ARÇELİK KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI VE İŞLENMESİ MÜŞTERİ AYDINLATMA METNİ

ARCELIK KISISEL VERILERIN KORUNMASI VE ISLENMESI MUSTERI AYDINLATMA METNI

Kisisel verileriniz; 6698 sayili Kisisel Verilerin Korunmasi Kanunu ("Kanun") uyarinca veri sorumlusu olarak Arcelik Pazarlama A.S. ve Arcelik A.S. ("Arcelik" veya "Sirket") tarafindan asagida aciklanan kapsamda islenebilecektir.

Kisisel verilerinizin islenme amaclari konusunda detayli bilgilere; http://www.arcelikas.com/sayfa/2165/kisisel-verilerin-korunmasi adresinden Arcelik Sirketler Grubu Kisisel Verilerin Korunmasi ve Islenmesi Politikasi'ndan ulasabilirsiniz.

Kisisel Verileriniz Hangi Amacla Islenmektedir?

Internet sitemizi ve mobil uygulamamizi kullanmaniz dolayisiyla elde edilen bilgileriniz; MUSTERI Ad- Soyad- Cep telefonu- email adresi, browser bilgisi,IP adresi, OS (mobil cihaz os bilgisi) ,device ID (mobil cihaz ID) bilgileri

. urun ve hizmetler ile satis sonrasi destek hizmetlerinin sunulmasi,

. musteri iliskileri sureclerinin yurutulmesi,

. talep ve sikayetlerinizin karsilanmasi,

. Sirketimiz tarafindan yurutulen ticari faaliyetlerin gerceklestirilmesi icin ilgili is birimlerimiz tarafindan gerekli calismalarin yapilmasi ve buna bagli is sureclerinin yurutulmesi, Kanun'un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kisisel veri isleme sartlari kapsaminda islenecektir.

Acik Rizanizin Varligi Halinde Kisisel Verileriniz Hangi Amacla Islenmektedir?

Toplanan kisisel verileriniz; urun ve hizmetlerin pazarlama sureclerinin planlanmasi ve icrasi, profilleme ve analiz faaliyetlerinin yurutulmesi, sunulan urun ve hizmetlerin begeni, kullanim aliskanliklariniz ve ihtiyaclariniza gore ozellestirerek sizlere onerilmesi ve tanitilmasi, kabulunuz kapsaminda paylasmis oldugunuz iletisim bilgilerinize reklam, promosyon, vb. ticari elektronik ileti gonderilmesi ve gonderim saglanmasi icin hizmet aldigimiz ucuncu kisilerle paylasilmasi amaclariyla acik rizaniz kapsaminda islenebilecektir.

Kisisel Verileriniz Kimlere Hangi Amaclarla Aktarilabilir?

Toplanan kisisel verileriniz; yukarida belirtilen amaclarin gerceklestirilmesi dogrultusunda, bayilerimize, is ortaklarimiza, tedarikcilerimize, kanunen yetkili kamu kurumlarina, gercek ve tuzel kisilere Kanun'un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kisisel veri isleme sartlari cercevesinde aktarilabilecektir.

Kisisel Verilerinizin Toplanma Yontemi ve Hukuki Sebebi Nedir?

Kisisel verileriniz Sirketimiz ile temas edeceginiz; elektronik ortamda internet sitesi, cagri merkezi, mobil uygulama ve fiziki ortamda bayi kanaliyla, sozlesmenin ifasi hukuki sebebine dayali olarak toplanacaktir. Acik riza vermeniz halinde ise urun ve hizmetlerimizin begeni ve kullanim aliskanliklariniza gore ozellestirilerek size sunulmasi hukuki sebebine dayali olarak Kanun'un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kisisel veri isleme sartlari kapsaminda islenebilmektedir.

Ilgili Kisi Olarak Haklariniz Nelerdir?

Ilgili Kisi olarak Kanun'un 11. maddesi uyarinca asagidaki haklara sahip oldugunuzu bildiririz:

. Kisisel veri islenip islenmedigini ogrenme,

. Kisisel verileri islenmisse buna iliskin bilgi talep etme,

. Kisisel verilerin islenme amacini ve bunlarin amacina uygun kullanilip kullanilmadigini ogrenme,

. Yurt icinde veya yurt disinda kisisel verilerin aktarildigi ucuncu kisileri bilme,

. Kisisel verilerin eksik veya yanlis islenmis olmasi halinde bunlarin duzeltilmesini isteme ve bu kapsamda yapilan islemin kisisel verilerin aktarildigi ucuncu kisilere bildirilmesini isteme,

. Kanun ve ilgili diger kanun hukumlerine uygun olarak islenmis olmasina ragmen, islenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkmasi halinde kisisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme ve bu kapsamda yapilan islemin kisisel verilerin aktarildigi ucuncu kisilere bildirilmesini isteme,

. Islenen verilerin munhasiran otomatik sistemler vasitasiyla analiz edilmesi suretiyle kisinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya cikmasina itiraz etme,

. Kisisel verilerin kanuna aykiri olarak islenmesi sebebiyle zarara ugramasi halinde zararin giderilmesini talep etme.

Yukarida siralanan haklariniza yonelik basvurularinizi, http://www.arcelikas.com/sayfa/2165/kisisel-verilerin-korunmasi den ulasabileceginiz Arcelik Ilgili Kisi Basvuru Formu'nu doldurarak Sirketimize iletebilirsiniz. Talebinizin niteligine gore en kisa surede ve en gec otuz gun icinde basvurulariniz ucretsiz olarak sonuclandirilacaktir; ancak islemin ayrica bir maliyet gerektirmesi halinde Kisisel Verileri Koruma Kurulu tarafindan belirlenecek tarifeye gore tarafinizdan ucret talep edilebilecektir.

Kapat X
Detay

Şehirde Erkenden

Bu yazıyı 2 dakika 24 saniyede okuyabilirsiniz.

Şehrin tadını çıkarmak için gün doğarken uyanmanın ödülü çok 

Gün doğmadan,

Deniz daha bembeyazken çıkacaksın yola.

Kürekleri tutmanın şehveti avuçlarında,

İçinde bir iş görmenin saadeti,

Gideceksin”

Orhan Veli’nin Hürriyete Doğru şiiri böyle başlar. Denizin, gökyüzünün rengi sahiden bir başkadır sabahları. Sabah erken kalkanlar, bir de uyku tutmayanlar bilir, şehrin en tenha ve en güzel zamanlarıdır sabah saatleri. Ve şehir tenhayken yapılacak o kadar çok şey var ki. Erken kalkan yol alır derler, öyleyse, alınacak çok yol var…

İstanbul 18 milyonluk bir şehir. Her gün kalabalık. Her saat kalabalık. Gece, gündüz. Yolları kalabalık, toplu taşıma araçları nefessiz. Bir sokakta tek başına yürümenin keyfine varmak için tek bir zaman var. Güneşin ilk doğduğu saatler. Herkes uyurken. Şehir yeni yeni uyanırken… Erken kalkmayı alışkanlık haline getiren herkesin bir rutini var. Kimisi yürüyüş yapıyor, kimisi kürek çekiyor…

Kürek

Haliç’te bir sabah yürüyüşünde rastladığınızda şaşıracağınız durumlardan biri. Son birkaç yıldır, sabah saatlerinde antrenman yapanlar çoğaldı. Takım oyununu, birlikte hareket etmeyi, sabah havasını solumayı sevenler için harika bir antrenman kürek çekmek. Haliç’te bu işi profesyonel bir şekilde uygulayan kulüpler var. Birkaç ders aldıktan sonra tek başınıza bile yapabilirsiniz. 

İlk çıkan simiti yemek

Evden çıktınız. Mahallenizdeki fırıncılar siz uyurken hamurlarını yoğurdular. Gün doğmadan her sabah uyanıp, tüm sokağı mis gibi kokutmak için yandı fırınlar. Sıra erken kalkan kuşun ilk yemeği kapmasında. Fırından yeni çıkmış, sıcacık simitleri alıp, sahile inip, bir şeyler okumak, güne nefis bir başlangıç. Hemen hemen her semtte, tarihi fırınlar var, Boğazkesen ve Karaköy’ün simitçileri ise en meşhurları.

Gün doğumunu vapurda izlemek

Güneşin doğuşunu denizde karşılamak için çok uzağa gitmenize gerek yok. İlk vapura binin. Sabah 06.10’da Kadıköy’den kalkıyor. Şehrin tenhalığında denizin ortasında güneşi karşılamak sabah erken kalkanların hayatlarına katabilecekleri en iyi alışkanlıklardan biri. İstanbul, çarpık yapılaşmasına karşın, gün doğumunda hâlâ kendine yeniden aşık ediyor. Deneyin.

Gülhane Parkı’nda bir yürüyüş

Öğle saatlerinden itibaren giderek kalabalıklaşan Sultanahmet’in tadını çıkarmak için en iyi zaman, sabah saatleri. Gülhane Parkı, yolunuzu pek düşürmediğimiz parklardan biri olabilir. Upuzun parkuru, yemyeşil, ulu ağaçlarıyla şehrin tam ortasında kocaman bir vaha halbuki. Sabah saatleri ise en güzel zamanı. 

Sahilde yürümek

Deniz kenarında yürüyüş yapmanın zevki bir başka. Birkaç balık tutan dışında etrafta kimse olmadan yürüdüğünüzü düşünün. Denizin kokusunu, kuşların sesini duyabildiğiniz bir yürüyüş güne başlamanın en keyifli yolu.

Pazar kurulurken

Pazarcılar, sabahın çok çok erken saatlerinde pazarda oluyor. Erkenden geldiğinizde, bir bardak çay içip, kahvaltınızı ettikten sonra, pazarcılarla sohbet etme imkanınız var. Neyin zamanı, yakında tezgahta ne çıkacak, hangisinden almalı, kalabalık gelmeden keşfedin.

Kalabalık sokakların sessiz zamanı

Şehrin kalabalık bir semtinde oturuyorsanız, sokaklar hep insanlarla dolu. Sadece insan mı? Dükkanların kalabalığı, yollara yayılan tezgahlar… Düşünsenize, Şişli’den Beyoğlu’na, Beşiktaş’tan Ortaköy’e sadece adımlarınızı duyarak yürüdüğünüzü…  Günün diğer saatlerinde çok kalabalık olan caddeleri, araba gürültüsü, insan kalabalığı olmadan adımlarınızın özgürlüğüyle kat etmenin tadını çıkarmak için en iyi saat sabah erken saatler.

Balık tutmak

Amatör balıkçılık, şehrin stresinden, kalabalığından uzaklaşmak, yoğunlaşmak için çokça sevilen bir hobi, kimileri için yaşam tarzı. Özellikle Galata Köprüsü, Akıntı burnu gibi noktalar, sabahın ilk ışıklarında gitmenin şart olduğu yerler. Semaverde kaynayan çaydan içip, denize uzun uzun bakmak, hiç balık tutamasanız bile, güne başlamak için harika bir fikir.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamıza izin vermiş oluyorsunuz.