ARÇELİK KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI VE İŞLENMESİ MÜŞTERİ AYDINLATMA METNİ

Kapat X
Gıdaya Saygı

Gıda İsrafını Azaltan İpuçları GRUNDIG Ruhun Doysun Chatbot’unda

Gıdaya saygı ipuçlarına artık Ruhun Doysun’a bir emoji göndererek ulaşmak mümkün. Gıdaya Saygı Hareketi, herkes için gıdaya saygı duymayı mümkün kılacak.

Grundig Türkiye olarak başlattığımız Ruhun Doysun Farkındalık Hareketi’nde ilk günden beri amacımız, gıda israfının ne kadar büyük bir sorun olduğuna dikkat çekmek ve bu konuda farkındalık yaratmaktı. Sade bir yaşama ilham vermek, bilinçli tüketimi mutfaktan başlayarak hayata yaymayı amaçladık. 

Gıda etrafında pek çok soru sorduk. “Gıdaya saygı hayata saygıdır” diyerek yediklerimizin hikayelerinin peşine düştük. Topraktan aldığımızın değerini bilmenin önemini anlattık. Bir tek havucun, bir kerevizin sapının, bir patatesi sarmalayan kabuğun bile israf edilmemesinin ne kadar çok şeyi değiştirebileceğini fark ettirmek istedik. Web sitemizde bu bilgileri derinlemesine bir şekilde işledik. Bir enginarın, bir domatesin, bir patlıcanın ve çok daha fazlasının arkasındaki hikayelerden söz ettik. O sebzeye, meyveye, arkasındaki emeğe saygı duymak için, sonuna kadar kullanmayı, mevsimlere saklamayı basit ipuçlarıyla anlattık. Sosyal medya hesaplarımızı da bu amaca göre şekillendirdik. Takipçilerimizin, Ruhun Doysun’dan aldıkları bilgiyi her an hayatlarına uygulayabilmeleri için, basit, hemen uygulanabilir ipuçlarına yer verdik. 

Çünkü biliyoruz ki bir kişi bile alışkanlıklarını değiştirdiğinde dünya değişmeye başlıyor… 

Ruhun Doysun takipçilerinin 500.000’den fazla insana ulaşması, doğru bilginin tek başına ne kadar güçlü olduğunu gösterdi bize. Nitelikli bilginin her koşulda kıymetinin bilindiğini birlikte gördük. Ruhun Doysun beşinci yılını doldururken, bu biriktirdiğimiz bilgi dağarcığının ne kadar büyük bir hazine olduğunu fark ettik. İşte bu yüzden, Ruhun Doysun’un ipuçlarını, yenilikçi bir şekilde herkesle paylaşmak istedik. 

Türkiye’de pek çok insan israf etmeye karşı. Ancak doğru veya güvenilir bilgi için hızlıca cevap alacak bir kaynak bulmak zor. Ruhun Doysun’un gıdaya saygı duyan ipuçlarını sosyal medya kullanan herkesin bir çırpıda ulaşabileceği bir mesafeye getirmek, bizim için bu yüzden önemli. Çünkü bir şeyi çöpe atma kararını verdigimiz süre çok kısıtlı.

Bunu herkes için ulaşılabilir, hızlı, kolay bir yolla yapmamız gerekiyordu. Pek çok konuda geleceği düşünen bir marka olarak, dünyada giderek yaygınlaşan, büyüyen, tüketicilere pratik bir şekilde bilgi veren sohbet arayüzleri tam da aradığımız şeydi. Gıdaya Saygı Hareketi’ni Instagram’da böyle başlattık. Gıdaya saygı duymayı, israftan kaçınmayı, doğru saklamayı, değerlendirmenin yollarını ve farklı tarifleri bir emoji göndermek kadar kolay bir hale getirdik.

gidaya_saygi_hareketi_nasilSebze meyvelerin kullanmadığımız kısımlarından, fazla olduğunu fark ettiğiniz malzemelere, şans vermeyi, yeni bir gözle bakmayı öğreten ipuçlarına artık tek bir mesajla ulaşmak mümkün.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamıza izin vermiş oluyorsunuz.