ARÇELİK KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI VE İŞLENMESİ MÜŞTERİ AYDINLATMA METNİ

Kişisel verileriniz; 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ("Kanun") uyarınca veri sorumlusu olarak Arçelik Pazarlama A.Ş. ve Arçelik A.Ş. ("Arçelik" veya "Şirket") tarafından aşağıda açıklanan kapsamda işlenebilecektir.

Kişisel verilerinizin işlenme amaçları konusunda detaylı bilgilere; https://www.arcelik.com.tr/kisisel-verilerin-korunmasi adresinden Arçelik Şirketler Grubu Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası’ndan ulaşabilirsiniz.

Kişisel Verileriniz Hangi Amaçla İşlenmektedir?
Toplanan kişisel verileriniz;


Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları kapsamında işlenecektir.

Açık Rızanızın Varlığı Halinde Kişisel Verileriniz Hangi Amaçla İşlenmektedir?
Toplanan kişisel verileriniz; ürün ve hizmetlerin pazarlama süreçlerinin planlanması ve icrası, profilleme ve analiz faaliyetlerinin yürütülmesi, sunulan ürün ve hizmetlerin beğeni, kullanım alışkanlıklarınız ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirerek sizlere önerilmesi ve tanıtılması, kabulünüz kapsamında paylaşmış olduğunuz iletişim bilgilerinize reklam, promosyon, vb. ticari elektronik ileti gönderilmesi ve gönderim sağlanması için hizmet aldığımız üçüncü kişilerle paylaşılması amaçlarıyla açık rızanız kapsamında işlenebilecektir.

Kişisel Verileriniz Kimlere Hangi Amaçlarla Aktarılabilir?
Toplanan kişisel verileriniz; yukarıda belirtilen amaçların gerçekleştirilmesi doğrultusunda, bayilerimize, tedarikçilerimize, kanunen yetkili kamu kurumlarına ve özel kişilere Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları çerçevesinde aktarılabilecektir.

Kişisel Verilerinizin Toplanma Yöntemi ve Hukuki Sebebi Nedir?
Kişisel verileriniz Şirketimiz ile temas edeceğiniz; elektronik ortamda internet sitesi, çağrı merkezi, mobil uygulama ve fiziki ortamda bayi kanalıyla, sözleşmenin ifası hukuki sebebine dayalı olarak toplanacaktır. Açık rıza vermeniz halinde ise ürün ve hizmetlerimizin beğeni ve kullanım alışkanlıklarınıza göre özelleştirilerek size sunulması hukuki sebebine dayalı olarak Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları kapsamında işlenebilmektedir.

Kişisel Veri Sahibi Olarak Haklarınız Nelerdir?
Kişisel veri sahibi olarak Kanun’un 11. maddesi uyarınca aşağıdaki haklara sahip olduğunuzu bildiririz:

Yukarıda sıralanan haklarınıza yönelik başvurularınızı, https://www.arcelik.com.tr/kisisel-verilerin-korunmasi den ulaşabileceğiniz Arçelik Veri Sahibi Başvuru Formu’nu doldurarak Şirketimize iletebilirsiniz. Talebinizin niteliğine göre en kısa sürede ve en geç otuz gün içinde başvurularınız ücretsiz olarak sonuçlandırılacaktır; ancak işlemin ayrıca bir maliyet gerektirmesi halinde Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenecek tarifeye göre tarafınızdan ücret talep edilebilecektir.

Kapat
Uzman — 23.10.2017

Göçmenin En Yakın Arkadaşı

Bu yazıyı 1 dakika 48 saniyede okuyabilirsiniz.

Yerleşik düzeninizde kurtulmak istediğiniz bağımlılığınız yeni hayatınızda en yakın arkadaşınız olabilir mi? Yakın zamanda İstanbul’dan San Francisco’ya taşınan Zeynep Güven Ünlü, modern “bağlanmayı” yazdı.

Bu yazıyı, San Francisco’daki yeni hayatımızın yedinci gününde, ilk üç gün kaldığımız üniversite misafirhanesinin ardından taşındığımız dairenin boş salonunda, sırtımı duvara yaslayıp yere oturmuş vaziyette yazıyorum. Salonda iki puf, bir sehpa ve bir lamba, yatak odasında kiraladığımız kamyonetle taşıdığımız matrisler var. Yine de sıcak bir ev gibi görünüyor burası bana, belki de duvardan duvara halı sayesinde. Halının boş bir evi ısıttığını ve yuvaya benzettiğini inkar edemem.

Evet yeniden bir ev, yeni bir hayat kuruyoruz. Gönüllü ve geçici de olsa bir göç bu; ameliyat sonrası organların yerlerine yerleşmesi gibi biz de yeni hayatımıza yerleşiyoruz.

Bir ucunda yerleşik düzenin konforundan, geleneğin birikiminden kopup eksilmek, diğer ucunda yüklerden kurtulup hafiflemek, yeni bir başlangıçla tazelenmek var. Sonra, yeni deneyimleri kucaklamak, hayata uyuşukluk üfleyen alışkanlıkları geride bırakmak var. Ve çok şükür ki bu yolculukta bize eşlik eden akıllı telefonlarımız var.

Bundan sadece birkaç hafta önce cep telefonum benim için kurtulmak istediğim bir bağımlılıktı. Hayatımla, ailemle, arkadaşlarımla arama giren, sürekli dikkatimi dağıtan bir parazitti. Halbuki şimdi tam tersi, hayatımın kendisi oldu. O telefon sayesinde sevdiğim herkes benimle birlikte sanki Amerika’ya taşındı. Facebook ve bilumum sosyal medya hesaplarımla, müzik listelerimle, kullandığım uygulamalarla, cep telefonum yerleşik düzende beni ne kadar hayattan koparıyorsa yeni evimde o kadar hayata bağladı.

Göçmen oldukları belli bir kadın ve erkeğin günbatımına karşı oturmuş cep telefonlarına baktığı bir fotoğraf hatırlıyorum, altında “göçmenin yeni evi, cep telefonu” yazıyordu. O zaman bunun ne demek olduğunu tam anlamamıştım. Halbuki şimdi, kaplumbağanın evini sırtında taşıması gibi, bizim de hayatlarımızı cebimizde taşıyabileceğimizi birinci elden biliyorum.

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği’nin geçen yıl yayınladığı raporda, cep telefonlarının ve İnternet bağlantısının mültecilerin hayatında gıda, su ve barınak kadar önemli olduğunu yazıyor. Mülteciler gıdayla internet bağlantısı arasında tercih yapmaları gerektiğinde bağlantıyı seçebileceklerini, ellerindeki paranın üçte birini İnternet bağlantısına harcayabileceklerini anlatıyor. Telefon yalnızca aileleriyle değil, ülkeden ülkeye geçerken destek aldıkları insanlarla da bağlantılarını sağlıyor. Bir nevi yaşam ünitesi görevini görüyor.

İstanbul’daki evden ayrılırken son anda dönüp buzdolabının üstünden bir aile fotoğrafımızı çantama atmıştım. Evden, bizden bir parça olsun, buradaki buzdolabına yapıştıralım eski ve yeni arasında bir köprü kuralım diye. Oysa hiç gerek yokmuş, hayatımız cebimize girmiş zaten bizimle geliyormuş.


Zeynep Güven Ünlü
Gazeteci, yazar.

1994 yılında iletişim fakültesinden mezun olduktan sonra Hürriyet’te gazeteciliğe başladı. Portre yazıları, röportajları ve haberleri gazetede yayınlandı. 2000-2009 arasında New York ve Kaliforniya’da yaşadığı dönemde serbest muhabirliğe devam etti. 2010-2017 arasında Vogue Türkiye’nin yazı işleri müdürlüğünü yaptı. Geçtiğimiz aylarda kocası Burçin ve oğlu Kaya ile Palo Alto’da yaşamaya başlayan Zeynep, uzaktan çeşitli yayınlara katkıda bulunmaya devam ediyor.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamıza izin vermiş oluyorsunuz.