ARÇELİK KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI VE İŞLENMESİ MÜŞTERİ AYDINLATMA METNİ

Kişisel verileriniz; 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ("Kanun") uyarınca veri sorumlusu olarak Arçelik Pazarlama A.Ş. ve Arçelik A.Ş. ("Arçelik" veya "Şirket") tarafından aşağıda açıklanan kapsamda işlenebilecektir.

Kişisel verilerinizin işlenme amaçları konusunda detaylı bilgilere; https://www.arcelik.com.tr/kisisel-verilerin-korunmasi adresinden Arçelik Şirketler Grubu Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası’ndan ulaşabilirsiniz.

Kişisel Verileriniz Hangi Amaçla İşlenmektedir?
Toplanan kişisel verileriniz;


Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları kapsamında işlenecektir.

Açık Rızanızın Varlığı Halinde Kişisel Verileriniz Hangi Amaçla İşlenmektedir?
Toplanan kişisel verileriniz; ürün ve hizmetlerin pazarlama süreçlerinin planlanması ve icrası, profilleme ve analiz faaliyetlerinin yürütülmesi, sunulan ürün ve hizmetlerin beğeni, kullanım alışkanlıklarınız ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirerek sizlere önerilmesi ve tanıtılması, kabulünüz kapsamında paylaşmış olduğunuz iletişim bilgilerinize reklam, promosyon, vb. ticari elektronik ileti gönderilmesi ve gönderim sağlanması için hizmet aldığımız üçüncü kişilerle paylaşılması amaçlarıyla açık rızanız kapsamında işlenebilecektir.

Kişisel Verileriniz Kimlere Hangi Amaçlarla Aktarılabilir?
Toplanan kişisel verileriniz; yukarıda belirtilen amaçların gerçekleştirilmesi doğrultusunda, bayilerimize, tedarikçilerimize, kanunen yetkili kamu kurumlarına ve özel kişilere Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları çerçevesinde aktarılabilecektir.

Kişisel Verilerinizin Toplanma Yöntemi ve Hukuki Sebebi Nedir?
Kişisel verileriniz Şirketimiz ile temas edeceğiniz; elektronik ortamda internet sitesi, çağrı merkezi, mobil uygulama ve fiziki ortamda bayi kanalıyla, sözleşmenin ifası hukuki sebebine dayalı olarak toplanacaktır. Açık rıza vermeniz halinde ise ürün ve hizmetlerimizin beğeni ve kullanım alışkanlıklarınıza göre özelleştirilerek size sunulması hukuki sebebine dayalı olarak Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları kapsamında işlenebilmektedir.

Kişisel Veri Sahibi Olarak Haklarınız Nelerdir?
Kişisel veri sahibi olarak Kanun’un 11. maddesi uyarınca aşağıdaki haklara sahip olduğunuzu bildiririz:

Yukarıda sıralanan haklarınıza yönelik başvurularınızı, https://www.arcelik.com.tr/kisisel-verilerin-korunmasi den ulaşabileceğiniz Arçelik Veri Sahibi Başvuru Formu’nu doldurarak Şirketimize iletebilirsiniz. Talebinizin niteliğine göre en kısa sürede ve en geç otuz gün içinde başvurularınız ücretsiz olarak sonuçlandırılacaktır; ancak işlemin ayrıca bir maliyet gerektirmesi halinde Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenecek tarifeye göre tarafınızdan ücret talep edilebilecektir.

Kapat

Hasselbacks Patates

Ruhun Doysun Tarifleri

''Bir yemeğin temelini öğrendikten sonra, çeşitlendirmek serbest… Kim ne isterse onu yapar. Doğru ya da yanlış yok.'' - Mehmet Gürs

Tarif Defterime ekle

Malzemeler

Patates
20 adet küçük Taze patates
150 g Tereyağ
150 g Kuru et
30 g Bottarga
100 g Kars gravyeri
Karabiber
Tuz
Ançuezli Yağ
70 g Tereyağı
2 adet Ançuez
3 dal Maydanoz
½ Diş sarımsak

Hazırlanışı

Grundig fırını 200 C’ye ayarla.

Patatesleri iyice yıka, kurut.

Keskin bir bıçak yardımıyla patateslere mümkün olduğu kadar ince, enlemesine kesikler at. Bıçağın, patatesi dibine kadar kesmediğinden emin ol. Kestiğin patatesleri fırın tepsisine yerleştir.

Tereyağını erit; patateslerin her tarafına, özellikle kesiklerin arasına iyice sür. Tuz ve karabiberle tatlandır. Grundig fırına koy.

Ançuezli yağ için; ançuezleri bir kaba alıp çatalla ez. Oda sıcaklığındaki tereyağ ile karıştır. Sarımsağı rendele, ince kıydığın maydanozla birlikte karışıma ekle.

Kuru eti ve kars gravyerini incecik dilimle.

35 dakika sonra patatesleri fırından çıkart. 5 tanesinin arasına ve üstüne bolca ançuezli yağ sür. 5 tanesinin kesiklerinin arasına gravyer dilimlerini yerleştir. 5’inin dilim aralarına da kuru etleri yerleştir. Kalan patateslerin üzerine tepsideki yağı bir kat daha sür.

Tepsiyi tekrar fırına at, 5 dakika daha iyice kızarana kadar pişir.

Fırından çıkan sade patateslerin 5 tanesinin üzerine bottarga rendele.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamıza izin vermiş oluyorsunuz.