ARÇELİK KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI VE İŞLENMESİ MÜŞTERİ AYDINLATMA METNİ

Kişisel verileriniz; 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ("Kanun") uyarınca veri sorumlusu olarak Arçelik Pazarlama A.Ş. ve Arçelik A.Ş. ("Arçelik" veya "Şirket") tarafından aşağıda açıklanan kapsamda işlenebilecektir.

Kişisel verilerinizin işlenme amaçları konusunda detaylı bilgilere; https://www.arcelik.com.tr/kisisel-verilerin-korunmasi adresinden Arçelik Şirketler Grubu Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası’ndan ulaşabilirsiniz.

Kişisel Verileriniz Hangi Amaçla İşlenmektedir?
Toplanan kişisel verileriniz;


Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları kapsamında işlenecektir.

Açık Rızanızın Varlığı Halinde Kişisel Verileriniz Hangi Amaçla İşlenmektedir?
Toplanan kişisel verileriniz; ürün ve hizmetlerin pazarlama süreçlerinin planlanması ve icrası, profilleme ve analiz faaliyetlerinin yürütülmesi, sunulan ürün ve hizmetlerin beğeni, kullanım alışkanlıklarınız ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirerek sizlere önerilmesi ve tanıtılması, kabulünüz kapsamında paylaşmış olduğunuz iletişim bilgilerinize reklam, promosyon, vb. ticari elektronik ileti gönderilmesi ve gönderim sağlanması için hizmet aldığımız üçüncü kişilerle paylaşılması amaçlarıyla açık rızanız kapsamında işlenebilecektir.

Kişisel Verileriniz Kimlere Hangi Amaçlarla Aktarılabilir?
Toplanan kişisel verileriniz; yukarıda belirtilen amaçların gerçekleştirilmesi doğrultusunda, bayilerimize, tedarikçilerimize, kanunen yetkili kamu kurumlarına ve özel kişilere Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları çerçevesinde aktarılabilecektir.

Kişisel Verilerinizin Toplanma Yöntemi ve Hukuki Sebebi Nedir?
Kişisel verileriniz Şirketimiz ile temas edeceğiniz; elektronik ortamda internet sitesi, çağrı merkezi, mobil uygulama ve fiziki ortamda bayi kanalıyla, sözleşmenin ifası hukuki sebebine dayalı olarak toplanacaktır. Açık rıza vermeniz halinde ise ürün ve hizmetlerimizin beğeni ve kullanım alışkanlıklarınıza göre özelleştirilerek size sunulması hukuki sebebine dayalı olarak Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları kapsamında işlenebilmektedir.

Kişisel Veri Sahibi Olarak Haklarınız Nelerdir?
Kişisel veri sahibi olarak Kanun’un 11. maddesi uyarınca aşağıdaki haklara sahip olduğunuzu bildiririz:

Yukarıda sıralanan haklarınıza yönelik başvurularınızı, https://www.arcelik.com.tr/kisisel-verilerin-korunmasi den ulaşabileceğiniz Arçelik Veri Sahibi Başvuru Formu’nu doldurarak Şirketimize iletebilirsiniz. Talebinizin niteliğine göre en kısa sürede ve en geç otuz gün içinde başvurularınız ücretsiz olarak sonuçlandırılacaktır; ancak işlemin ayrıca bir maliyet gerektirmesi halinde Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenecek tarifeye göre tarafınızdan ücret talep edilebilecektir.

Kapat

Kuzu Tiftik Sandviç

ET / TAVUK / BALIK

Tarif Defterime ekle

Malzemeler

1 adet Kuzu kol
2 yemek kaşığı Zeytinyağı
2 adet Kırmızı soğan
4 diş Sarımsak
3 adet Havuç
2 adet Kereviz sapı
2 dal Biberiye
4 dal Taze kekik
4 tatlı kaşığı Nar ekşisi
1 adet Portakal
4 yemek kaşığı Süzme yoğurt
1 tatlı kaşığı Kimyon tohumu
Tuz ve karabiber

Hazırlanışı

Grundig fırını 160 derecede ısıt.

Eti pişirmeden önce oda sıcaklığına getir. Her tarafını tuz ve karabiberle iyice ov.

Geniş bir döküm tencerede zeytinyağını ısıt, eti her tarafı güzelce kızaracak şekilde mühürle. Bir tabağa al.

Soğanı halka halka doğra. Havuç ve kereviz saplarını 4’e kes. Eti pişirdiğin tencerede sebzeleri 5-6 dakika pişir. Kuzu kolunu, biberiye ve kekiği ilave et.

Etin yarısına gelecek kadar su ekle. Tencerenin kapağını kapatıp, fırında 3 saat pişir. Arada kontrol et, gerekirse su ilave et.

Pişince eti geniş bir kaba al ve iki çatal yardımı ile didikle.

Tencerede pişen sebzeleri ayrı bir tabağa al. Kalan et suyuna nar ekşisini ve portakalın suyunu ekleyip 10 dakika pişir.

Didiklediğin eti tekrar tencereye koy, sosla iyice karıştır.

Yoğurtlu sosu hazırla. Kimyon tohumları tavada hafifçe kavur. Süzme yoğurt ile karıştırıp tuz ilave et.

Ekmek arasına yoğurt sos sür, tiftiklenmiş kuzu eti ve turşu yerleştirip sandviç yap.

Gıdaya saygı duyan Grundıg tasarımları

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamıza izin vermiş oluyorsunuz.