ARÇELİK KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI VE İŞLENMESİ MÜŞTERİ AYDINLATMA METNİ

Kişisel verileriniz; 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ("Kanun") uyarınca veri sorumlusu olarak Arçelik Pazarlama A.Ş. ve Arçelik A.Ş. ("Arçelik" veya "Şirket") tarafından aşağıda açıklanan kapsamda işlenebilecektir.

Kişisel verilerinizin işlenme amaçları konusunda detaylı bilgilere; https://www.arcelik.com.tr/kisisel-verilerin-korunmasi adresinden Arçelik Şirketler Grubu Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası’ndan ulaşabilirsiniz.

Kişisel Verileriniz Hangi Amaçla İşlenmektedir?
Toplanan kişisel verileriniz;


Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları kapsamında işlenecektir.

Açık Rızanızın Varlığı Halinde Kişisel Verileriniz Hangi Amaçla İşlenmektedir?
Toplanan kişisel verileriniz; ürün ve hizmetlerin pazarlama süreçlerinin planlanması ve icrası, profilleme ve analiz faaliyetlerinin yürütülmesi, sunulan ürün ve hizmetlerin beğeni, kullanım alışkanlıklarınız ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirerek sizlere önerilmesi ve tanıtılması, kabulünüz kapsamında paylaşmış olduğunuz iletişim bilgilerinize reklam, promosyon, vb. ticari elektronik ileti gönderilmesi ve gönderim sağlanması için hizmet aldığımız üçüncü kişilerle paylaşılması amaçlarıyla açık rızanız kapsamında işlenebilecektir.

Kişisel Verileriniz Kimlere Hangi Amaçlarla Aktarılabilir?
Toplanan kişisel verileriniz; yukarıda belirtilen amaçların gerçekleştirilmesi doğrultusunda, bayilerimize, tedarikçilerimize, kanunen yetkili kamu kurumlarına ve özel kişilere Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları çerçevesinde aktarılabilecektir.

Kişisel Verilerinizin Toplanma Yöntemi ve Hukuki Sebebi Nedir?
Kişisel verileriniz Şirketimiz ile temas edeceğiniz; elektronik ortamda internet sitesi, çağrı merkezi, mobil uygulama ve fiziki ortamda bayi kanalıyla, sözleşmenin ifası hukuki sebebine dayalı olarak toplanacaktır. Açık rıza vermeniz halinde ise ürün ve hizmetlerimizin beğeni ve kullanım alışkanlıklarınıza göre özelleştirilerek size sunulması hukuki sebebine dayalı olarak Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları kapsamında işlenebilmektedir.

Kişisel Veri Sahibi Olarak Haklarınız Nelerdir?
Kişisel veri sahibi olarak Kanun’un 11. maddesi uyarınca aşağıdaki haklara sahip olduğunuzu bildiririz:

Yukarıda sıralanan haklarınıza yönelik başvurularınızı, https://www.arcelik.com.tr/kisisel-verilerin-korunmasi den ulaşabileceğiniz Arçelik Veri Sahibi Başvuru Formu’nu doldurarak Şirketimize iletebilirsiniz. Talebinizin niteliğine göre en kısa sürede ve en geç otuz gün içinde başvurularınız ücretsiz olarak sonuçlandırılacaktır; ancak işlemin ayrıca bir maliyet gerektirmesi halinde Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenecek tarifeye göre tarafınızdan ücret talep edilebilecektir.

Kapat
Geri Dönüşüm — 21.12.2017

Yeni Yıla Girerken

Bu yazıyı 2 dakikada okuyabilirsiniz.

Yeni başlangıçlar yeni kararlar demek. Peki bu kararları uygulanabilir kılmak için neler yapabiliriz?

Yeni yıla yeni kararlar alarak girme geleneği çok eskilere, Antik Roma’ya kadar dayanıyor. Senenin ilk ayı başlangıç ve bitişlerin tanrısı Janus’a adanır, insanlar iyi olmaya söz vererek tanrıdan onları korumasını beklerlermiş.

Yeni bir sene, hafta ya da güne başlarken bizim için daha iyi olduğuna inandığımız bir takım kararlar alırız. Bu kararları alırken bile kendimizi iyi hissederiz. Ancak araştırmalar bu kararların çok azını gerçekten yerine getirdiğimizi söylüyor. Bir sebebi, gerçekleştirmesi fazlasıyla zor kararlar almamız. Hiç spor yapmayan birinin birdenbire “haftada beş gün spor yapacağım” kararı pek gerçekçi olmayabilir örneğin. Daha gerçekçi kararlar aynı zamanda daha kolay ölçülebiliyor. Başardığımızı gördükçe kararımızı uygulamamız da kolaylaşıyor.

Uzmanlar aldığımız kararları tek başımıza değil, başkalarıyla uygulamamızı öneriyor. Bu şekilde kararımız sadece kendimize verdiğimiz bir söz olmaktan çıkıyor. Ve elbette çevremizde bizi daha iyi şeyler yapmaya iten insanların olması verdiğimiz kararları gerçekleştirmemize yardımcı oluyor.

Verdiğimiz sözleri Şubat ayında unutmuş mu oluyoruz? Sadece senede bir kez yeni kararlar vermek yerine, kendimize daha sık aralıklarda hatırlatma yapabiliriz. Bir kararın hepsini tek bir seferde uygulamaya çalışmak yerine daha ufak zaman dilimlerine ayırabiliriz. “Bu sene bir kitap yazacağım!” kararınızı bir türlü yerine getiremiyor musunuz? “Günde on dakika yazı yazacağım” daha uygulanabilir bir söz olabilir.

Genelde verdiğimiz kararları uygulamak, sözleri tutmak için izleyebileceğimiz bir yol da karar verirken aynı zamanda bir aksiyon planı yapmak, nasıl yol alacağımızı tasarlamak, haftalık ya da aylık hedefler koymak.

Bütün bunları düşünerek, yeni yıl kararlarınızı alırken ilham vermesini umduğumuz fikirler;

 • Haftada bir günü “atıksız yemek” günü ilan etmek. Yepyeni bir yemek yapmaktansa, bozulmakta olan malzemeleri ve kalmış yemekleri kullanmak.
 • Masamızdaki plastik şişe mezarlığından kurtulmak, yerine bir matara almak. Market alışverişine bez çantayla ve alışveriş listesiyle gitmek.
 • Evde yemek yapmak. Kullandığımız malzemelerin arkasındaki hikayeyi merak etmek. Nereden gelmiş, nasıl üretilmiş öğrenmek.
 • Buzdolabı kurallarını tanımak. Yiyeceklerin ömrünü uzatıp, evdeki israfı önlemek.
 • Dışarda yemek yediğimizde tabağımızda kalanları çekinmeden, üşenmeden paket yaptırmak.
 • Mevsimlere doğanın içinden tanık olmak. Kendiliğinden yetişen bitkileri tanımak, toplamak, mutfağımıza sokmak.
 • Daha çok sebze yemek. Yeni sebze, ot ve yenebilir bitkilerle tanışmak. Sebzeyi, meyveyi kökünden sapına kullanmak.
 • Müziği bir alışkanlık haline getirmek. Her gün en az yarım saat müzik dinlemek.
 • Düzenli şekilde üretici pazarlarına gitmek. Yediklerimizi ve onları üretenleri tanımak.
 • Turşu kurmak, bakliyatları filizlendirmek… Hayat koşuyor; beklemeyi hatırlamak.
 • Turşu demişken, fermente yiyecekleri hayatımızın bir parçası haline getirmek. Evde turşu kurmak, yoğurt yapmak, tarhana yemek.
 • Zanaati, zanaatkarı desteklemek. Bu yıl elimizle bir şey yapmayı öğrenmek.
 • Kitapçıya gitmek, raflar arasında kaybolmak.
 • Evdekileri değerlendirmek. Kozmetiği bile ruhunuzu doyuracak bir aktiviteye dönüştürmek.
 • Kararlarımızı başkalarıyla paylaşmak. Verdiğimiz sözlere onları da ortak etmek.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamıza izin vermiş oluyorsunuz.