ARÇELİK KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI VE İŞLENMESİ MÜŞTERİ AYDINLATMA METNİ

Kişisel verileriniz; 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ("Kanun") uyarınca veri sorumlusu olarak Arçelik Pazarlama A.Ş. ve Arçelik A.Ş. ("Arçelik" veya "Şirket") tarafından aşağıda açıklanan kapsamda işlenebilecektir.

Kişisel verilerinizin işlenme amaçları konusunda detaylı bilgilere; https://www.arcelik.com.tr/kisisel-verilerin-korunmasi adresinden Arçelik Şirketler Grubu Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası’ndan ulaşabilirsiniz.

Kişisel Verileriniz Hangi Amaçla İşlenmektedir?
Toplanan kişisel verileriniz;


Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları kapsamında işlenecektir.

Açık Rızanızın Varlığı Halinde Kişisel Verileriniz Hangi Amaçla İşlenmektedir?
Toplanan kişisel verileriniz; ürün ve hizmetlerin pazarlama süreçlerinin planlanması ve icrası, profilleme ve analiz faaliyetlerinin yürütülmesi, sunulan ürün ve hizmetlerin beğeni, kullanım alışkanlıklarınız ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirerek sizlere önerilmesi ve tanıtılması, kabulünüz kapsamında paylaşmış olduğunuz iletişim bilgilerinize reklam, promosyon, vb. ticari elektronik ileti gönderilmesi ve gönderim sağlanması için hizmet aldığımız üçüncü kişilerle paylaşılması amaçlarıyla açık rızanız kapsamında işlenebilecektir.

Kişisel Verileriniz Kimlere Hangi Amaçlarla Aktarılabilir?
Toplanan kişisel verileriniz; yukarıda belirtilen amaçların gerçekleştirilmesi doğrultusunda, bayilerimize, tedarikçilerimize, kanunen yetkili kamu kurumlarına ve özel kişilere Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları çerçevesinde aktarılabilecektir.

Kişisel Verilerinizin Toplanma Yöntemi ve Hukuki Sebebi Nedir?
Kişisel verileriniz Şirketimiz ile temas edeceğiniz; elektronik ortamda internet sitesi, çağrı merkezi, mobil uygulama ve fiziki ortamda bayi kanalıyla, sözleşmenin ifası hukuki sebebine dayalı olarak toplanacaktır. Açık rıza vermeniz halinde ise ürün ve hizmetlerimizin beğeni ve kullanım alışkanlıklarınıza göre özelleştirilerek size sunulması hukuki sebebine dayalı olarak Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları kapsamında işlenebilmektedir.

Kişisel Veri Sahibi Olarak Haklarınız Nelerdir?
Kişisel veri sahibi olarak Kanun’un 11. maddesi uyarınca aşağıdaki haklara sahip olduğunuzu bildiririz:

Yukarıda sıralanan haklarınıza yönelik başvurularınızı, https://www.arcelik.com.tr/kisisel-verilerin-korunmasi den ulaşabileceğiniz Arçelik Veri Sahibi Başvuru Formu’nu doldurarak Şirketimize iletebilirsiniz. Talebinizin niteliğine göre en kısa sürede ve en geç otuz gün içinde başvurularınız ücretsiz olarak sonuçlandırılacaktır; ancak işlemin ayrıca bir maliyet gerektirmesi halinde Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenecek tarifeye göre tarafınızdan ücret talep edilebilecektir.

Kapat
Detay — 14.08.2018

Şehirde Erkenden

Bu yazıyı 2 dakika 24 saniyede okuyabilirsiniz.

Şehrin tadını çıkarmak için gün doğarken uyanmanın ödülü çok 

Gün doğmadan,

Deniz daha bembeyazken çıkacaksın yola.

Kürekleri tutmanın şehveti avuçlarında,

İçinde bir iş görmenin saadeti,

Gideceksin”

Orhan Veli’nin Hürriyete Doğru şiiri böyle başlar. Denizin, gökyüzünün rengi sahiden bir başkadır sabahları. Sabah erken kalkanlar, bir de uyku tutmayanlar bilir, şehrin en tenha ve en güzel zamanlarıdır sabah saatleri. Ve şehir tenhayken yapılacak o kadar çok şey var ki. Erken kalkan yol alır derler, öyleyse, alınacak çok yol var…

İstanbul 18 milyonluk bir şehir. Her gün kalabalık. Her saat kalabalık. Gece, gündüz. Yolları kalabalık, toplu taşıma araçları nefessiz. Bir sokakta tek başına yürümenin keyfine varmak için tek bir zaman var. Güneşin ilk doğduğu saatler. Herkes uyurken. Şehir yeni yeni uyanırken… Erken kalkmayı alışkanlık haline getiren herkesin bir rutini var. Kimisi yürüyüş yapıyor, kimisi kürek çekiyor…

Kürek

Haliç’te bir sabah yürüyüşünde rastladığınızda şaşıracağınız durumlardan biri. Son birkaç yıldır, sabah saatlerinde antrenman yapanlar çoğaldı. Takım oyununu, birlikte hareket etmeyi, sabah havasını solumayı sevenler için harika bir antrenman kürek çekmek. Haliç’te bu işi profesyonel bir şekilde uygulayan kulüpler var. Birkaç ders aldıktan sonra tek başınıza bile yapabilirsiniz. 

İlk çıkan simiti yemek

Evden çıktınız. Mahallenizdeki fırıncılar siz uyurken hamurlarını yoğurdular. Gün doğmadan her sabah uyanıp, tüm sokağı mis gibi kokutmak için yandı fırınlar. Sıra erken kalkan kuşun ilk yemeği kapmasında. Fırından yeni çıkmış, sıcacık simitleri alıp, sahile inip, bir şeyler okumak, güne nefis bir başlangıç. Hemen hemen her semtte, tarihi fırınlar var, Boğazkesen ve Karaköy’ün simitçileri ise en meşhurları.

Gün doğumunu vapurda izlemek

Güneşin doğuşunu denizde karşılamak için çok uzağa gitmenize gerek yok. İlk vapura binin. Sabah 06.10’da Kadıköy’den kalkıyor. Şehrin tenhalığında denizin ortasında güneşi karşılamak sabah erken kalkanların hayatlarına katabilecekleri en iyi alışkanlıklardan biri. İstanbul, çarpık yapılaşmasına karşın, gün doğumunda hâlâ kendine yeniden aşık ediyor. Deneyin.

Gülhane Parkı’nda bir yürüyüş

Öğle saatlerinden itibaren giderek kalabalıklaşan Sultanahmet’in tadını çıkarmak için en iyi zaman, sabah saatleri. Gülhane Parkı, yolunuzu pek düşürmediğimiz parklardan biri olabilir. Upuzun parkuru, yemyeşil, ulu ağaçlarıyla şehrin tam ortasında kocaman bir vaha halbuki. Sabah saatleri ise en güzel zamanı. 

Sahilde yürümek

Deniz kenarında yürüyüş yapmanın zevki bir başka. Birkaç balık tutan dışında etrafta kimse olmadan yürüdüğünüzü düşünün. Denizin kokusunu, kuşların sesini duyabildiğiniz bir yürüyüş güne başlamanın en keyifli yolu.

Pazar kurulurken

Pazarcılar, sabahın çok çok erken saatlerinde pazarda oluyor. Erkenden geldiğinizde, bir bardak çay içip, kahvaltınızı ettikten sonra, pazarcılarla sohbet etme imkanınız var. Neyin zamanı, yakında tezgahta ne çıkacak, hangisinden almalı, kalabalık gelmeden keşfedin.

Kalabalık sokakların sessiz zamanı

Şehrin kalabalık bir semtinde oturuyorsanız, sokaklar hep insanlarla dolu. Sadece insan mı? Dükkanların kalabalığı, yollara yayılan tezgahlar… Düşünsenize, Şişli’den Beyoğlu’na, Beşiktaş’tan Ortaköy’e sadece adımlarınızı duyarak yürüdüğünüzü…  Günün diğer saatlerinde çok kalabalık olan caddeleri, araba gürültüsü, insan kalabalığı olmadan adımlarınızın özgürlüğüyle kat etmenin tadını çıkarmak için en iyi saat sabah erken saatler.

Balık tutmak

Amatör balıkçılık, şehrin stresinden, kalabalığından uzaklaşmak, yoğunlaşmak için çokça sevilen bir hobi, kimileri için yaşam tarzı. Özellikle Galata Köprüsü, Akıntı burnu gibi noktalar, sabahın ilk ışıklarında gitmenin şart olduğu yerler. Semaverde kaynayan çaydan içip, denize uzun uzun bakmak, hiç balık tutamasanız bile, güne başlamak için harika bir fikir.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamıza izin vermiş oluyorsunuz.