ARÇELİK KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI VE İŞLENMESİ MÜŞTERİ AYDINLATMA METNİ

Kişisel verileriniz; 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ("Kanun") uyarınca veri sorumlusu olarak Arçelik Pazarlama A.Ş. ve Arçelik A.Ş. ("Arçelik" veya "Şirket") tarafından aşağıda açıklanan kapsamda işlenebilecektir.

Kişisel verilerinizin işlenme amaçları konusunda detaylı bilgilere; https://www.arcelik.com.tr/kisisel-verilerin-korunmasi adresinden Arçelik Şirketler Grubu Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası’ndan ulaşabilirsiniz.

Kişisel Verileriniz Hangi Amaçla İşlenmektedir?
Toplanan kişisel verileriniz;


Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları kapsamında işlenecektir.

Açık Rızanızın Varlığı Halinde Kişisel Verileriniz Hangi Amaçla İşlenmektedir?
Toplanan kişisel verileriniz; ürün ve hizmetlerin pazarlama süreçlerinin planlanması ve icrası, profilleme ve analiz faaliyetlerinin yürütülmesi, sunulan ürün ve hizmetlerin beğeni, kullanım alışkanlıklarınız ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirerek sizlere önerilmesi ve tanıtılması, kabulünüz kapsamında paylaşmış olduğunuz iletişim bilgilerinize reklam, promosyon, vb. ticari elektronik ileti gönderilmesi ve gönderim sağlanması için hizmet aldığımız üçüncü kişilerle paylaşılması amaçlarıyla açık rızanız kapsamında işlenebilecektir.

Kişisel Verileriniz Kimlere Hangi Amaçlarla Aktarılabilir?
Toplanan kişisel verileriniz; yukarıda belirtilen amaçların gerçekleştirilmesi doğrultusunda, bayilerimize, tedarikçilerimize, kanunen yetkili kamu kurumlarına ve özel kişilere Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları çerçevesinde aktarılabilecektir.

Kişisel Verilerinizin Toplanma Yöntemi ve Hukuki Sebebi Nedir?
Kişisel verileriniz Şirketimiz ile temas edeceğiniz; elektronik ortamda internet sitesi, çağrı merkezi, mobil uygulama ve fiziki ortamda bayi kanalıyla, sözleşmenin ifası hukuki sebebine dayalı olarak toplanacaktır. Açık rıza vermeniz halinde ise ürün ve hizmetlerimizin beğeni ve kullanım alışkanlıklarınıza göre özelleştirilerek size sunulması hukuki sebebine dayalı olarak Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları kapsamında işlenebilmektedir.

Kişisel Veri Sahibi Olarak Haklarınız Nelerdir?
Kişisel veri sahibi olarak Kanun’un 11. maddesi uyarınca aşağıdaki haklara sahip olduğunuzu bildiririz:

Yukarıda sıralanan haklarınıza yönelik başvurularınızı, https://www.arcelik.com.tr/kisisel-verilerin-korunmasi den ulaşabileceğiniz Arçelik Veri Sahibi Başvuru Formu’nu doldurarak Şirketimize iletebilirsiniz. Talebinizin niteliğine göre en kısa sürede ve en geç otuz gün içinde başvurularınız ücretsiz olarak sonuçlandırılacaktır; ancak işlemin ayrıca bir maliyet gerektirmesi halinde Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenecek tarifeye göre tarafınızdan ücret talep edilebilecektir.

Kapat

Kuru Erikli Kuzu Kol

ET / TAVUK / BALIK

''Bazen bir yemeğin, bir tadın yok olmaması için onu güncellemek gerekir. Doğru yol illa bu değil ama yeni nesillere eski tatları tanıştırmak için bir yöntem olabilir.'' - Mehmet Gürs

Tarif Defterime ekle

Malzemeler

Erikli Kuzu Kol
800 g Kuzu kol (iri kuşbaşı kesilmiş)
½ bardak Zeytinyağı
12 adet Kuru erik
2 adet Soğan (piyazlık doğranmış)
5 diş Sarımsak (ince kıyılmış)
5 dal Biberiye
10 dal Taze kekik
4 çorba kaşığı Kişniş
4 çorba kaşığı Kimyon
2 çorba kaşığı Toz tarçın
3 çorba kaşığı Yenibahar
¼ bardak Nar ekşisi
Erik Sos
250 g Erik pestili
350 ml Su
30 ml Nar ekşisi
Erik Soslu Kuzu Dürüm
Kuzu yahni
2 adet Yedikule marul
2 adet Lavaş
Erik sos
Acur Turşusu

Hazırlanışı

Kuzu parçalarını zeytinyağında mühürle.

Soğan, sarımsağı ilave et, karıştır.

Baharatları ve nar ekşisini ekle.

Erik ve otları ilave edip, çevir.

Üstünü örtecek kadar su koyup kapağını kapat. Etler iyice yumuşayıp dağılmaya başlayana kadar, yaklaşık 1,5-2 saat kısık ateşte pişir.

Pestili küçük doğra.

Pestil parçalarını bir sos tavasında suyla birlikte, çözülüp püre olana kadar pişir.

Grundig Delisia Doğrayıcı'ya alıp, nar ekşisiyle birlikte çek.

Lavaşı tezgaha alıp hazırladığın erik sosundan bir kat sür.

Isıttığın yahniden parçalar alıp üzerine yerleştir.

Marul yapraklarını da koyup dürüm haline getir.

Turşuyla birlikte servis et.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamıza izin vermiş oluyorsunuz.