ARÇELİK KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI VE İŞLENMESİ MÜŞTERİ AYDINLATMA METNİ

ARCELIK KISISEL VERILERIN KORUNMASI VE ISLENMESI MUSTERI AYDINLATMA METNI

Kisisel verileriniz; 6698 sayili Kisisel Verilerin Korunmasi Kanunu ("Kanun") uyarinca veri sorumlusu olarak Arcelik Pazarlama A.S. ve Arcelik A.S. ("Arcelik" veya "Sirket") tarafindan asagida aciklanan kapsamda islenebilecektir.

Kisisel verilerinizin islenme amaclari konusunda detayli bilgilere; http://www.arcelikas.com/sayfa/2165/kisisel-verilerin-korunmasi adresinden Arcelik Sirketler Grubu Kisisel Verilerin Korunmasi ve Islenmesi Politikasi'ndan ulasabilirsiniz.

Kisisel Verileriniz Hangi Amacla Islenmektedir?

Internet sitemizi ve mobil uygulamamizi kullanmaniz dolayisiyla elde edilen bilgileriniz; MUSTERI Ad- Soyad- Cep telefonu- email adresi, browser bilgisi,IP adresi, OS (mobil cihaz os bilgisi) ,device ID (mobil cihaz ID) bilgileri

. urun ve hizmetler ile satis sonrasi destek hizmetlerinin sunulmasi,

. musteri iliskileri sureclerinin yurutulmesi,

. talep ve sikayetlerinizin karsilanmasi,

. Sirketimiz tarafindan yurutulen ticari faaliyetlerin gerceklestirilmesi icin ilgili is birimlerimiz tarafindan gerekli calismalarin yapilmasi ve buna bagli is sureclerinin yurutulmesi, Kanun'un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kisisel veri isleme sartlari kapsaminda islenecektir.

Acik Rizanizin Varligi Halinde Kisisel Verileriniz Hangi Amacla Islenmektedir?

Toplanan kisisel verileriniz; urun ve hizmetlerin pazarlama sureclerinin planlanmasi ve icrasi, profilleme ve analiz faaliyetlerinin yurutulmesi, sunulan urun ve hizmetlerin begeni, kullanim aliskanliklariniz ve ihtiyaclariniza gore ozellestirerek sizlere onerilmesi ve tanitilmasi, kabulunuz kapsaminda paylasmis oldugunuz iletisim bilgilerinize reklam, promosyon, vb. ticari elektronik ileti gonderilmesi ve gonderim saglanmasi icin hizmet aldigimiz ucuncu kisilerle paylasilmasi amaclariyla acik rizaniz kapsaminda islenebilecektir.

Kisisel Verileriniz Kimlere Hangi Amaclarla Aktarilabilir?

Toplanan kisisel verileriniz; yukarida belirtilen amaclarin gerceklestirilmesi dogrultusunda, bayilerimize, is ortaklarimiza, tedarikcilerimize, kanunen yetkili kamu kurumlarina, gercek ve tuzel kisilere Kanun'un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kisisel veri isleme sartlari cercevesinde aktarilabilecektir.

Kisisel Verilerinizin Toplanma Yontemi ve Hukuki Sebebi Nedir?

Kisisel verileriniz Sirketimiz ile temas edeceginiz; elektronik ortamda internet sitesi, cagri merkezi, mobil uygulama ve fiziki ortamda bayi kanaliyla, sozlesmenin ifasi hukuki sebebine dayali olarak toplanacaktir. Acik riza vermeniz halinde ise urun ve hizmetlerimizin begeni ve kullanim aliskanliklariniza gore ozellestirilerek size sunulmasi hukuki sebebine dayali olarak Kanun'un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kisisel veri isleme sartlari kapsaminda islenebilmektedir.

Ilgili Kisi Olarak Haklariniz Nelerdir?

Ilgili Kisi olarak Kanun'un 11. maddesi uyarinca asagidaki haklara sahip oldugunuzu bildiririz:

. Kisisel veri islenip islenmedigini ogrenme,

. Kisisel verileri islenmisse buna iliskin bilgi talep etme,

. Kisisel verilerin islenme amacini ve bunlarin amacina uygun kullanilip kullanilmadigini ogrenme,

. Yurt icinde veya yurt disinda kisisel verilerin aktarildigi ucuncu kisileri bilme,

. Kisisel verilerin eksik veya yanlis islenmis olmasi halinde bunlarin duzeltilmesini isteme ve bu kapsamda yapilan islemin kisisel verilerin aktarildigi ucuncu kisilere bildirilmesini isteme,

. Kanun ve ilgili diger kanun hukumlerine uygun olarak islenmis olmasina ragmen, islenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkmasi halinde kisisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme ve bu kapsamda yapilan islemin kisisel verilerin aktarildigi ucuncu kisilere bildirilmesini isteme,

. Islenen verilerin munhasiran otomatik sistemler vasitasiyla analiz edilmesi suretiyle kisinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya cikmasina itiraz etme,

. Kisisel verilerin kanuna aykiri olarak islenmesi sebebiyle zarara ugramasi halinde zararin giderilmesini talep etme.

Yukarida siralanan haklariniza yonelik basvurularinizi, http://www.arcelikas.com/sayfa/2165/kisisel-verilerin-korunmasi den ulasabileceginiz Arcelik Ilgili Kisi Basvuru Formu'nu doldurarak Sirketimize iletebilirsiniz. Talebinizin niteligine gore en kisa surede ve en gec otuz gun icinde basvurulariniz ucretsiz olarak sonuclandirilacaktir; ancak islemin ayrica bir maliyet gerektirmesi halinde Kisisel Verileri Koruma Kurulu tarafindan belirlenecek tarifeye gore tarafinizdan ucret talep edilebilecektir.

Kapat X
Dünyadan

Alternatif Evler

Bu yazıyı 2 dakika 5 saniyede okuyabilirsiniz.

Dünyanın dört bir yanından ilham verici alternatif ev örnekleri

Ruhun Doysun’un konteynerden yapılan evi, farklı yaşam alanlarının aynı zamanda zevkli tasarım ve akıllı detaylarla ne kadar keyifli olabileceğini gösteriyor. Dünyanın dört bir yanında ilham verici alternatif ev örneklerine rastlıyoruz. Ulaşılamaz gibi gelmesin; hepsinde hemen uygulanabilecek fikirler saklı. Doğayla iç içe, duyarlı ve küçük alanda büyük yaşamak isteyenler arttıkça bu tür evler ve mimari tasarımlar da yaygınlaşacak gibi görünüyor.

Japon Mucizesi

Japon tasarımcılar ufak alanlarda harikalar yaratmakta ustalar. Ağırlıklı olarak ahşapla çalışan Tagami Haruhiko’nun tasarladığı evler minicik bir alanda akıllı yaklaşımla neler yapılabileceğinin şahane örnekleri. Öncelikle, bu evler tekerlek üzerinde tasarlanmış, sadece 500 kilo ağırlığında ve normal bir araba ile çekilebiliyor. Dolayısıyla mobil hayat sürmek isteyenler için enteresan. Evin neredeyse tamamı doğal ağaçtan üretiliyor. İçerisi geleneksel Japon evlerinde olduğu gibi açık bir ofis alanından yatak odasına, yatak odasından mutfağa, mutfaktan yemek odasına dönüşebiliyor.

tinyhousejapan.jimdo.com

 

Ağacın İçinde

Ağaç evler sadece filmlerde çocukların oynadığı evler mi sandınız? Aslında ağaç evler Güney Pasifik’te bir çok geleneksel kültürde kullanılıyor. Ama son yıllarda aynı zamanda ofis, dinlenme alanı ya da sürekli oturmak için tercih edenler de var. Tasarım ağaç ev, ahşap merdivenle çıkılan basit bir oda da olabilir, içinde salonu, mutfağı, yatak odası olan tam teşekküllü bir ev de. Tamamen doğal, kullanılmış materyallerden yapılıyor. Su ve elektrik ihtiyacını güneş panelinden ve yağmur suyundan elde ediyor. Daha fazla fikir için ağaç evlerin ustası sayılan Pete Nelson’un kitabını karıştırabilirsiniz.

Be in a Treehouse: Design / Construction / Inspiration, Pete Nelson

 

Palet Ev

Normalde yük taşımak için kullanılan paletlerden mobilya yapıldığını biliyoruz. Peki ya tamamen palet kullanılan bir ev? Mimar Selin Maner, dünyanın dört bir yanında ses getiren doğaya uygun projelere imza atmış biri. Maner’in tasarladığı, 2016 Venedik Mimarlık Bienalinde sergilenen 120 metrekarelik palet ev, tam 400 paletten yapılmış. Evin sadece iskeleti değil, içindeki tasarım detaylarının hepsi, mutfak dolaplarından, kapılara, merdivenlerden, paletlerden yapılmış. Paletlerin arasında bırakılan boşluklar ise evin içinde doğal havalandırma sağlanıyor.

selinmaner.com

Kapsülde Yaşam

Slovak mimari ofis Nice Architects’in uzaydan inmiş dev bir yumurtaya benzeyen kapsül evleri 2018 senesinin sonunda teslim edilecek ancak bir süredir alternatif yaşam haberlerinde ses getiriyor. Bu evler, güneş panelleri, yağmur suyu toplama ünitesi ve 750 watt rüzgar türbini sayesinde kendi enerjilerini üretiyorlar. Ufacık olmalarına rağmen net ve modern tasarımları sayesinde son derece ferahlar.

ecocapsule.sk

Igloo Ev

Igloo, evet Eskimoların buzlarla inşa ettikleri evlerden bahsediyoruz. Modern igloo tasarımlar buzdan yapılmıyor ama aynı tasarım anlayışını kullanıyorlar. Şu anda daha çok festivallerde ve dizayn otellerde tercih edilen igloo evler aslında derli toplu, ufak tefek bir hayat isteyenler için son derece kullanışlı. İçinde mutfak, banyo, yatak odası bölümü olabiliyor. Daha fazla ilham için;

Igloo: Contemporary Vernacular Architecture, Alejandro Bahamon,‎ Ana Canizares


Cemre Narin
İşletme ve klinik psikoloji geçmişi olan Cemre Narin, yaklaşık 10 senedir hem Türkiye’de hem yurtdışında farklı yayınların yemek editörlüğü yapıyor ve yemek yazılarını yazıyor. The World’s 50 Best Restaurants’ın bölge başkanı. İçindekiler adlı yemek kitabının yazarı. Uluslararası yemek konferansı YEDİ’nin kurucularından. Ruhun Doysun’un proje danışmanı ve editörü.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamıza izin vermiş oluyorsunuz.