ARÇELİK KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI VE İŞLENMESİ MÜŞTERİ AYDINLATMA METNİ

Kişisel verileriniz; 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ("Kanun") uyarınca veri sorumlusu olarak Arçelik Pazarlama A.Ş. ve Arçelik A.Ş. ("Arçelik" veya "Şirket") tarafından aşağıda açıklanan kapsamda işlenebilecektir.

Kişisel verilerinizin işlenme amaçları konusunda detaylı bilgilere; https://www.arcelik.com.tr/kisisel-verilerin-korunmasi adresinden Arçelik Şirketler Grubu Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası’ndan ulaşabilirsiniz.

Kişisel Verileriniz Hangi Amaçla İşlenmektedir?
Toplanan kişisel verileriniz;


Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları kapsamında işlenecektir.

Açık Rızanızın Varlığı Halinde Kişisel Verileriniz Hangi Amaçla İşlenmektedir?
Toplanan kişisel verileriniz; ürün ve hizmetlerin pazarlama süreçlerinin planlanması ve icrası, profilleme ve analiz faaliyetlerinin yürütülmesi, sunulan ürün ve hizmetlerin beğeni, kullanım alışkanlıklarınız ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirerek sizlere önerilmesi ve tanıtılması, kabulünüz kapsamında paylaşmış olduğunuz iletişim bilgilerinize reklam, promosyon, vb. ticari elektronik ileti gönderilmesi ve gönderim sağlanması için hizmet aldığımız üçüncü kişilerle paylaşılması amaçlarıyla açık rızanız kapsamında işlenebilecektir.

Kişisel Verileriniz Kimlere Hangi Amaçlarla Aktarılabilir?
Toplanan kişisel verileriniz; yukarıda belirtilen amaçların gerçekleştirilmesi doğrultusunda, bayilerimize, tedarikçilerimize, kanunen yetkili kamu kurumlarına ve özel kişilere Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları çerçevesinde aktarılabilecektir.

Kişisel Verilerinizin Toplanma Yöntemi ve Hukuki Sebebi Nedir?
Kişisel verileriniz Şirketimiz ile temas edeceğiniz; elektronik ortamda internet sitesi, çağrı merkezi, mobil uygulama ve fiziki ortamda bayi kanalıyla, sözleşmenin ifası hukuki sebebine dayalı olarak toplanacaktır. Açık rıza vermeniz halinde ise ürün ve hizmetlerimizin beğeni ve kullanım alışkanlıklarınıza göre özelleştirilerek size sunulması hukuki sebebine dayalı olarak Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları kapsamında işlenebilmektedir.

Kişisel Veri Sahibi Olarak Haklarınız Nelerdir?
Kişisel veri sahibi olarak Kanun’un 11. maddesi uyarınca aşağıdaki haklara sahip olduğunuzu bildiririz:

Yukarıda sıralanan haklarınıza yönelik başvurularınızı, https://www.arcelik.com.tr/kisisel-verilerin-korunmasi den ulaşabileceğiniz Arçelik Veri Sahibi Başvuru Formu’nu doldurarak Şirketimize iletebilirsiniz. Talebinizin niteliğine göre en kısa sürede ve en geç otuz gün içinde başvurularınız ücretsiz olarak sonuçlandırılacaktır; ancak işlemin ayrıca bir maliyet gerektirmesi halinde Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenecek tarifeye göre tarafınızdan ücret talep edilebilecektir.

Kapat

Kan Portakallı Alt Üst Kek

HAMURİŞİ

Bu kekin bulut gibi hafif olmasının sırrı yumurta beyazlarının ayrı çırpılması. Mevsimine göre erik, elma, armut gibi meyveler de kullanılabilir. Bu durumda önceden pişirme süresi değişebilir.

Tarif Defterime ekle

Malzemeler

5 adet Kan portakalı
200 g Tam buğday un
1/2 tatlı kaşığı Karbonat
1/4 tatlı kaşığı Tuz
1/2 tatlı kaşığı Toz tarçın
1/2 tatlı kaşığı Haşhaş tohumu
125 g Tereyağ
100 g + 2 yemek kaşığı Esmer şeker
3 adet Beyazı ve sarısı ayrılmış yumurta
1/2 tatlı kaşığı Vanilya özütü
3 yemek kaşığı Yoğurt

Hazırlanışı

Grundig fırını 170 derece fanlı ayarda ısıt. Kek kalıbının dibini yuvarlak kestiğin yağlı kağıtla kapla.

Bir kaseye 2 kan portakalının kabuklarını rendele.

Tüm portakalların kabuklarını tamamen soy, beyaz zarlarını ayıkla ve yuvarlak dilimler halinde doğra. Doğrarken biriken portakal suyuyla birlikte tencereye koy. 5 dakika pişirdikten sonra portakal dilimlerini kenara al.

Pişirdiğin portakalları kalıbın en altına, yan yana, sıkı sıkı diz.

Bir kapta un, karbonat, tuz, tarçın, haşhaş tohumu ve ayırdığın portakal kabuğu rendesini karıştır.

Power Blender'da tereyağını krema kıvamını alana kadar çırp. Yavaşça şekeri ekleyip 3 dakika daha çırpmaya devam et. Teker teker yumurta sarılarını ve vanilya özütünü ekleyip tamamen karışana kadar çırp.

Bir kasede yoğurtla suyu karıştır. Unlu karışımı, tereyağlı karışımı ve yoğurtlu suyu yavaşça birbirine yedir (çırpma, yoksa kek sert olur).

Delisia el mikseriyle yumurta aklarını kar haline gelene kadar çırp. 2 yemek kaşığı toz şekeri ekleyip tepecikler oluşana kadar çırpmaya devam et.

Biraz önce hazırladığın kek karışımına yavaşça yedirdikten sonra portakalları dizdiğin kek kalıbına dök.

Fırında 40 dakika pişir. 5-10 dakika dinlendirdikten sonra bir tabağa ters yüz et.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamıza izin vermiş oluyorsunuz.