ARÇELİK KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI VE İŞLENMESİ MÜŞTERİ AYDINLATMA METNİ

ARCELIK KISISEL VERILERIN KORUNMASI VE ISLENMESI MUSTERI AYDINLATMA METNI

Kisisel verileriniz; 6698 sayili Kisisel Verilerin Korunmasi Kanunu ("Kanun") uyarinca veri sorumlusu olarak Arcelik Pazarlama A.S. ve Arcelik A.S. ("Arcelik" veya "Sirket") tarafindan asagida aciklanan kapsamda islenebilecektir.

Kisisel verilerinizin islenme amaclari konusunda detayli bilgilere; http://www.arcelikas.com/sayfa/2165/kisisel-verilerin-korunmasi adresinden Arcelik Sirketler Grubu Kisisel Verilerin Korunmasi ve Islenmesi Politikasi'ndan ulasabilirsiniz.

Kisisel Verileriniz Hangi Amacla Islenmektedir?

Internet sitemizi ve mobil uygulamamizi kullanmaniz dolayisiyla elde edilen bilgileriniz; MUSTERI Ad- Soyad- Cep telefonu- email adresi, browser bilgisi,IP adresi, OS (mobil cihaz os bilgisi) ,device ID (mobil cihaz ID) bilgileri

. urun ve hizmetler ile satis sonrasi destek hizmetlerinin sunulmasi,

. musteri iliskileri sureclerinin yurutulmesi,

. talep ve sikayetlerinizin karsilanmasi,

. Sirketimiz tarafindan yurutulen ticari faaliyetlerin gerceklestirilmesi icin ilgili is birimlerimiz tarafindan gerekli calismalarin yapilmasi ve buna bagli is sureclerinin yurutulmesi, Kanun'un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kisisel veri isleme sartlari kapsaminda islenecektir.

Acik Rizanizin Varligi Halinde Kisisel Verileriniz Hangi Amacla Islenmektedir?

Toplanan kisisel verileriniz; urun ve hizmetlerin pazarlama sureclerinin planlanmasi ve icrasi, profilleme ve analiz faaliyetlerinin yurutulmesi, sunulan urun ve hizmetlerin begeni, kullanim aliskanliklariniz ve ihtiyaclariniza gore ozellestirerek sizlere onerilmesi ve tanitilmasi, kabulunuz kapsaminda paylasmis oldugunuz iletisim bilgilerinize reklam, promosyon, vb. ticari elektronik ileti gonderilmesi ve gonderim saglanmasi icin hizmet aldigimiz ucuncu kisilerle paylasilmasi amaclariyla acik rizaniz kapsaminda islenebilecektir.

Kisisel Verileriniz Kimlere Hangi Amaclarla Aktarilabilir?

Toplanan kisisel verileriniz; yukarida belirtilen amaclarin gerceklestirilmesi dogrultusunda, bayilerimize, is ortaklarimiza, tedarikcilerimize, kanunen yetkili kamu kurumlarina, gercek ve tuzel kisilere Kanun'un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kisisel veri isleme sartlari cercevesinde aktarilabilecektir.

Kisisel Verilerinizin Toplanma Yontemi ve Hukuki Sebebi Nedir?

Kisisel verileriniz Sirketimiz ile temas edeceginiz; elektronik ortamda internet sitesi, cagri merkezi, mobil uygulama ve fiziki ortamda bayi kanaliyla, sozlesmenin ifasi hukuki sebebine dayali olarak toplanacaktir. Acik riza vermeniz halinde ise urun ve hizmetlerimizin begeni ve kullanim aliskanliklariniza gore ozellestirilerek size sunulmasi hukuki sebebine dayali olarak Kanun'un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kisisel veri isleme sartlari kapsaminda islenebilmektedir.

Ilgili Kisi Olarak Haklariniz Nelerdir?

Ilgili Kisi olarak Kanun'un 11. maddesi uyarinca asagidaki haklara sahip oldugunuzu bildiririz:

. Kisisel veri islenip islenmedigini ogrenme,

. Kisisel verileri islenmisse buna iliskin bilgi talep etme,

. Kisisel verilerin islenme amacini ve bunlarin amacina uygun kullanilip kullanilmadigini ogrenme,

. Yurt icinde veya yurt disinda kisisel verilerin aktarildigi ucuncu kisileri bilme,

. Kisisel verilerin eksik veya yanlis islenmis olmasi halinde bunlarin duzeltilmesini isteme ve bu kapsamda yapilan islemin kisisel verilerin aktarildigi ucuncu kisilere bildirilmesini isteme,

. Kanun ve ilgili diger kanun hukumlerine uygun olarak islenmis olmasina ragmen, islenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkmasi halinde kisisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme ve bu kapsamda yapilan islemin kisisel verilerin aktarildigi ucuncu kisilere bildirilmesini isteme,

. Islenen verilerin munhasiran otomatik sistemler vasitasiyla analiz edilmesi suretiyle kisinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya cikmasina itiraz etme,

. Kisisel verilerin kanuna aykiri olarak islenmesi sebebiyle zarara ugramasi halinde zararin giderilmesini talep etme.

Yukarida siralanan haklariniza yonelik basvurularinizi, http://www.arcelikas.com/sayfa/2165/kisisel-verilerin-korunmasi den ulasabileceginiz Arcelik Ilgili Kisi Basvuru Formu'nu doldurarak Sirketimize iletebilirsiniz. Talebinizin niteligine gore en kisa surede ve en gec otuz gun icinde basvurulariniz ucretsiz olarak sonuclandirilacaktir; ancak islemin ayrica bir maliyet gerektirmesi halinde Kisisel Verileri Koruma Kurulu tarafindan belirlenecek tarifeye gore tarafinizdan ucret talep edilebilecektir.

Kapat X
Uzman

Şehirde Deniz

Bu yazıyı 2 dakika 8 saniyede okuyabilirsiniz.

İstanbullu ve deniz. Çok yakın ama bir o kadar da uzak. Günlük telaşlarımız içerisinde bazen aklımızdan çıkıyor. Halbuki ne kadar şanslıyız! Gelin, İstanbul’un eşsiz mavisini daha yakından tanıyalım.

İstanbul… Denizle iç içe bir megapol. Şehri bıçak gibi ortadan ikiye bölen İstanbul Boğazı, Altınboynuz (Haliç), Marmara Denizi, Adalar, Göksu Deresi ve Karadeniz. Şu an bulunduğumuz yerden sadece birkaç kilometre öteye gittiğimizde masmavi denizle buluşma hakkımızı her zaman saklı tutuyoruz. Peki bu ayrıcalığın hakkını ne kadar veriyoruz?

İstanbul’da denizle yaşam 1960’lara, 70’lere kadar pek güzelmiş. Florya Plajı, Süreyya Plajı, Fener burnu, Adalar, Modalar… İstanbullu ailelerde mutlaka mayolu, bikinili siyah beyaz İstanbul plaj fotoğrafları bulunur. “Biz şuradan denize girerdik, hey gidi hey!” derler eskiler. İstanbul’un bu renkli geçmişine ait keyifli bir sergi bu yaz Pera Müzesi’ndeydi. Gidenler hatırlayacaklar: “İstanbul’da Deniz Sefası”.

Geçmiş günleri tebessümle yad ettikten sonra günümüzde neler yapabilirize bakalım.

Boğaz Vapuru

İster ufak bir balıkçı teknesi ister motor yat, İstanbul Boğaz’ında bir gezinti hepimize iyi gelir. Işığın en güzel olduğu saatler gün doğumu ve gün batımı. Bu satırlar sizi heyecanlandırıyorsa, yarın sabah 06.10’da Kadıköy-Karaköy vapuruna binin. Çıtır çıtır simit, taze çay ve kulağınızda en sevdiğiniz müzikle bu deneyimi iyice pekiştirin.

Haliç’te Kürek

Gelelim Altınboynuz’a… Yani İstanbul’un görkemli geçmişine ev sahipliği yapmış Haliç’e. İpek yolu başta olmak üzere en önemli ticari limanlardan biri burası. Bereketi ve zenginliğinden olsa gerek bu coğrafi oluşuma “altın” ismi verilmiş. Endüstri Devrimi sonrası iki yakasına inşaa edilen fabrikalardan dolayı bir dönem şehrin üvey evladı olmuş. Bilmiyorsanız size güzel bir haberimiz var. Haliç artık eski Haliç değil. Koku sorununu geride bıraktı, bugün birçok farklı su sporuna ev sahipliği yapıyor. Haliç’te sabahın erken saatlerinde kürek çekebilir veya gün batımında takada rakı balık sefası yapabilirsiniz. Tavsiyemiz, dolunay takvimini takip edip taka keyfinizi dolunaylı bir geceye denk getirmeniz.

Fenerbahçe Burnu

Sırada Fenerbahçe var. Bir İstanbul aşığı olan Çelik Gülersoy’un kitabına verdiği isimle, “Fenerbahçesi.” Fenerbahçe Burnu’nun İstanbullunun denizle olan ilişkisinde geçmişten günümüze çok özel bir yeri var. Ezeli rakipler Fenerbahçe ve Galatasaray Kulüplerinin denizden kapı komşusu olduğu semt, İstanbul’un göbeğinde su sporları yapabileceğiniz yerlerin başında geliyor. Fenerbahçe’de neler mi var? Çocuklar için optimist (tek kişilik yelken) eğitimi, yetişkinler için başlangıç/ileri seviye yelken kursları, rekabetçi olanlar için yelken yarışları, mutluluğu midesinden geçenler içinse günübirlik ada turları seçenekler arasında.

Karadeniz’de Sörf 

Şimdi biraz şehrin dışına doğru çıkalım. Kuzeye gidelim. İstanbullunun kum plajlarla buluşma yerlerinden önemli bir tanesi Kilyos’a. Halka açık ve özel olmak üzere yaklaşık 6-7 farklı plaj mevcut. Sonbahar aylarında denize bitişik patika yollarda yürüyüş yapabilir, dilediğiniz zaman mola verip Karadeniz’i tepeden seyredebilirsiniz. Dalga sörfü veya kite sörf yapmak için İstanbul’daki en iyi alternatiflerden bir tanesi burası. Daha detaylı bilgi almak ve neler var neler yok öğrenmek için Surf School Istanbul’u inceleyebilirsiniz.

 


Sinan Sökmen

Doğma büyüme İstanbullu. Yaklaşık 10 senedir turizmle uğraşıyor.  İspanyolca ve İngilizce dillerinde profesyonel turist rehberi kokartı bulunuyor. 2014 senesinde kendi turizm şirketi İstanbul Tour Studio’yu kurdu. Tour Studio’da Sinan ve ekibi butik turizm ve özgün deneyimler üzerine fark yaratmaya çalışıyorlar. Turistler kadar İstanbul’a gelen birçok yabancı ünlünün de İstanbul gezilerini organize etmekteler.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamıza izin vermiş oluyorsunuz.