ARÇELİK KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI VE İŞLENMESİ MÜŞTERİ AYDINLATMA METNİ

Kişisel verileriniz; 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ("Kanun") uyarınca veri sorumlusu olarak Arçelik Pazarlama A.Ş. ve Arçelik A.Ş. ("Arçelik" veya "Şirket") tarafından aşağıda açıklanan kapsamda işlenebilecektir.

Kişisel verilerinizin işlenme amaçları konusunda detaylı bilgilere; https://www.arcelik.com.tr/kisisel-verilerin-korunmasi adresinden Arçelik Şirketler Grubu Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası’ndan ulaşabilirsiniz.

Kişisel Verileriniz Hangi Amaçla İşlenmektedir?
Toplanan kişisel verileriniz;


Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları kapsamında işlenecektir.

Açık Rızanızın Varlığı Halinde Kişisel Verileriniz Hangi Amaçla İşlenmektedir?
Toplanan kişisel verileriniz; ürün ve hizmetlerin pazarlama süreçlerinin planlanması ve icrası, profilleme ve analiz faaliyetlerinin yürütülmesi, sunulan ürün ve hizmetlerin beğeni, kullanım alışkanlıklarınız ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirerek sizlere önerilmesi ve tanıtılması, kabulünüz kapsamında paylaşmış olduğunuz iletişim bilgilerinize reklam, promosyon, vb. ticari elektronik ileti gönderilmesi ve gönderim sağlanması için hizmet aldığımız üçüncü kişilerle paylaşılması amaçlarıyla açık rızanız kapsamında işlenebilecektir.

Kişisel Verileriniz Kimlere Hangi Amaçlarla Aktarılabilir?
Toplanan kişisel verileriniz; yukarıda belirtilen amaçların gerçekleştirilmesi doğrultusunda, bayilerimize, tedarikçilerimize, kanunen yetkili kamu kurumlarına ve özel kişilere Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları çerçevesinde aktarılabilecektir.

Kişisel Verilerinizin Toplanma Yöntemi ve Hukuki Sebebi Nedir?
Kişisel verileriniz Şirketimiz ile temas edeceğiniz; elektronik ortamda internet sitesi, çağrı merkezi, mobil uygulama ve fiziki ortamda bayi kanalıyla, sözleşmenin ifası hukuki sebebine dayalı olarak toplanacaktır. Açık rıza vermeniz halinde ise ürün ve hizmetlerimizin beğeni ve kullanım alışkanlıklarınıza göre özelleştirilerek size sunulması hukuki sebebine dayalı olarak Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları kapsamında işlenebilmektedir.

Kişisel Veri Sahibi Olarak Haklarınız Nelerdir?
Kişisel veri sahibi olarak Kanun’un 11. maddesi uyarınca aşağıdaki haklara sahip olduğunuzu bildiririz:

Yukarıda sıralanan haklarınıza yönelik başvurularınızı, https://www.arcelik.com.tr/kisisel-verilerin-korunmasi den ulaşabileceğiniz Arçelik Veri Sahibi Başvuru Formu’nu doldurarak Şirketimize iletebilirsiniz. Talebinizin niteliğine göre en kısa sürede ve en geç otuz gün içinde başvurularınız ücretsiz olarak sonuçlandırılacaktır; ancak işlemin ayrıca bir maliyet gerektirmesi halinde Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenecek tarifeye göre tarafınızdan ücret talep edilebilecektir.

Kapat
Dünyadan — 15.11.2017

Alternatif Evler

Bu yazıyı 2 dakika 5 saniyede okuyabilirsiniz.

Dünyanın dört bir yanından ilham verici alternatif ev örnekleri

Ruhun Doysun’un konteynerden yapılan evi, farklı yaşam alanlarının aynı zamanda zevkli tasarım ve akıllı detaylarla ne kadar keyifli olabileceğini gösteriyor. Dünyanın dört bir yanında ilham verici alternatif ev örneklerine rastlıyoruz. Ulaşılamaz gibi gelmesin; hepsinde hemen uygulanabilecek fikirler saklı. Doğayla iç içe, duyarlı ve küçük alanda büyük yaşamak isteyenler arttıkça bu tür evler ve mimari tasarımlar da yaygınlaşacak gibi görünüyor.

Japon Mucizesi

Japon tasarımcılar ufak alanlarda harikalar yaratmakta ustalar. Ağırlıklı olarak ahşapla çalışan Tagami Haruhiko’nun tasarladığı evler minicik bir alanda akıllı yaklaşımla neler yapılabileceğinin şahane örnekleri. Öncelikle, bu evler tekerlek üzerinde tasarlanmış, sadece 500 kilo ağırlığında ve normal bir araba ile çekilebiliyor. Dolayısıyla mobil hayat sürmek isteyenler için enteresan. Evin neredeyse tamamı doğal ağaçtan üretiliyor. İçerisi geleneksel Japon evlerinde olduğu gibi açık bir ofis alanından yatak odasına, yatak odasından mutfağa, mutfaktan yemek odasına dönüşebiliyor.

tinyhousejapan.jimdo.com

 

Ağacın İçinde

Ağaç evler sadece filmlerde çocukların oynadığı evler mi sandınız? Aslında ağaç evler Güney Pasifik’te bir çok geleneksel kültürde kullanılıyor. Ama son yıllarda aynı zamanda ofis, dinlenme alanı ya da sürekli oturmak için tercih edenler de var. Tasarım ağaç ev, ahşap merdivenle çıkılan basit bir oda da olabilir, içinde salonu, mutfağı, yatak odası olan tam teşekküllü bir ev de. Tamamen doğal, kullanılmış materyallerden yapılıyor. Su ve elektrik ihtiyacını güneş panelinden ve yağmur suyundan elde ediyor. Daha fazla fikir için ağaç evlerin ustası sayılan Pete Nelson’un kitabını karıştırabilirsiniz.

Be in a Treehouse: Design / Construction / Inspiration, Pete Nelson

 

Palet Ev

Normalde yük taşımak için kullanılan paletlerden mobilya yapıldığını biliyoruz. Peki ya tamamen palet kullanılan bir ev? Mimar Selin Maner, dünyanın dört bir yanında ses getiren doğaya uygun projelere imza atmış biri. Maner’in tasarladığı, 2016 Venedik Mimarlık Bienalinde sergilenen 120 metrekarelik palet ev, tam 400 paletten yapılmış. Evin sadece iskeleti değil, içindeki tasarım detaylarının hepsi, mutfak dolaplarından, kapılara, merdivenlerden, paletlerden yapılmış. Paletlerin arasında bırakılan boşluklar ise evin içinde doğal havalandırma sağlanıyor.

selinmaner.com

Kapsülde Yaşam

Slovak mimari ofis Nice Architects’in uzaydan inmiş dev bir yumurtaya benzeyen kapsül evleri 2018 senesinin sonunda teslim edilecek ancak bir süredir alternatif yaşam haberlerinde ses getiriyor. Bu evler, güneş panelleri, yağmur suyu toplama ünitesi ve 750 watt rüzgar türbini sayesinde kendi enerjilerini üretiyorlar. Ufacık olmalarına rağmen net ve modern tasarımları sayesinde son derece ferahlar.

ecocapsule.sk

Igloo Ev

Igloo, evet Eskimoların buzlarla inşa ettikleri evlerden bahsediyoruz. Modern igloo tasarımlar buzdan yapılmıyor ama aynı tasarım anlayışını kullanıyorlar. Şu anda daha çok festivallerde ve dizayn otellerde tercih edilen igloo evler aslında derli toplu, ufak tefek bir hayat isteyenler için son derece kullanışlı. İçinde mutfak, banyo, yatak odası bölümü olabiliyor. Daha fazla ilham için;

Igloo: Contemporary Vernacular Architecture, Alejandro Bahamon,‎ Ana Canizares


Cemre Narin
İşletme ve klinik psikoloji geçmişi olan Cemre Narin, yaklaşık 10 senedir hem Türkiye’de hem yurtdışında farklı yayınların yemek editörlüğü yapıyor ve yemek yazılarını yazıyor. The World’s 50 Best Restaurants’ın bölge başkanı. İçindekiler adlı yemek kitabının yazarı. Uluslararası yemek konferansı YEDİ’nin kurucularından. Ruhun Doysun’un proje danışmanı ve editörü.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamıza izin vermiş oluyorsunuz.