ARÇELİK KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI VE İŞLENMESİ MÜŞTERİ AYDINLATMA METNİ

ARCELIK KISISEL VERILERIN KORUNMASI VE ISLENMESI MUSTERI AYDINLATMA METNI

Kisisel verileriniz; 6698 sayili Kisisel Verilerin Korunmasi Kanunu ("Kanun") uyarinca veri sorumlusu olarak Arcelik Pazarlama A.S. ve Arcelik A.S. ("Arcelik" veya "Sirket") tarafindan asagida aciklanan kapsamda islenebilecektir.

Kisisel verilerinizin islenme amaclari konusunda detayli bilgilere; http://www.arcelikas.com/sayfa/2165/kisisel-verilerin-korunmasi adresinden Arcelik Sirketler Grubu Kisisel Verilerin Korunmasi ve Islenmesi Politikasi'ndan ulasabilirsiniz.

Kisisel Verileriniz Hangi Amacla Islenmektedir?

Internet sitemizi ve mobil uygulamamizi kullanmaniz dolayisiyla elde edilen bilgileriniz; MUSTERI Ad- Soyad- Cep telefonu- email adresi, browser bilgisi,IP adresi, OS (mobil cihaz os bilgisi) ,device ID (mobil cihaz ID) bilgileri

. urun ve hizmetler ile satis sonrasi destek hizmetlerinin sunulmasi,

. musteri iliskileri sureclerinin yurutulmesi,

. talep ve sikayetlerinizin karsilanmasi,

. Sirketimiz tarafindan yurutulen ticari faaliyetlerin gerceklestirilmesi icin ilgili is birimlerimiz tarafindan gerekli calismalarin yapilmasi ve buna bagli is sureclerinin yurutulmesi, Kanun'un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kisisel veri isleme sartlari kapsaminda islenecektir.

Acik Rizanizin Varligi Halinde Kisisel Verileriniz Hangi Amacla Islenmektedir?

Toplanan kisisel verileriniz; urun ve hizmetlerin pazarlama sureclerinin planlanmasi ve icrasi, profilleme ve analiz faaliyetlerinin yurutulmesi, sunulan urun ve hizmetlerin begeni, kullanim aliskanliklariniz ve ihtiyaclariniza gore ozellestirerek sizlere onerilmesi ve tanitilmasi, kabulunuz kapsaminda paylasmis oldugunuz iletisim bilgilerinize reklam, promosyon, vb. ticari elektronik ileti gonderilmesi ve gonderim saglanmasi icin hizmet aldigimiz ucuncu kisilerle paylasilmasi amaclariyla acik rizaniz kapsaminda islenebilecektir.

Kisisel Verileriniz Kimlere Hangi Amaclarla Aktarilabilir?

Toplanan kisisel verileriniz; yukarida belirtilen amaclarin gerceklestirilmesi dogrultusunda, bayilerimize, is ortaklarimiza, tedarikcilerimize, kanunen yetkili kamu kurumlarina, gercek ve tuzel kisilere Kanun'un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kisisel veri isleme sartlari cercevesinde aktarilabilecektir.

Kisisel Verilerinizin Toplanma Yontemi ve Hukuki Sebebi Nedir?

Kisisel verileriniz Sirketimiz ile temas edeceginiz; elektronik ortamda internet sitesi, cagri merkezi, mobil uygulama ve fiziki ortamda bayi kanaliyla, sozlesmenin ifasi hukuki sebebine dayali olarak toplanacaktir. Acik riza vermeniz halinde ise urun ve hizmetlerimizin begeni ve kullanim aliskanliklariniza gore ozellestirilerek size sunulmasi hukuki sebebine dayali olarak Kanun'un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kisisel veri isleme sartlari kapsaminda islenebilmektedir.

Ilgili Kisi Olarak Haklariniz Nelerdir?

Ilgili Kisi olarak Kanun'un 11. maddesi uyarinca asagidaki haklara sahip oldugunuzu bildiririz:

. Kisisel veri islenip islenmedigini ogrenme,

. Kisisel verileri islenmisse buna iliskin bilgi talep etme,

. Kisisel verilerin islenme amacini ve bunlarin amacina uygun kullanilip kullanilmadigini ogrenme,

. Yurt icinde veya yurt disinda kisisel verilerin aktarildigi ucuncu kisileri bilme,

. Kisisel verilerin eksik veya yanlis islenmis olmasi halinde bunlarin duzeltilmesini isteme ve bu kapsamda yapilan islemin kisisel verilerin aktarildigi ucuncu kisilere bildirilmesini isteme,

. Kanun ve ilgili diger kanun hukumlerine uygun olarak islenmis olmasina ragmen, islenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkmasi halinde kisisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme ve bu kapsamda yapilan islemin kisisel verilerin aktarildigi ucuncu kisilere bildirilmesini isteme,

. Islenen verilerin munhasiran otomatik sistemler vasitasiyla analiz edilmesi suretiyle kisinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya cikmasina itiraz etme,

. Kisisel verilerin kanuna aykiri olarak islenmesi sebebiyle zarara ugramasi halinde zararin giderilmesini talep etme.

Yukarida siralanan haklariniza yonelik basvurularinizi, http://www.arcelikas.com/sayfa/2165/kisisel-verilerin-korunmasi den ulasabileceginiz Arcelik Ilgili Kisi Basvuru Formu'nu doldurarak Sirketimize iletebilirsiniz. Talebinizin niteligine gore en kisa surede ve en gec otuz gun icinde basvurulariniz ucretsiz olarak sonuclandirilacaktir; ancak islemin ayrica bir maliyet gerektirmesi halinde Kisisel Verileri Koruma Kurulu tarafindan belirlenecek tarifeye gore tarafinizdan ucret talep edilebilecektir.

Kapat X
Uzman

Doğada Yoga

Bu yazıyı 2 dakika 2 saniyede okuyabilirsiniz.

Yoga yapmaktan daha iyi ne olabilir? Doğada yoga yapmak! Bahar yaklaşırken temiz havada yogaya hazırlanın.

Seni tanımlayan sınırları gözlerin kapalıyken mi yoksa açıkken mi daha çok fark ediyorsun? Ya da şöyle sorayım, bir sınırın var mı? Nerede başlayıp nerede bittiğini net olarak söyleyebiliyor musun? Sorunun yanıtını fiziksel olarak beklemediğimi fark etmişsindir umarım. Yoksa elbette bedenimizin nerede başlayıp nerede bittiğini, ne kadar alan kapladığını, bu alana nasıl yerleştiğini ve kendini nasıl konumlandırdığını görmek ya da hesaplamak zor değil. Asıl olay bedenden çıkıp, şekli unutup daha derine, daha duyusal bir alana girmeye başladığımızda gerçekleşiyor, kısacası özümüze döndüğümüzde, onunla temas kurabildiğimizde.

Yoga ve meditasyon bu beden, zihin ve ruh birlikteliğini en yakından hissedebileceğimiz derin bir hazine. İhtiyacın olan, yine sadece fiziksel olarak bakarsak, bir mat, rahat kıyafetler ve bir zemin. Bunların hepsinin ötesinde ve öncesinde ise sen! Tüm varoluşunla, bedeninle, zihninle, niyetinle… Bir buluşma…

Sınırlarını görmen, keşfetmen, onların içinde ve onlara rağmen kendinle bir bağ kurma ve kabul etme hali. Gücün içine yumuşamayı, esnekliğin içine dayanıklılığı, bedenin içine nefesi, nefesin sayesinde de kendini gözlemlemeyi sana hatırlatan bir araç. Başlı başına insanı kendinden geçmeye çağıran bir davet. Tüm bunlara bir de doğayı ekledik mi ötesinde ne var inanın ben de bilmiyorum. Doğa bizim özümüz. En basit, en saf, en dokunulmamış, müdahale edilmemiş bir alandan geldiğimiz o başlangıç noktası.

Bahsettiğim sonsuz sınırsızlık hali de doğada başlıyor. Doğa, oksijenin yani senin yaşam yakıtının doğduğu yer. Tüm duyusal verilerinin en aktif hali. Varoluşunun hem ana merkezi hem de seni çevreleyen, sarmalayan, besleyen yer. Dolayısıyla doğada yoga yapmak aslında o muazzam düzenle uyumlanmanın, ona teslim olmanın, onunla bir olmanın en net hali…

Yukarda sonu belli olmayan bir gökyüzü, aşağıda sapasağlam bereketli toprak. Etrafta nefes alıp veren, sana kendilerini ya durarak ya hareket ederek ya da ses çıkartarak belli eden diğer tüm canlılar. Tenine dokunan hava, seni ısıtan güneş, topraklayan yeryüzü. Sınırların belki de kaybolduğu geniş bir yayılma ve olanla akışa geçme hali bu.

Bir süredir yoga yapıyorsanız bazı pozların doğadan gelen isimleriyle de aşinasınızdır. “Vriksasana” ağaç pozu; “tadasana” dağ pozu; “garudasana” kartal pozu; ya da kedi sırtı, aşağı bakan köpek ve benzerleri… Bu isimler tesadüf değil. Hepsi bize köklerimizi, olmak istediğimiz halleri, genişletmek istediğimiz sınırlarımızı hatırlatmaya yarıyorlar. Kısacası belki de güncel, teknolojik, dur durak bilmeyen yoğun hayatlarımızdan biraz uzaklaşıp o amaçsız, beklentisiz, çabasız alana davet ediyorlar bizi.

Yoga zaten yeterli derecede bir yüzleşme, kabul, farketme hali… Doğada yoga ise tüm evrenle uyumlanma ve teslim olmanın en saf ve güzel biçimi. Kendinizi tanımak, gözlemlemek, bırakmak için havalar güzelleşir güzelleşmez en yalın halinizle doğada yoga diyorum…


Ayşe Demir 
Ayşe Demir, üniversite eğitimini University of Virginia’da psikoloji üzerine tamamladı. Daha sonra Columbia Üniversitesi’nde yüksek lisansını yapıp Türkiye’ye geri döndü. Pek çok danışmanlık merkezinde Uzman Psikolog olarak çalıştıktan sonra Nişantaşı’nda I’Baby Anne ve Bebek Danışmanlık Merkezi’ni kurdu. Yoga hep hayatındaydı ama merkezdeki hamile yogası dersleriyle hocalık merakı arttı ve 500 Saatlik Yoga Alliance Uzmanlık Eğitimi’ni tamamladı. Ayşe Demir halen Cihangir Yoga’da stüdyo, dışarıda da kurumsal ve özel yoga dersleri vermekte.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamıza izin vermiş oluyorsunuz.