ARÇELİK KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI VE İŞLENMESİ MÜŞTERİ AYDINLATMA METNİ

ARCELIK KISISEL VERILERIN KORUNMASI VE ISLENMESI MUSTERI AYDINLATMA METNI

Kisisel verileriniz; 6698 sayili Kisisel Verilerin Korunmasi Kanunu ("Kanun") uyarinca veri sorumlusu olarak Arcelik Pazarlama A.S. ve Arcelik A.S. ("Arcelik" veya "Sirket") tarafindan asagida aciklanan kapsamda islenebilecektir.

Kisisel verilerinizin islenme amaclari konusunda detayli bilgilere; http://www.arcelikas.com/sayfa/2165/kisisel-verilerin-korunmasi adresinden Arcelik Sirketler Grubu Kisisel Verilerin Korunmasi ve Islenmesi Politikasi'ndan ulasabilirsiniz.

Kisisel Verileriniz Hangi Amacla Islenmektedir?

Internet sitemizi ve mobil uygulamamizi kullanmaniz dolayisiyla elde edilen bilgileriniz; MUSTERI Ad- Soyad- Cep telefonu- email adresi, browser bilgisi,IP adresi, OS (mobil cihaz os bilgisi) ,device ID (mobil cihaz ID) bilgileri

. urun ve hizmetler ile satis sonrasi destek hizmetlerinin sunulmasi,

. musteri iliskileri sureclerinin yurutulmesi,

. talep ve sikayetlerinizin karsilanmasi,

. Sirketimiz tarafindan yurutulen ticari faaliyetlerin gerceklestirilmesi icin ilgili is birimlerimiz tarafindan gerekli calismalarin yapilmasi ve buna bagli is sureclerinin yurutulmesi, Kanun'un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kisisel veri isleme sartlari kapsaminda islenecektir.

Acik Rizanizin Varligi Halinde Kisisel Verileriniz Hangi Amacla Islenmektedir?

Toplanan kisisel verileriniz; urun ve hizmetlerin pazarlama sureclerinin planlanmasi ve icrasi, profilleme ve analiz faaliyetlerinin yurutulmesi, sunulan urun ve hizmetlerin begeni, kullanim aliskanliklariniz ve ihtiyaclariniza gore ozellestirerek sizlere onerilmesi ve tanitilmasi, kabulunuz kapsaminda paylasmis oldugunuz iletisim bilgilerinize reklam, promosyon, vb. ticari elektronik ileti gonderilmesi ve gonderim saglanmasi icin hizmet aldigimiz ucuncu kisilerle paylasilmasi amaclariyla acik rizaniz kapsaminda islenebilecektir.

Kisisel Verileriniz Kimlere Hangi Amaclarla Aktarilabilir?

Toplanan kisisel verileriniz; yukarida belirtilen amaclarin gerceklestirilmesi dogrultusunda, bayilerimize, is ortaklarimiza, tedarikcilerimize, kanunen yetkili kamu kurumlarina, gercek ve tuzel kisilere Kanun'un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kisisel veri isleme sartlari cercevesinde aktarilabilecektir.

Kisisel Verilerinizin Toplanma Yontemi ve Hukuki Sebebi Nedir?

Kisisel verileriniz Sirketimiz ile temas edeceginiz; elektronik ortamda internet sitesi, cagri merkezi, mobil uygulama ve fiziki ortamda bayi kanaliyla, sozlesmenin ifasi hukuki sebebine dayali olarak toplanacaktir. Acik riza vermeniz halinde ise urun ve hizmetlerimizin begeni ve kullanim aliskanliklariniza gore ozellestirilerek size sunulmasi hukuki sebebine dayali olarak Kanun'un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kisisel veri isleme sartlari kapsaminda islenebilmektedir.

Ilgili Kisi Olarak Haklariniz Nelerdir?

Ilgili Kisi olarak Kanun'un 11. maddesi uyarinca asagidaki haklara sahip oldugunuzu bildiririz:

. Kisisel veri islenip islenmedigini ogrenme,

. Kisisel verileri islenmisse buna iliskin bilgi talep etme,

. Kisisel verilerin islenme amacini ve bunlarin amacina uygun kullanilip kullanilmadigini ogrenme,

. Yurt icinde veya yurt disinda kisisel verilerin aktarildigi ucuncu kisileri bilme,

. Kisisel verilerin eksik veya yanlis islenmis olmasi halinde bunlarin duzeltilmesini isteme ve bu kapsamda yapilan islemin kisisel verilerin aktarildigi ucuncu kisilere bildirilmesini isteme,

. Kanun ve ilgili diger kanun hukumlerine uygun olarak islenmis olmasina ragmen, islenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkmasi halinde kisisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme ve bu kapsamda yapilan islemin kisisel verilerin aktarildigi ucuncu kisilere bildirilmesini isteme,

. Islenen verilerin munhasiran otomatik sistemler vasitasiyla analiz edilmesi suretiyle kisinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya cikmasina itiraz etme,

. Kisisel verilerin kanuna aykiri olarak islenmesi sebebiyle zarara ugramasi halinde zararin giderilmesini talep etme.

Yukarida siralanan haklariniza yonelik basvurularinizi, http://www.arcelikas.com/sayfa/2165/kisisel-verilerin-korunmasi den ulasabileceginiz Arcelik Ilgili Kisi Basvuru Formu'nu doldurarak Sirketimize iletebilirsiniz. Talebinizin niteligine gore en kisa surede ve en gec otuz gun icinde basvurulariniz ucretsiz olarak sonuclandirilacaktir; ancak islemin ayrica bir maliyet gerektirmesi halinde Kisisel Verileri Koruma Kurulu tarafindan belirlenecek tarifeye gore tarafinizdan ucret talep edilebilecektir.

Kapat X
Uzman

Güzellik Doğadan

Bu yazıyı 3 dakika 4 saniyede okuyabilirsiniz.

Mutfaktan, ruhunuzu ve cildinizi doyuracak ipuçları…

Mutfağın demirbaş malzemeleri arasında yumurta ve zeytinyağı ilk sıralarda. Her iki malzeme de bizi hem içten beslediği gibi, dıştan da besliyor. “Doğal yoldan iyi görünmek, güzellik ve bakım rutinimizde sadeye dokunmaktan geçiyor” diyen güzellik editörü Carina Göknar, bu iki mucize malzemenin faydalarını yazdı.

Nem zeytinyağından sorulur

Çok kuru cildi rahatlatan, egzama gibi deri hastalıklarına derman olan zeytinyağının güzellik amaçlı kullanımı eski uyarlıklara dayanır. Antik Mısır’dan, modern zamanlara özellikle Doğu Akdeniz’de gündelik hayatınönemli bir parçası olan bu mucizevi iksiri bugün mutfağımızın baş tacı haline getirdik. Antioksidan yüklü olduğu kadar; cildin bakımını yapan ve besleyen squalane yağı zengini zeytinyağının mutfak dışında güzellik ve bakım rutinimizde de hatırı sayılır bir yeri var. Öncelikle akışkan yapısı sayesinde maskeler için çok uygun bir baz oluşturuyor. Zeytinyağında bulunan vitaminler, mineraller ve doğal yağ asitleri gıda olarak tüketildiğinde içten besliyor; saçlara, cilde ve tırnaklara sürüldüğünde bakım sağlıyor. E ve A vitaminleri cildin esnekliğini koruyor, hücreleri canlandırıyor. Bilmekte fayda var; zeytinyağı biraz ısıtıldığında daha etkilidir. Ancak saklama esnasında aşırı ısıya, ışığa ve havaya maruz kalmaması gerektiğini unutmayalım ve mümkünse sertifikalı, organik ürünler kullanalım. Şişenin dibini gördünüz, salataya yetmeyecek kadar az zeytinyağı kaldı ama çöpe atıp ziyan etmek de istemiyorsunuz, öyle değil mi? Önerilerimize hemen göz atın:

*Kuru ve çatlak dirsekler, topuklar ve tırnak dipleri… Birkaç damla zeytinyağıyla saltanatınız sona eriyor!

*Bebek gibi yumuşak bir cilt için banyo suyuna zeytinyağı damlatın. Yağı banyo öncesinde vücudunuza sürüp küvete o şekilde girmeyi de deneyebilirsiniz. Böylece yıkandıktan sonra nemlendiriciye gerek kalmayacak.

*Avuç içinde ısıttığınız zeytinyağını temiz yüzünüze masajla yedirin. Üşenmek yok, bunu bir ritüel olarak kabul edin. En zayıf güce sahip olan yüzük parmağı, göçevresi dışında yüzün geri kalanına masaj uygulamak için de uygun. Problemli bölgelere daha fazla yağ yedirin. Özellikle mimik çizgilerinin belirgin olduğu gözaltı ve kazayağı bölgesi boyunca hafif tuşlama hareketleriyle uygulamaya devam edin. Gözeneklerin tıkanmasını önlemek için fazla yağı bir pamuk parçası yardımıyla silebilirsiniz. Zeytinyağını takiben, su bazlı bir nemlendirici kullanarak yağı cilde hapsedin.

*Dudaklar ihmale gelmez! Göz kararı toz şekerini biraz zeytinyağı ile karıştırarak peeling kıvamı elde edin ve dudaklarınıza sürün. Pürüzsüz bir sonuç alacaksınız.

*İnatçı göz makyajınız zeytinyağına karşı koyamayacak. Yağ partikülleri, diğer yağ bazlı ürünlere yapışarak çözülmelerini sağlıyor, dolayısıyla suya dayanıklı göz makyajı için bile zeytinyağı en pratik çözüm.

*Hafif ısıtılmış zeytinyağını direkt saçlarınıza yedirin. Bir saat kadar beklettikten sonra şampuanlayın ve bakım kremi sürün.

 

Bir nimettir yumurta

Eski Mısır, Çin ve Arap Uygarlıklarında ışıl ışıl parlayan, güzel bir cilt ve sağlıklı saçlar için kullanılan yumurta, modern dünyada bizim de vazgeçilmezimiz. Yumurta akı cildi sıkılaştıran, hücreleri onaran ve esneklik sağlayan proteinler açısından çok zengin. İçeriğindeki albümin, renk eşitsizliklerini düzeltmenin yanı sıra, kırışıklıklarla mücadele ediyor. Yumurta içeren besleyici bakımlar yüzdeki gözenekleri sıkılaştırıyor ve fazla sebum salgılayan saç foliküllerini küçültüyor. Dolayısıyla siyah nokta problemi olanlar ve yağlı saçlılar için yumurtalı kürler ideal. Öyleyse bakalım, yumurta mucizesini nasıl değerlendirebiliriz:

*Yumurta bütün olarak kullanıldığında kuru cilde ve saçlara iyi geliyor. İki yumurtayı orta boy bir kasenin içine kırın, iki yemek kaşığı sızma zeytinyağı ilave edip güzelce karıştırın. Saçların tamamına uygulayın ve 30-45 dakika bekletin.

*Yenileyici bir göz maskesi için yumurta akını çok hafif çırpıp köpük haline getirin. İnce bir tabaka halinde göçevresine sürün ve 10 dakika bekletin.

*Yumurta proteini iş başına! Bir yumurtanın akını, bir tatlı kaşığı bitkisel saç bakım kremini ve bir tatlı kaşığı zeytinyağını karıştırın. Yine bitkisel içerikli şampuanla saçlarınızı yıkadıktan sonra hazırladığınız protein maskesini uygulayın. Bir iki dakika bekletip durulayın.

*Hafta sonunu kendinize ayırdınız. Hazır evdeyken, gençleştirici ve yenileyici bir maske uygulamaya ne dersiniz? Sadece bir adet yumurta, bir fırça (yumurta veya pasta fırçası işinizi görecektir) ve iyi bir nemlendiriciyle evdeki güzellik enstitünüz hazır. Yumurtayı kırıp akını ayırdıktan sonra fırçayla yüzünüze sürün. Yaklaşık 10 dakika sonra ılık suyla durulayın. Göçevresindeki mimik çizgilerinin hafiflediğini, sarkık cilt dokusunun toparlandığını ve gözeneklerin sıkılaştığını göreceksiniz. Müthiş bir lifting” etkisi sizi bekliyor. Maske sonrası cildinizde gerginlik hissedebilirsiniz. Nemlendirici sürüp biraz bekledikten sonra ister makyaj aşamasına geçin, ister bırakın cildiniz nefes alsın…


Carina Göknar 
Güzellik editörü, freelance yazar.
Editörlük kariyerine 2008 yılında, Madame Figaro’da başlayan Carina Göknar, yazıları ve çevirileriyle InStyle, Vogue, Marie Claire ve L’Officiel gibi çeşitli moda dergilerine katkıda bulundu. Condé Nast Traveller’ın güzellik editörlüğünü yaptı ve bugün halen GQ Türkiye’nin wellness editörlüğünü sürdürüyor.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamıza izin vermiş oluyorsunuz.