ARÇELİK KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI VE İŞLENMESİ MÜŞTERİ AYDINLATMA METNİ

Kişisel verileriniz; 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ("Kanun") uyarınca veri sorumlusu olarak Arçelik Pazarlama A.Ş. ve Arçelik A.Ş. ("Arçelik" veya "Şirket") tarafından aşağıda açıklanan kapsamda işlenebilecektir.

Kişisel verilerinizin işlenme amaçları konusunda detaylı bilgilere; https://www.arcelik.com.tr/kisisel-verilerin-korunmasi adresinden Arçelik Şirketler Grubu Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası’ndan ulaşabilirsiniz.

Kişisel Verileriniz Hangi Amaçla İşlenmektedir?
Toplanan kişisel verileriniz;


Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları kapsamında işlenecektir.

Açık Rızanızın Varlığı Halinde Kişisel Verileriniz Hangi Amaçla İşlenmektedir?
Toplanan kişisel verileriniz; ürün ve hizmetlerin pazarlama süreçlerinin planlanması ve icrası, profilleme ve analiz faaliyetlerinin yürütülmesi, sunulan ürün ve hizmetlerin beğeni, kullanım alışkanlıklarınız ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirerek sizlere önerilmesi ve tanıtılması, kabulünüz kapsamında paylaşmış olduğunuz iletişim bilgilerinize reklam, promosyon, vb. ticari elektronik ileti gönderilmesi ve gönderim sağlanması için hizmet aldığımız üçüncü kişilerle paylaşılması amaçlarıyla açık rızanız kapsamında işlenebilecektir.

Kişisel Verileriniz Kimlere Hangi Amaçlarla Aktarılabilir?
Toplanan kişisel verileriniz; yukarıda belirtilen amaçların gerçekleştirilmesi doğrultusunda, bayilerimize, tedarikçilerimize, kanunen yetkili kamu kurumlarına ve özel kişilere Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları çerçevesinde aktarılabilecektir.

Kişisel Verilerinizin Toplanma Yöntemi ve Hukuki Sebebi Nedir?
Kişisel verileriniz Şirketimiz ile temas edeceğiniz; elektronik ortamda internet sitesi, çağrı merkezi, mobil uygulama ve fiziki ortamda bayi kanalıyla, sözleşmenin ifası hukuki sebebine dayalı olarak toplanacaktır. Açık rıza vermeniz halinde ise ürün ve hizmetlerimizin beğeni ve kullanım alışkanlıklarınıza göre özelleştirilerek size sunulması hukuki sebebine dayalı olarak Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları kapsamında işlenebilmektedir.

Kişisel Veri Sahibi Olarak Haklarınız Nelerdir?
Kişisel veri sahibi olarak Kanun’un 11. maddesi uyarınca aşağıdaki haklara sahip olduğunuzu bildiririz:

Yukarıda sıralanan haklarınıza yönelik başvurularınızı, https://www.arcelik.com.tr/kisisel-verilerin-korunmasi den ulaşabileceğiniz Arçelik Veri Sahibi Başvuru Formu’nu doldurarak Şirketimize iletebilirsiniz. Talebinizin niteliğine göre en kısa sürede ve en geç otuz gün içinde başvurularınız ücretsiz olarak sonuçlandırılacaktır; ancak işlemin ayrıca bir maliyet gerektirmesi halinde Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenecek tarifeye göre tarafınızdan ücret talep edilebilecektir.

Kapat

Karadut Soslu Beze

Ruhun Doysun Tarifleri

Karadut baharın en renkli malzemelerinden biri. Sosunu ister yoğurt üzerinde yiyin, ister pasta yapın. Bu tarifte bezeleri kırıp üzerine döktük. Çilek ve karaduta çok yakıştığını düşündüğümüz reyhan da ekledik.

Tarif Defterime ekle

Malzemeler

KARADUT SOS
200 g Karadut
3 yemek kaşığı Toz şeker
1 adet Tarçın çubuğu
1 adet Yıldız anason
1/2 tatlı kaşığı Toz karanfil

Hazırlanışı

Karadutları diğer malzemelerle birlikte bir tencerede kaynat. Altını kısıp 25-30 dakika pişir. Soğumaya bırak.

Malzemeler

BEZE
4 adet Yumurta
180 g Şeker
1/4 tatlı kaşığı Tuz
1 tatlı kaşığı Vanilya özütü

Hazırlanışı

Yumurtalar soğukken aklarını ayır. Oda sıcaklığına gelmeleri için üzeri kapalı bir kapta beklet.
Grundig fırını 200 derecede ısıt.
Şekeri fırın tepsisine yay ve fırında yaklaşık 8 dakika, kenarlarından erimeye başlayana kadar pişir.
Fırının ısısını 90 dereceye düşür.
Mikserle yumurta aklarını çırp. Köpük olmaya başladığında şekeri ekle. 10 dakika daha çırp. Çırpma telini dik tuttuğunda dökülmüyorsa hazır demek. Vanilyayı ekleyip hafifçe karıştır.
Yumurtalı karışımı bir avuç büyüklüğünde yuvarlaklar halinde yağlı kağıt kaplı fırın tepsisine diz. Fırının en alt rafına yerleştir.
İçleri yumuşak, dışları sert olana kadar fırında 3 saat pişir. Fırını kapat, kapağını yarım aç ve bezelerin tamamen soğumaları için fırının içinde bir kaç saat beklet.
Geniş bir kaba bezeleri yerleştir. Üzerlerine karadut sos dök, çilek ve reyhan yaprakları serpiştir. Antep fıstığı ufalayarak servis et.

Gıdaya saygı duyan Grundıg tasarımları

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamıza izin vermiş oluyorsunuz.