ARÇELİK KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI VE İŞLENMESİ MÜŞTERİ AYDINLATMA METNİ

Kişisel verileriniz; 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ("Kanun") uyarınca veri sorumlusu olarak Arçelik Pazarlama A.Ş. ve Arçelik A.Ş. ("Arçelik" veya "Şirket") tarafından aşağıda açıklanan kapsamda işlenebilecektir.

Kişisel verilerinizin işlenme amaçları konusunda detaylı bilgilere; https://www.arcelik.com.tr/kisisel-verilerin-korunmasi adresinden Arçelik Şirketler Grubu Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası’ndan ulaşabilirsiniz.

Kişisel Verileriniz Hangi Amaçla İşlenmektedir?
Toplanan kişisel verileriniz;


Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları kapsamında işlenecektir.

Açık Rızanızın Varlığı Halinde Kişisel Verileriniz Hangi Amaçla İşlenmektedir?
Toplanan kişisel verileriniz; ürün ve hizmetlerin pazarlama süreçlerinin planlanması ve icrası, profilleme ve analiz faaliyetlerinin yürütülmesi, sunulan ürün ve hizmetlerin beğeni, kullanım alışkanlıklarınız ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirerek sizlere önerilmesi ve tanıtılması, kabulünüz kapsamında paylaşmış olduğunuz iletişim bilgilerinize reklam, promosyon, vb. ticari elektronik ileti gönderilmesi ve gönderim sağlanması için hizmet aldığımız üçüncü kişilerle paylaşılması amaçlarıyla açık rızanız kapsamında işlenebilecektir.

Kişisel Verileriniz Kimlere Hangi Amaçlarla Aktarılabilir?
Toplanan kişisel verileriniz; yukarıda belirtilen amaçların gerçekleştirilmesi doğrultusunda, bayilerimize, tedarikçilerimize, kanunen yetkili kamu kurumlarına ve özel kişilere Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları çerçevesinde aktarılabilecektir.

Kişisel Verilerinizin Toplanma Yöntemi ve Hukuki Sebebi Nedir?
Kişisel verileriniz Şirketimiz ile temas edeceğiniz; elektronik ortamda internet sitesi, çağrı merkezi, mobil uygulama ve fiziki ortamda bayi kanalıyla, sözleşmenin ifası hukuki sebebine dayalı olarak toplanacaktır. Açık rıza vermeniz halinde ise ürün ve hizmetlerimizin beğeni ve kullanım alışkanlıklarınıza göre özelleştirilerek size sunulması hukuki sebebine dayalı olarak Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları kapsamında işlenebilmektedir.

Kişisel Veri Sahibi Olarak Haklarınız Nelerdir?
Kişisel veri sahibi olarak Kanun’un 11. maddesi uyarınca aşağıdaki haklara sahip olduğunuzu bildiririz:

Yukarıda sıralanan haklarınıza yönelik başvurularınızı, https://www.arcelik.com.tr/kisisel-verilerin-korunmasi den ulaşabileceğiniz Arçelik Veri Sahibi Başvuru Formu’nu doldurarak Şirketimize iletebilirsiniz. Talebinizin niteliğine göre en kısa sürede ve en geç otuz gün içinde başvurularınız ücretsiz olarak sonuçlandırılacaktır; ancak işlemin ayrıca bir maliyet gerektirmesi halinde Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenecek tarifeye göre tarafınızdan ücret talep edilebilecektir.

Kapat

Fırında Türlü

Ruhun Doysun Tarifleri

''Çok çeşit yememiz gerektiğini biliyoruz. Bu veya benzer şekilde fırınlanmış sebze yemeği kolay, hızlı ve lezzetli. Her sebzeden bir adat bile kullansak ihtiyacımızdan fazla yemek olabiliyor. Kalan yemek olursa, ertesi gün bir salataya konabilir veya ısıtılıp blenderde çorba yapılabilir.'' - Mehmet Gürs

Tarif Defterime ekle

Malzemeler

1 adet Kırmızı soğan
5 adet Arpacık soğan
5 adet Bebek patates
4 diş Sarımsak
7-8 adet Yeşil fasulye
2 adet Kapya biber
3 adet Yeşil köy biberi
1 adet Rezene
1 adet Kabak
3 adet Yedikule marulu
5 adet Yapraklı pancar sapı
5 adet Mini turp
1 adet Armut
2 küçük Şeftali
100 g Yeşil mercimek
½ bardak Zeytinyağı
1 çorba kaşığı Kişniş
½ çorba kaşığı Rezene
½ çorba kaşığı Kimyon
½ Limon suyu
1 tatlı kaşığı Tuz

Hazırlanışı

Grundig fırını 230 C’ye getir.

Mercimekleri haşla ve süz.

Baharatları değirmende kaba şekilde öğüt.

Tüm sebzeleri temizle, birbirine yakın boylarda kes.

Hazırladığın sebzeleri, zeytinyağı ve tuzla tatlandır.

Fırın tepsisine önce patatesleri koyup 15 dakika pişir.

Soğan, sarımsak ve turpları da ekle, baharatla tatlandır ve 15 dakika daha pişir.

Fasulye, rezene, biberler, kabak ve meyveleri de ilave et, zeytinyağı ve limon suyu ekle. 5 dakika daha pişir.

Marul ve pancar sapını da tepsiye yerleştir. 5 dakika daha, tüm malzeme pişip güzel bir renk alana kadar fırınla.

Sebzeleri mercimek ile birlikte servis et.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamıza izin vermiş oluyorsunuz.