ARÇELİK KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI VE İŞLENMESİ MÜŞTERİ AYDINLATMA METNİ

Kişisel verileriniz; 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ("Kanun") uyarınca veri sorumlusu olarak Arçelik Pazarlama A.Ş. ve Arçelik A.Ş. ("Arçelik" veya "Şirket") tarafından aşağıda açıklanan kapsamda işlenebilecektir.

Kişisel verilerinizin işlenme amaçları konusunda detaylı bilgilere; https://www.arcelik.com.tr/kisisel-verilerin-korunmasi adresinden Arçelik Şirketler Grubu Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası’ndan ulaşabilirsiniz.

Kişisel Verileriniz Hangi Amaçla İşlenmektedir?
Toplanan kişisel verileriniz;


Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları kapsamında işlenecektir.

Açık Rızanızın Varlığı Halinde Kişisel Verileriniz Hangi Amaçla İşlenmektedir?
Toplanan kişisel verileriniz; ürün ve hizmetlerin pazarlama süreçlerinin planlanması ve icrası, profilleme ve analiz faaliyetlerinin yürütülmesi, sunulan ürün ve hizmetlerin beğeni, kullanım alışkanlıklarınız ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirerek sizlere önerilmesi ve tanıtılması, kabulünüz kapsamında paylaşmış olduğunuz iletişim bilgilerinize reklam, promosyon, vb. ticari elektronik ileti gönderilmesi ve gönderim sağlanması için hizmet aldığımız üçüncü kişilerle paylaşılması amaçlarıyla açık rızanız kapsamında işlenebilecektir.

Kişisel Verileriniz Kimlere Hangi Amaçlarla Aktarılabilir?
Toplanan kişisel verileriniz; yukarıda belirtilen amaçların gerçekleştirilmesi doğrultusunda, bayilerimize, tedarikçilerimize, kanunen yetkili kamu kurumlarına ve özel kişilere Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları çerçevesinde aktarılabilecektir.

Kişisel Verilerinizin Toplanma Yöntemi ve Hukuki Sebebi Nedir?
Kişisel verileriniz Şirketimiz ile temas edeceğiniz; elektronik ortamda internet sitesi, çağrı merkezi, mobil uygulama ve fiziki ortamda bayi kanalıyla, sözleşmenin ifası hukuki sebebine dayalı olarak toplanacaktır. Açık rıza vermeniz halinde ise ürün ve hizmetlerimizin beğeni ve kullanım alışkanlıklarınıza göre özelleştirilerek size sunulması hukuki sebebine dayalı olarak Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları kapsamında işlenebilmektedir.

Kişisel Veri Sahibi Olarak Haklarınız Nelerdir?
Kişisel veri sahibi olarak Kanun’un 11. maddesi uyarınca aşağıdaki haklara sahip olduğunuzu bildiririz:

Yukarıda sıralanan haklarınıza yönelik başvurularınızı, https://www.arcelik.com.tr/kisisel-verilerin-korunmasi den ulaşabileceğiniz Arçelik Veri Sahibi Başvuru Formu’nu doldurarak Şirketimize iletebilirsiniz. Talebinizin niteliğine göre en kısa sürede ve en geç otuz gün içinde başvurularınız ücretsiz olarak sonuçlandırılacaktır; ancak işlemin ayrıca bir maliyet gerektirmesi halinde Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenecek tarifeye göre tarafınızdan ücret talep edilebilecektir.

Kapat
Dünyadan — 13.10.2017

Akıllı Tasarım

Bu yazıyı 2 dakika 15 saniyede okuyabilirsiniz.

Kahve atığından fincan, artık kumaştan kart… Dünyadan israf karşıtı cin tasarımlar.

Bugün için akıllı tasarım, hem kullanışlı ve estetik olan, hem de dünyanın gittikçe azalan kaynaklarını doğru değerlendiren demek. Belki kulağa ilk başta ütopik ya da erişmesi zor gelebilir ama gelecekte bu tip tasarımlar hayatımızın vazgeçilmezi olacak gibi görünüyor. İşte dünyanın dört bir yanından akıllı tasarım örnekleri.

Baldan Kumaş: Honey Bee Wrap
Honey Bee Wrap, streç film ve alüminyum folyoya alternatif, nefis bir çözüm. Koton kumaşın, bal peteği, jojoba yağı, Hindistan cevizi ve reçineye batırılmasıyla ortaya hava geçirmeyen, kapladığı yüzeye yapışabilen bir kumaş çıkıyor. Elinizde ısınana kadar sert bir malzeme, dolayısıyla yapış yapış da değil. Üstelik, içindekilerin antibakteriyel özelliği var. Elinizle ısıtıp, şekil veriyorsunuz, saklamak istediğiniz yiyeceğin veya kabın üzerini kaplıyorsunuz. İyi bakarsanız bir sene boyunca kullanılabiliyor. Retro çizgilerde, rengarenk çeşitleri var, tatlı tatlı hafif bal kokuyor olması da cabası honeybeewrap.com.au/

Kahve Atığından Fincan: Kaffeeform
Ne kadar çok kahve, o kadar çok kahve atığı. Kahve çekirdeklerinden ve posasından gübre ve hatta yakıt üretilebildiğini biliyoruz. Peki ya kahve fincanı gibi yaygın bir ev eşyası? Berlin’de rastladığımız Kaffeeform, ne porselen, ne cam, tamamen kahve atığından yapılmış bir kahve fincanı. Kaffeeform’un tasarımcısı Julian Lechner’ın atıkları sıkıştırıp fincan yarattığı bu teknolojiyi geliştirmesi dört senesini almış. Bir Kaffeeform fincanı, altı fincan espressodan çıkan atıklardan elde ediliyor. Hafif, kompakt, koyu kahve renkli fincan altlığı ile birlikte satılıyor. Üstelik bulaşık makinasına bile giriyor. Özüne dönmek diye buna denir! kaffeeform.com

Mantardan Lamba: Mushlume Lighting
“Mantardan büyüyen lamba” diyor web sitesinde. Çevreye duyarlı son model teknoloji tasarımlarıyla bilinen Brooklyn bazlı Danielle Trofe’nin mantar miselyumu ve ziraat atığından geliştirdiği Mushlume Lighting, gerçekten de kendi kendine büyüyor! Mantar nesi mi dedik? Mantarların toprak altındaki incecik bağlarına miselyum deniyor. Miselyum, doğanın tutkalı ve kendini hızlıca yeniliyor. Mantardan yapılan bu lambalar, organik, doğada çözünebilir, üstelik son derece estetikler. En yeni modeli “The Grow-It-Yourself Lamp” ise evde kendi lambasını “büyütmek” isteyenler için tasarlanmış. danielletrofe.com

Kumaştan Kartvizit: MOO Print
Kağıt üretmek için ağaçlara dokunmamak, hatta başka bir sanayinin atıklarından yararlanmak mümkün desek? Amerika’da bulunan MOO Print, kartvizit, kartpostal ve sticker üreten bir basımevi. Kartvizit tasarımlarından birinde yepyeni bir teknoloji uyguluyorlar. Kullandıkları kağıt, ağaçtan değil, tişört atıklarından üretiliyor. Fabrikalarda kalan kumaş parçalarından üretilen kağıt, kendine özgü dokusu, dayanıklılığı ve hafifliği ile dikkat çekiyor. Ağaçlar kurtuluyor, çöpe gidecek kumaş atıkları değerleniyor. moo.com

Kağıttan Kase: Wola Nani
Bu kaseleri ilk gördüğümüzde renklerine ve çarpıcı desenlerine hayran kaldık. Arkalarındaki hikayeden etkilenmemek ise mümkün değildi. Wola Nani, Güney Afrika’da AIDS hastalarını hayata kazandırmak için kurulan bir dernek. Hastaların iş bulmaları kolay değil, en çok düşük gelirli kadınları hedef aldığı için ülkede binlerce aile yardıma muhtaç yaşıyor. Wola Nani ile son derece basit ama satış değeri olan ev eşyaları üretiyorlar. Bu sayede, hem gelir sağlıyor hem de yaşamdan kopmamış oluyorlar. Wola Nani ürünleri arasında en dikkat çeken eski dergi sayfalarından yapılan, canlı Afrika desenleriyle kaplı papier-mâché kaseler. wolanani.co.za


Cemre Narin
İşletme ve klinik psikoloji geçmişi olan Cemre Narin, yaklaşık 10 senedir hem Türkiye’de hem yurtdışında farklı yayınların yemek editörlüğü yapıyor ve yemek yazılarını yazıyor. The World’s 50 Best Restaurants’ın bölge başkanı. İçindekiler adlı yemek kitabının yazarı. Uluslararası yemek konferansı YEDİ’nin kurucularından. Ruhun Doysun’un proje danışmanı ve editörü.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamıza izin vermiş oluyorsunuz.