ARÇELİK KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI VE İŞLENMESİ MÜŞTERİ AYDINLATMA METNİ

ARCELIK KISISEL VERILERIN KORUNMASI VE ISLENMESI MUSTERI AYDINLATMA METNI

Kisisel verileriniz; 6698 sayili Kisisel Verilerin Korunmasi Kanunu ("Kanun") uyarinca veri sorumlusu olarak Arcelik Pazarlama A.S. ve Arcelik A.S. ("Arcelik" veya "Sirket") tarafindan asagida aciklanan kapsamda islenebilecektir.

Kisisel verilerinizin islenme amaclari konusunda detayli bilgilere; http://www.arcelikas.com/sayfa/2165/kisisel-verilerin-korunmasi adresinden Arcelik Sirketler Grubu Kisisel Verilerin Korunmasi ve Islenmesi Politikasi'ndan ulasabilirsiniz.

Kisisel Verileriniz Hangi Amacla Islenmektedir?

Internet sitemizi ve mobil uygulamamizi kullanmaniz dolayisiyla elde edilen bilgileriniz; MUSTERI Ad- Soyad- Cep telefonu- email adresi, browser bilgisi,IP adresi, OS (mobil cihaz os bilgisi) ,device ID (mobil cihaz ID) bilgileri

. urun ve hizmetler ile satis sonrasi destek hizmetlerinin sunulmasi,

. musteri iliskileri sureclerinin yurutulmesi,

. talep ve sikayetlerinizin karsilanmasi,

. Sirketimiz tarafindan yurutulen ticari faaliyetlerin gerceklestirilmesi icin ilgili is birimlerimiz tarafindan gerekli calismalarin yapilmasi ve buna bagli is sureclerinin yurutulmesi, Kanun'un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kisisel veri isleme sartlari kapsaminda islenecektir.

Acik Rizanizin Varligi Halinde Kisisel Verileriniz Hangi Amacla Islenmektedir?

Toplanan kisisel verileriniz; urun ve hizmetlerin pazarlama sureclerinin planlanmasi ve icrasi, profilleme ve analiz faaliyetlerinin yurutulmesi, sunulan urun ve hizmetlerin begeni, kullanim aliskanliklariniz ve ihtiyaclariniza gore ozellestirerek sizlere onerilmesi ve tanitilmasi, kabulunuz kapsaminda paylasmis oldugunuz iletisim bilgilerinize reklam, promosyon, vb. ticari elektronik ileti gonderilmesi ve gonderim saglanmasi icin hizmet aldigimiz ucuncu kisilerle paylasilmasi amaclariyla acik rizaniz kapsaminda islenebilecektir.

Kisisel Verileriniz Kimlere Hangi Amaclarla Aktarilabilir?

Toplanan kisisel verileriniz; yukarida belirtilen amaclarin gerceklestirilmesi dogrultusunda, bayilerimize, is ortaklarimiza, tedarikcilerimize, kanunen yetkili kamu kurumlarina, gercek ve tuzel kisilere Kanun'un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kisisel veri isleme sartlari cercevesinde aktarilabilecektir.

Kisisel Verilerinizin Toplanma Yontemi ve Hukuki Sebebi Nedir?

Kisisel verileriniz Sirketimiz ile temas edeceginiz; elektronik ortamda internet sitesi, cagri merkezi, mobil uygulama ve fiziki ortamda bayi kanaliyla, sozlesmenin ifasi hukuki sebebine dayali olarak toplanacaktir. Acik riza vermeniz halinde ise urun ve hizmetlerimizin begeni ve kullanim aliskanliklariniza gore ozellestirilerek size sunulmasi hukuki sebebine dayali olarak Kanun'un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kisisel veri isleme sartlari kapsaminda islenebilmektedir.

Ilgili Kisi Olarak Haklariniz Nelerdir?

Ilgili Kisi olarak Kanun'un 11. maddesi uyarinca asagidaki haklara sahip oldugunuzu bildiririz:

. Kisisel veri islenip islenmedigini ogrenme,

. Kisisel verileri islenmisse buna iliskin bilgi talep etme,

. Kisisel verilerin islenme amacini ve bunlarin amacina uygun kullanilip kullanilmadigini ogrenme,

. Yurt icinde veya yurt disinda kisisel verilerin aktarildigi ucuncu kisileri bilme,

. Kisisel verilerin eksik veya yanlis islenmis olmasi halinde bunlarin duzeltilmesini isteme ve bu kapsamda yapilan islemin kisisel verilerin aktarildigi ucuncu kisilere bildirilmesini isteme,

. Kanun ve ilgili diger kanun hukumlerine uygun olarak islenmis olmasina ragmen, islenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkmasi halinde kisisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme ve bu kapsamda yapilan islemin kisisel verilerin aktarildigi ucuncu kisilere bildirilmesini isteme,

. Islenen verilerin munhasiran otomatik sistemler vasitasiyla analiz edilmesi suretiyle kisinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya cikmasina itiraz etme,

. Kisisel verilerin kanuna aykiri olarak islenmesi sebebiyle zarara ugramasi halinde zararin giderilmesini talep etme.

Yukarida siralanan haklariniza yonelik basvurularinizi, http://www.arcelikas.com/sayfa/2165/kisisel-verilerin-korunmasi den ulasabileceginiz Arcelik Ilgili Kisi Basvuru Formu'nu doldurarak Sirketimize iletebilirsiniz. Talebinizin niteligine gore en kisa surede ve en gec otuz gun icinde basvurulariniz ucretsiz olarak sonuclandirilacaktir; ancak islemin ayrica bir maliyet gerektirmesi halinde Kisisel Verileri Koruma Kurulu tarafindan belirlenecek tarifeye gore tarafinizdan ucret talep edilebilecektir.

Kapat X
Geri Dönüşüm

Ruhunu Doyuran Hediyeler

Bu yazıyı 4 dakika 16 saniyede okuyabilirsiniz.

Yeni yıla girerken birbirinden anlamlı hediye fikirleri

Hediye vermenin anlamı, hediye verdiğimiz kişiye kendimizden bir hatıra bırakmak. Dolayısıyla kendi yaptığımız hediyenin yeri başka. Bu, mutfakta kolayca yapılan bir yiyecek de olabilir, azıcık el emeği gerektiren bir aksesuar da. Hediyesini evde yapmak isteyenler için pratik fikirler, “mümkün değil yapamam” diyenlere ise anlam taşıyan ve birçok açıdan ruhu doyuran hediye alternatifleri bu yazıda.

Biraz zaman

Evde hardal yapmak oldukça kolay. İhtiyacınız olan sadece hardal tohumu, sirke, su, tuz ve biraz zaman. Ev yapımı hardal, içine ne eklediğinizle bağlantılı olarak, 6 aya kadar dayanabiliyor. Yaptığınız hardalı kavanoza doldurduktan sonra kapağın üzerini bezle kapatıp biberle süsleyebilirsiniz. Bu hardalın, hediye ettiğiniz kişinin yemeklerine heyecan katacağı kesin. Detaylı hardal tarifi için tıklayın.

Evde güzellik

Ev yapımı güzellik ürünleri yapmak sanılanın aksine hiç zor değil. İnce öğüttüğünüz 200 gram kahveyi, 100 gram esmer şeker, 60 gram badem yağı ve 10 damla portakal yağıyla karıştırın. Elde ettiğiniz vücut scrub’ını kavanoza doldurun. Paketlerken içindekileri yazmayı ve (kısa zamanda tüketilecektir ama yine de) 2-4 hafta içinde tüketilmesi gerektiğini eklemeyi unutmayın. Bunun gibi ev yapımı güzellik fikirleri için tıklayın.

Modern nostalji

Müziğin hem yapan, hem dinleyen için mucizeler yarattığını biliyoruz. Eskiden arkadaşlarımıza kaset doldururduk. Şarkıları tek tek seçer, belli bir düzene sokar, sonra da bu ev yapımı albüme isim takardık. Artık kaset yok ama Spotify var. Sizin ya da arkadaşınızın favori şarkılarını onun adına bir playlist haline getirebilirsiniz. Yılbaşı gecesine ekstra eğlence katacağı şüphesiz.

Kat kat kurabiye

En sevdiğiniz kurabiye ya da kek tarifinin kuru malzemelerini büyükçe bir kavanoza kat kat doldurun. Tarifini ufak bir karta yazın ve kavanoza bağlamayı unutmayın. Başkalarını yemek yapmaya teşvik etmek için güzel bir yol değil mi?

Standart dışı

Kışın en klişe hediyelerden biri eldiven. Ancak biraz dikiş becerisiyle basit bir çift eldiveni son derece kişisel bir hale sokabilirsiniz. Herhangi bir renk yün eldiven ve farklı bir renkte iplik alın. Eldivenin her parmağının başına, hediye ettiğiniz kişinin lakabının ya da sevdiği bir sloganın bir harfini dikin. Tek kriter: on harfli olması gerekiyor. Örnek: K-İ-T-A-P-K-U-R-D-U

Deseni sizden

Ev yapımı seramiği seviyoruz. Siz de seramik dersi alanlardansanız, en güzel hediye el yapımı bir tabak, fincan ya da kase. Henüz seramik sanatıyla tanışmadıysanız, buna en yakını var olan bir seramik ya da porseleni boyamak. Tek ihtiyacınız, düz, desensiz bir tabak ya da bardak ve porselen boyası (tüm hobi dükkanlarında bulabilirsiniz). İstediğiniz deseni boyadıktan sonra yaklaşık yarım saat fırında pişirin ve soğumasını bekleyin.

Alışveriş Kiti 

Herkes markette, pazarda alışverişe çıkarken yanında bez çanta götürse plastik torba tüketimi ciddi anlamda azalır (araştırmaya göre her birimiz hayatımız boyunca 22 bin plastik torba tüketiyoruz!). Bu mesajı yaymak için kumaş çanta hediye edebilirsiniz. Son dakika dürtüsel alımı engellemek için alışveriş listesi işe yarayabiliyor. Çantanın içine bir alışveriş listesi defteri koymak iyi fikir olabilir.

Karıştırın

Baharat karışımı mutfakta yapılabilecek en pratik hediyelerden biri. Tarçın, kakule, karanfil, muskat, yıldız anason ve karabiberi öğütüp içine biraz da portakal kabuğu rendeleyin. Sıcak şarap ya da kek tarifiyle birlikte hediye edin. Bir başka lezzetli baharat karışımı için tıklayın.

Daha az ziyan

Paket yaparken kağıt yerine kumaş kullanın. Japonlar buna Furoshiki diyor ve eski bandana, eşarp, bez peçeteyi bu şekilde tekrar tekrar kullanıyorlar. Kumaşla kapladıktan sonra üzerini bir dal biberiye, parktan topladığınız bir kozalak ya da yılbaşı çiçeğiyle süsleyebilirsiniz. Tebrik kartını sevdiğiniz bir fotoğraftan ya da hediye vereceğiniz kişinin Instagram hesabındaki fotoğraflardan birini seçip kendiniz yapabilirsiniz. Normal bir kağıda renkli basıp bir kartona yapıştırmanız yeterli.

Askıda Yemek

Hayata Sarıl Derneği, Beyoğlu’nda açılan Hayata Sarıl Lokantası ile her gece onlarca evsiz insana yemek veriyor. Gündüz herkesin ücretli yemek yediği restoranda aynı zamanda evsizlere iş imkanı da sağlanıyor. Hayata Sarıl’a bağış yapmak için gündüz lokantaya gider ya da tıklarsanız, siz de bu anlamlı projenin bir parçası olabilirsiniz.

Zeytinyağının Gücü

Zeytune, tamamen doğal ürünlerden oluşan bir sabun markası. Sabunların içinde kimyasal ağartıcı, köpük veya kimyasal koku veren maddeler yok. Renkler tamamen doğal ve bitkisel. İçlerinde Ege’den gelen natürel sızma zeytinyağı, Hatay’dan gelen defne yağı, hindistan cevizi yağı ve shea yağı gibi cilde faydalı ve nemlendirici özelliği olan yağlar var. Saf lavanta, portakal, limon otu, biberiye, karanfil, ıtır gibi uçucu yağlar kullanılıyor. Bu bitkiler sadece güzel kokuları için değil, tedavi edici özellikleri için de tercih ediliyor. Zeytune sabunları tek tek elde üretiliyor, dolayısıyla her biri birbirinden farklı. Zeytune’den sabun almanın dışında sabun yapımı atölyesine katılabilir ya da hediye edebilirsiniz. http://www.zeytunesabun.com

Hem esprili hem anlamlı 

Rumisu’nun özgün desenli, ipek ve koton fular ve bandanaları dünya çapında ün salmış durumda. Rumisu’nun motifleri hayalperest bir çocuğun dünyasından çıkmış gibi; efsaneler, masallar, dinazorlar, dev balıkçılarla kaplı ve her birinde farklı bir hikaye var. Bu eşsiz fularların bir başka özelliği de uçlarına iğneli minik örgü bebekler. Rumisu yıllardır Güneydoğu Anadolu’daki kadınları kalkındırma projesine destek olup, bu küçük bebekleri bölgedeki kadınlara ürettiriyor ve fularlarıyla birlikte satıyor. https://istanbul.rumisu.com

Otizme Destek

Tohum Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı, ‘otizm spektrum bozukluğu’ olan çocukların erken tanısının konulması ve özel eğitimi ile topluma kazandırılması için çalışan bir vakıf. Bugüne kadar onlarca başarılı projeye imza atan vakfın yılbaşı için anlamlı olabilecek bir çok bağış alternatifi var. Örneğin, kendisi de otizmli olan, Tohum Vakfı Eğitim Okulu öğrencisi Mustafa Birdal’ın tasarımlarının olduğu defter, tişört, çantalarını https://www.tohumotizm.org.tr/online-dukkan sayfasından sipariş edebilirsiniz.

Doğayı evlat edinin

Türkiye’de doğa koruma deyince ilk akla gelen kuruluşlardan olan WWF’e bağış yapma yollarından biri nesli tehlike altında olan bir türü evlat edinmek. Kendiniz ya da sevdikleriniz için örneğin bir saz kedisi, turna, orfoz ya da panda evlat edinerek, WWF’in o türü korumak için yürüttüğü çalışmalara destek olabilirsiniz. https://destek.wwf.org.tr

 

Akdeniz Koruma Derneği’ne bağış 

Akdeniz Koruma Derneği, Gökova Körfezi’nde başlayan ve müthiş bir sabır ve dikkatle yürütülen projeleri sayesinde dünyaya örnek olmuş durumda. Proje başladığından beri yıllardır görülmeyen balık türleri körfeze geri döndü; su altındaki hayat canlandı; balıkçılar bilinçlendi.

 

 

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamıza izin vermiş oluyorsunuz.