ARÇELİK KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI VE İŞLENMESİ MÜŞTERİ AYDINLATMA METNİ

ARCELIK KISISEL VERILERIN KORUNMASI VE ISLENMESI MUSTERI AYDINLATMA METNI

Kisisel verileriniz; 6698 sayili Kisisel Verilerin Korunmasi Kanunu ("Kanun") uyarinca veri sorumlusu olarak Arcelik Pazarlama A.S. ve Arcelik A.S. ("Arcelik" veya "Sirket") tarafindan asagida aciklanan kapsamda islenebilecektir.

Kisisel verilerinizin islenme amaclari konusunda detayli bilgilere; http://www.arcelikas.com/sayfa/2165/kisisel-verilerin-korunmasi adresinden Arcelik Sirketler Grubu Kisisel Verilerin Korunmasi ve Islenmesi Politikasi'ndan ulasabilirsiniz.

Kisisel Verileriniz Hangi Amacla Islenmektedir?

Internet sitemizi ve mobil uygulamamizi kullanmaniz dolayisiyla elde edilen bilgileriniz; MUSTERI Ad- Soyad- Cep telefonu- email adresi, browser bilgisi,IP adresi, OS (mobil cihaz os bilgisi) ,device ID (mobil cihaz ID) bilgileri

. urun ve hizmetler ile satis sonrasi destek hizmetlerinin sunulmasi,

. musteri iliskileri sureclerinin yurutulmesi,

. talep ve sikayetlerinizin karsilanmasi,

. Sirketimiz tarafindan yurutulen ticari faaliyetlerin gerceklestirilmesi icin ilgili is birimlerimiz tarafindan gerekli calismalarin yapilmasi ve buna bagli is sureclerinin yurutulmesi, Kanun'un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kisisel veri isleme sartlari kapsaminda islenecektir.

Acik Rizanizin Varligi Halinde Kisisel Verileriniz Hangi Amacla Islenmektedir?

Toplanan kisisel verileriniz; urun ve hizmetlerin pazarlama sureclerinin planlanmasi ve icrasi, profilleme ve analiz faaliyetlerinin yurutulmesi, sunulan urun ve hizmetlerin begeni, kullanim aliskanliklariniz ve ihtiyaclariniza gore ozellestirerek sizlere onerilmesi ve tanitilmasi, kabulunuz kapsaminda paylasmis oldugunuz iletisim bilgilerinize reklam, promosyon, vb. ticari elektronik ileti gonderilmesi ve gonderim saglanmasi icin hizmet aldigimiz ucuncu kisilerle paylasilmasi amaclariyla acik rizaniz kapsaminda islenebilecektir.

Kisisel Verileriniz Kimlere Hangi Amaclarla Aktarilabilir?

Toplanan kisisel verileriniz; yukarida belirtilen amaclarin gerceklestirilmesi dogrultusunda, bayilerimize, is ortaklarimiza, tedarikcilerimize, kanunen yetkili kamu kurumlarina, gercek ve tuzel kisilere Kanun'un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kisisel veri isleme sartlari cercevesinde aktarilabilecektir.

Kisisel Verilerinizin Toplanma Yontemi ve Hukuki Sebebi Nedir?

Kisisel verileriniz Sirketimiz ile temas edeceginiz; elektronik ortamda internet sitesi, cagri merkezi, mobil uygulama ve fiziki ortamda bayi kanaliyla, sozlesmenin ifasi hukuki sebebine dayali olarak toplanacaktir. Acik riza vermeniz halinde ise urun ve hizmetlerimizin begeni ve kullanim aliskanliklariniza gore ozellestirilerek size sunulmasi hukuki sebebine dayali olarak Kanun'un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kisisel veri isleme sartlari kapsaminda islenebilmektedir.

Ilgili Kisi Olarak Haklariniz Nelerdir?

Ilgili Kisi olarak Kanun'un 11. maddesi uyarinca asagidaki haklara sahip oldugunuzu bildiririz:

. Kisisel veri islenip islenmedigini ogrenme,

. Kisisel verileri islenmisse buna iliskin bilgi talep etme,

. Kisisel verilerin islenme amacini ve bunlarin amacina uygun kullanilip kullanilmadigini ogrenme,

. Yurt icinde veya yurt disinda kisisel verilerin aktarildigi ucuncu kisileri bilme,

. Kisisel verilerin eksik veya yanlis islenmis olmasi halinde bunlarin duzeltilmesini isteme ve bu kapsamda yapilan islemin kisisel verilerin aktarildigi ucuncu kisilere bildirilmesini isteme,

. Kanun ve ilgili diger kanun hukumlerine uygun olarak islenmis olmasina ragmen, islenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkmasi halinde kisisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme ve bu kapsamda yapilan islemin kisisel verilerin aktarildigi ucuncu kisilere bildirilmesini isteme,

. Islenen verilerin munhasiran otomatik sistemler vasitasiyla analiz edilmesi suretiyle kisinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya cikmasina itiraz etme,

. Kisisel verilerin kanuna aykiri olarak islenmesi sebebiyle zarara ugramasi halinde zararin giderilmesini talep etme.

Yukarida siralanan haklariniza yonelik basvurularinizi, http://www.arcelikas.com/sayfa/2165/kisisel-verilerin-korunmasi den ulasabileceginiz Arcelik Ilgili Kisi Basvuru Formu'nu doldurarak Sirketimize iletebilirsiniz. Talebinizin niteligine gore en kisa surede ve en gec otuz gun icinde basvurulariniz ucretsiz olarak sonuclandirilacaktir; ancak islemin ayrica bir maliyet gerektirmesi halinde Kisisel Verileri Koruma Kurulu tarafindan belirlenecek tarifeye gore tarafinizdan ucret talep edilebilecektir.

Kapat X
Detay

Çocuklara Yaz Okuması

Bu yazıyı 2 dakika 54 saniyede okuyabilirsiniz.

Çocuklara doğa ve çevre bilinci aşılamamıza yardımcı olacak kitaplardan bir liste yaptık. Hem eğlenceli hem bilgi dolu bu kitaplara kitaplığınızda yer açabilirsiniz.

 

– Böğürtlen Cini ve Sarıgaga, Feridun Oral, Yapı Kredi Yayınları 

Hikayeleriyle hem öğreten hem de gülümseten Feridun Oral’ın bu kitabında doğada yaşayan canlılar arasındaki dostluk anlatılıyor. Böğürtlen Cini, yaşlı ağaç ve yavru kuşun yaşadıkları aynı zamanda mevsimleri öğrenmek için de değerli.

Evini Arayan Ardıç Tohumu, Servet Yanardağ, Doğan ve Egmont Yayıncılık

Doğanın büyüsünü gösteren bir başka kitap. Ardıç tohumunun dönüşümünü anlatan kitapta tohumlar ve kuşlar arasındaki ilişki harika bir dille anlatılıyor. Üstelik bu kitabı alarak ÇEKÜL Bilgi Ağacı’nın doğal miras eğitimlerine destek veriyorsunuz.

Çöp Kafalı Çocuk, Aytül Akal, Uçan Balık Yayınları

Yazar Aytül Akal’ın kitaplarının çoğunda doğa sevgisini bulabilirsiniz. “Denizin Altını Merak Eden Vapur”da eski günlerde balıklarla sohbet eden vapurun deniz altı maceralarını anlatır. “Çöp Kafalı Çocuk”ta ise çöplerini yere atan çocuğun başına gelenleri konu eder.   

– Neden? Çevre, Soonbong Heo, Hep Kitap

Bazen çocuklar çizgi roman okumayı seviyorlar. Bu durumda çevre bilincini çizgi roman şeklinde sunan bu kitap iyi bir seçenek olabilir.

– Yaşam Ağacı, Rochelle Strauss, İletişim Yayınları 

Rochelle Strauss’un “Yaşam Ağacı” adlı kitabında mantarlar, bitkiler, balıklar, kuşlar gibi canlı türlerinin biyolojik farklılıkları konu ediliyor. Ayrıca sonunda anne babalar için notlar da var.

– Modern Mağara Çocuğu Tek , Patrick McDonnell, Beyaz Balina Yayınları

New York Times Çok Satan yazarı Patrick McDonnell kitabında teknoloji bağımlısı çocukların durumunu eğlenceli bir dille anlatıyor. Mağara çocuğu Tek, sürekli mağarasında cep telefonuyla, tabletiyle meşgul, dünyada olan bitenleri kaçırıyor. Sonunda dışarı çıktığında ise dünyanın güzelliklerini keşfediyor.

– Ağaçların Gizli Dili, Peter Wohlleben, Kitap Kurdu

Biraz daha büyük okuyucular için iyi bir seçenek “Ağaçların Gizli Dili” olabilir. Ağaçların arasındaki iletişimin, ormanların öneminin anlatıldığı bu kitabı okuduktan sonra çocukların ağaçlara, bitkilere farklı gözle bakacakları kesin.

– Güneşi Bile Tamir Eden Adam, Behiç Ak, Günışığı Kitaplığı

Ünlü çocuk kitabı yazarı Behiç Ak, bu kitabında çocukları tüketim konusunda düşündürüyor. Kitabın kahramanı eşyaları, hatta kırık kalpleri bile onaran bir tamirci.

– Doğa ve Kirlilik, Brigitte Labbé, Günışığı Kitaplığı 

Biz insanların doğanın bir parçası olduğunu, yeryüzünde yaşamları birbirine bağlı canlılardan yalnızca biri olduğunu hatırlatan bu kitapta gerçek yaşamdan bir çok örnek var.

– Çöpler ve Geri Dönüşüm, Anna Hatzimanoli, Ayrıntı Çocuk 

Fazla tüketim, çöp ve geri dünüşüm üzerine düşündüren, zararlarını anlatan bir kitap.

– Börtü Böcek Güncesi, Şiirsel Taş, Redhouse Kidz Yayınları

Böceklerin dünyasını bir böceğin kaleminden, Çekirge’nin güncesinden okuyoruz. Doğa ve böceklerle ilgili bir ton bilgi eğlenceli bir kurguyla verilmiş.

– Çevreci Olmak Zorunda Mıyım?, Dyan Sheldon, Günışığı Kitaplığı 

Kitabın on iki yaşındaki kahramanı, çevreci ailesinin yerine zengin komşularıyla yaşamak ister. Bu eğlenceli kitap sıra dışı öyküsüyle çocukları çevre, doğa ve kentleşme üzerine düşündürüyor.

İngilizce kitap okumak isteyenler için de ufak bir seçki yaptık.

– The Big Adventures of Tiny House, Susan Schaefer Bernardo

Bu sevimli hikayede eski bir çiftlik evinin dönüşüm hikayesi ve Amerika’nın farklı bölgelerine seyahati anlatılıyor.

– The Lorax, Dr. Seuss

Dr. Seuss klasiği “The Lorax”ı okuyan çocuklar ağaçları korumanın önemini ve korumazsak dünyanın başına gelebilecekleri yazarın renkli dünyasından görebilirler.

– World Without Fish, Mark Kurlansky

Mark Kurlansky’nin balıkların önemini anlattığı “World Without Fish”, sürdürülebilir balıkçılığı çocukların anlayacağı bir dille anlatıyor. 

– The Omnivore’s Dilemma: Young Readers Edition, Michael Pollan

Yemekle olan ilişkimizi sorgulatan, her eve lazım cinsten bir kitap “The Omnivore’s Dilemma”. Yazarı Michael Pollan, fast food’dan organik beslenmeye kadar gıda ile ilgili merak edilen konulara bilimsel ama bir o kadar da anlaşılır bir dille yaklaşıyor. The Omnivore’s Dilemma: Young Readers Edition ise genç okurlar için ideal. Bu kitapla yediklerinin hem kendilerini hem de dünyayı nasıl etkilediğini anlayacaklar.

– Goodnight I-Pad, David Milgrim

Margaret Wise Brown’un klasik çocuk kitabı Goodnight Moon’dan esinlenerek yazılmış bu kitap günümüzde ekran bağımlısı birçok çocuğu (ve aileyi) çok güldürecek.

 

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamıza izin vermiş oluyorsunuz.