayı ilave et, yoğur.

Grundig fırını 190 C dereceye ayarla.

Fırın tepsisine ızgara telini yerleştir, üzerine yağlı kağıt ser, kağıdın üstünde köftenin suyunun akması için delikler aç.

Köfteye, yağlı kağıdın üstünde elinle dikdörtgen bir şekil ver. Üstünü ve kenarlarını ıslak bir spatulayla düzelt, çatlaklar olmamasına dikkat et.

Fırında 55-65 dakika pişir.

Köfte pişerken üzerinin sosunu hazırla. Tüm sos malzemesini bir tencereye koyup karıştır, kalın bir kıvam alana kadar yaklaşık 5 dakika kaynat.

Köfteyi dışarı al, fırını ızgara ayarına getir.

Hazırladığın sosun yarısını köftenin üzerine sür. Köfteyi ızgaranın altına yerleştirip sos kabarcıklar çıkarıp, kenarlardan kızarana kadar fırında tut.

Köfteyi çıkarıp kalan sosu üzerine sür, 5 dakika daha fırında tutup dışarı al; 20 dakika dinlendirip servis et.

Gıdaya saygı duyan Grundıg tasarımları

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamıza izin vermiş oluyorsunuz.