ARÇELİK KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI VE İŞLENMESİ MÜŞTERİ AYDINLATMA METNİ

Kişisel verileriniz; 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ("Kanun") uyarınca veri sorumlusu olarak Arçelik Pazarlama A.Ş. ve Arçelik A.Ş. ("Arçelik" veya "Şirket") tarafından aşağıda açıklanan kapsamda işlenebilecektir.

Kişisel verilerinizin işlenme amaçları konusunda detaylı bilgilere; https://www.arcelik.com.tr/kisisel-verilerin-korunmasi adresinden Arçelik Şirketler Grubu Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası’ndan ulaşabilirsiniz.

Kişisel Verileriniz Hangi Amaçla İşlenmektedir?
Toplanan kişisel verileriniz;


Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları kapsamında işlenecektir.

Açık Rızanızın Varlığı Halinde Kişisel Verileriniz Hangi Amaçla İşlenmektedir?
Toplanan kişisel verileriniz; ürün ve hizmetlerin pazarlama süreçlerinin planlanması ve icrası, profilleme ve analiz faaliyetlerinin yürütülmesi, sunulan ürün ve hizmetlerin beğeni, kullanım alışkanlıklarınız ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirerek sizlere önerilmesi ve tanıtılması, kabulünüz kapsamında paylaşmış olduğunuz iletişim bilgilerinize reklam, promosyon, vb. ticari elektronik ileti gönderilmesi ve gönderim sağlanması için hizmet aldığımız üçüncü kişilerle paylaşılması amaçlarıyla açık rızanız kapsamında işlenebilecektir.

Kişisel Verileriniz Kimlere Hangi Amaçlarla Aktarılabilir?
Toplanan kişisel verileriniz; yukarıda belirtilen amaçların gerçekleştirilmesi doğrultusunda, bayilerimize, tedarikçilerimize, kanunen yetkili kamu kurumlarına ve özel kişilere Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları çerçevesinde aktarılabilecektir.

Kişisel Verilerinizin Toplanma Yöntemi ve Hukuki Sebebi Nedir?
Kişisel verileriniz Şirketimiz ile temas edeceğiniz; elektronik ortamda internet sitesi, çağrı merkezi, mobil uygulama ve fiziki ortamda bayi kanalıyla, sözleşmenin ifası hukuki sebebine dayalı olarak toplanacaktır. Açık rıza vermeniz halinde ise ürün ve hizmetlerimizin beğeni ve kullanım alışkanlıklarınıza göre özelleştirilerek size sunulması hukuki sebebine dayalı olarak Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları kapsamında işlenebilmektedir.

Kişisel Veri Sahibi Olarak Haklarınız Nelerdir?
Kişisel veri sahibi olarak Kanun’un 11. maddesi uyarınca aşağıdaki haklara sahip olduğunuzu bildiririz:

Yukarıda sıralanan haklarınıza yönelik başvurularınızı, https://www.arcelik.com.tr/kisisel-verilerin-korunmasi den ulaşabileceğiniz Arçelik Veri Sahibi Başvuru Formu’nu doldurarak Şirketimize iletebilirsiniz. Talebinizin niteliğine göre en kısa sürede ve en geç otuz gün içinde başvurularınız ücretsiz olarak sonuçlandırılacaktır; ancak işlemin ayrıca bir maliyet gerektirmesi halinde Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenecek tarifeye göre tarafınızdan ücret talep edilebilecektir.

Kapat
Uzman — 03.11.2017

Güzellik Doğadan

Bu yazıyı 3 dakika 4 saniyede okuyabilirsiniz.

Mutfaktan, ruhunuzu ve cildinizi doyuracak ipuçları…

Mutfağın demirbaş malzemeleri arasında yumurta ve zeytinyağı ilk sıralarda. Her iki malzeme de bizi hem içten beslediği gibi, dıştan da besliyor. “Doğal yoldan iyi görünmek, güzellik ve bakım rutinimizde sadeye dokunmaktan geçiyor” diyen güzellik editörü Carina Göknar, bu iki mucize malzemenin faydalarını yazdı.

Nem zeytinyağından sorulur

Çok kuru cildi rahatlatan, egzama gibi deri hastalıklarına derman olan zeytinyağının güzellik amaçlı kullanımı eski uyarlıklara dayanır. Antik Mısır’dan, modern zamanlara özellikle Doğu Akdeniz’de gündelik hayatınönemli bir parçası olan bu mucizevi iksiri bugün mutfağımızın baş tacı haline getirdik. Antioksidan yüklü olduğu kadar; cildin bakımını yapan ve besleyen squalane yağı zengini zeytinyağının mutfak dışında güzellik ve bakım rutinimizde de hatırı sayılır bir yeri var. Öncelikle akışkan yapısı sayesinde maskeler için çok uygun bir baz oluşturuyor. Zeytinyağında bulunan vitaminler, mineraller ve doğal yağ asitleri gıda olarak tüketildiğinde içten besliyor; saçlara, cilde ve tırnaklara sürüldüğünde bakım sağlıyor. E ve A vitaminleri cildin esnekliğini koruyor, hücreleri canlandırıyor. Bilmekte fayda var; zeytinyağı biraz ısıtıldığında daha etkilidir. Ancak saklama esnasında aşırı ısıya, ışığa ve havaya maruz kalmaması gerektiğini unutmayalım ve mümkünse sertifikalı, organik ürünler kullanalım. Şişenin dibini gördünüz, salataya yetmeyecek kadar az zeytinyağı kaldı ama çöpe atıp ziyan etmek de istemiyorsunuz, öyle değil mi? Önerilerimize hemen göz atın:

*Kuru ve çatlak dirsekler, topuklar ve tırnak dipleri… Birkaç damla zeytinyağıyla saltanatınız sona eriyor!

*Bebek gibi yumuşak bir cilt için banyo suyuna zeytinyağı damlatın. Yağı banyo öncesinde vücudunuza sürüp küvete o şekilde girmeyi de deneyebilirsiniz. Böylece yıkandıktan sonra nemlendiriciye gerek kalmayacak.

*Avuç içinde ısıttığınız zeytinyağını temiz yüzünüze masajla yedirin. Üşenmek yok, bunu bir ritüel olarak kabul edin. En zayıf güce sahip olan yüzük parmağı, göçevresi dışında yüzün geri kalanına masaj uygulamak için de uygun. Problemli bölgelere daha fazla yağ yedirin. Özellikle mimik çizgilerinin belirgin olduğu gözaltı ve kazayağı bölgesi boyunca hafif tuşlama hareketleriyle uygulamaya devam edin. Gözeneklerin tıkanmasını önlemek için fazla yağı bir pamuk parçası yardımıyla silebilirsiniz. Zeytinyağını takiben, su bazlı bir nemlendirici kullanarak yağı cilde hapsedin.

*Dudaklar ihmale gelmez! Göz kararı toz şekerini biraz zeytinyağı ile karıştırarak peeling kıvamı elde edin ve dudaklarınıza sürün. Pürüzsüz bir sonuç alacaksınız.

*İnatçı göz makyajınız zeytinyağına karşı koyamayacak. Yağ partikülleri, diğer yağ bazlı ürünlere yapışarak çözülmelerini sağlıyor, dolayısıyla suya dayanıklı göz makyajı için bile zeytinyağı en pratik çözüm.

*Hafif ısıtılmış zeytinyağını direkt saçlarınıza yedirin. Bir saat kadar beklettikten sonra şampuanlayın ve bakım kremi sürün.

 

Bir nimettir yumurta

Eski Mısır, Çin ve Arap Uygarlıklarında ışıl ışıl parlayan, güzel bir cilt ve sağlıklı saçlar için kullanılan yumurta, modern dünyada bizim de vazgeçilmezimiz. Yumurta akı cildi sıkılaştıran, hücreleri onaran ve esneklik sağlayan proteinler açısından çok zengin. İçeriğindeki albümin, renk eşitsizliklerini düzeltmenin yanı sıra, kırışıklıklarla mücadele ediyor. Yumurta içeren besleyici bakımlar yüzdeki gözenekleri sıkılaştırıyor ve fazla sebum salgılayan saç foliküllerini küçültüyor. Dolayısıyla siyah nokta problemi olanlar ve yağlı saçlılar için yumurtalı kürler ideal. Öyleyse bakalım, yumurta mucizesini nasıl değerlendirebiliriz:

*Yumurta bütün olarak kullanıldığında kuru cilde ve saçlara iyi geliyor. İki yumurtayı orta boy bir kasenin içine kırın, iki yemek kaşığı sızma zeytinyağı ilave edip güzelce karıştırın. Saçların tamamına uygulayın ve 30-45 dakika bekletin.

*Yenileyici bir göz maskesi için yumurta akını çok hafif çırpıp köpük haline getirin. İnce bir tabaka halinde göçevresine sürün ve 10 dakika bekletin.

*Yumurta proteini iş başına! Bir yumurtanın akını, bir tatlı kaşığı bitkisel saç bakım kremini ve bir tatlı kaşığı zeytinyağını karıştırın. Yine bitkisel içerikli şampuanla saçlarınızı yıkadıktan sonra hazırladığınız protein maskesini uygulayın. Bir iki dakika bekletip durulayın.

*Hafta sonunu kendinize ayırdınız. Hazır evdeyken, gençleştirici ve yenileyici bir maske uygulamaya ne dersiniz? Sadece bir adet yumurta, bir fırça (yumurta veya pasta fırçası işinizi görecektir) ve iyi bir nemlendiriciyle evdeki güzellik enstitünüz hazır. Yumurtayı kırıp akını ayırdıktan sonra fırçayla yüzünüze sürün. Yaklaşık 10 dakika sonra ılık suyla durulayın. Göçevresindeki mimik çizgilerinin hafiflediğini, sarkık cilt dokusunun toparlandığını ve gözeneklerin sıkılaştığını göreceksiniz. Müthiş bir lifting” etkisi sizi bekliyor. Maske sonrası cildinizde gerginlik hissedebilirsiniz. Nemlendirici sürüp biraz bekledikten sonra ister makyaj aşamasına geçin, ister bırakın cildiniz nefes alsın…


Carina Göknar 
Güzellik editörü, freelance yazar.
Editörlük kariyerine 2008 yılında, Madame Figaro’da başlayan Carina Göknar, yazıları ve çevirileriyle InStyle, Vogue, Marie Claire ve L’Officiel gibi çeşitli moda dergilerine katkıda bulundu. Condé Nast Traveller’ın güzellik editörlüğünü yaptı ve bugün halen GQ Türkiye’nin wellness editörlüğünü sürdürüyor.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamıza izin vermiş oluyorsunuz.