ARÇELİK KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI VE İŞLENMESİ MÜŞTERİ AYDINLATMA METNİ

Kişisel verileriniz; 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ("Kanun") uyarınca veri sorumlusu olarak Arçelik Pazarlama A.Ş. ve Arçelik A.Ş. ("Arçelik" veya "Şirket") tarafından aşağıda açıklanan kapsamda işlenebilecektir.

Kişisel verilerinizin işlenme amaçları konusunda detaylı bilgilere; https://www.arcelik.com.tr/kisisel-verilerin-korunmasi adresinden Arçelik Şirketler Grubu Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası’ndan ulaşabilirsiniz.

Kişisel Verileriniz Hangi Amaçla İşlenmektedir?
Toplanan kişisel verileriniz;


Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları kapsamında işlenecektir.

Açık Rızanızın Varlığı Halinde Kişisel Verileriniz Hangi Amaçla İşlenmektedir?
Toplanan kişisel verileriniz; ürün ve hizmetlerin pazarlama süreçlerinin planlanması ve icrası, profilleme ve analiz faaliyetlerinin yürütülmesi, sunulan ürün ve hizmetlerin beğeni, kullanım alışkanlıklarınız ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirerek sizlere önerilmesi ve tanıtılması, kabulünüz kapsamında paylaşmış olduğunuz iletişim bilgilerinize reklam, promosyon, vb. ticari elektronik ileti gönderilmesi ve gönderim sağlanması için hizmet aldığımız üçüncü kişilerle paylaşılması amaçlarıyla açık rızanız kapsamında işlenebilecektir.

Kişisel Verileriniz Kimlere Hangi Amaçlarla Aktarılabilir?
Toplanan kişisel verileriniz; yukarıda belirtilen amaçların gerçekleştirilmesi doğrultusunda, bayilerimize, tedarikçilerimize, kanunen yetkili kamu kurumlarına ve özel kişilere Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları çerçevesinde aktarılabilecektir.

Kişisel Verilerinizin Toplanma Yöntemi ve Hukuki Sebebi Nedir?
Kişisel verileriniz Şirketimiz ile temas edeceğiniz; elektronik ortamda internet sitesi, çağrı merkezi, mobil uygulama ve fiziki ortamda bayi kanalıyla, sözleşmenin ifası hukuki sebebine dayalı olarak toplanacaktır. Açık rıza vermeniz halinde ise ürün ve hizmetlerimizin beğeni ve kullanım alışkanlıklarınıza göre özelleştirilerek size sunulması hukuki sebebine dayalı olarak Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları kapsamında işlenebilmektedir.

Kişisel Veri Sahibi Olarak Haklarınız Nelerdir?
Kişisel veri sahibi olarak Kanun’un 11. maddesi uyarınca aşağıdaki haklara sahip olduğunuzu bildiririz:

Yukarıda sıralanan haklarınıza yönelik başvurularınızı, https://www.arcelik.com.tr/kisisel-verilerin-korunmasi den ulaşabileceğiniz Arçelik Veri Sahibi Başvuru Formu’nu doldurarak Şirketimize iletebilirsiniz. Talebinizin niteliğine göre en kısa sürede ve en geç otuz gün içinde başvurularınız ücretsiz olarak sonuçlandırılacaktır; ancak işlemin ayrıca bir maliyet gerektirmesi halinde Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenecek tarifeye göre tarafınızdan ücret talep edilebilecektir.

Kapat
Uzman — 15.11.2017

Süper Güç Avokado

Bu yazıyı 1 dakika 23 saniyede okuyabilirsiniz.

Antioksidan zengini avokadonun mutfak dışındaki yararlarını güzellik editörü Carina Göknar yazdı

Son yıllarda “yeşil süper gıda” olarak adlandırılan avokado, vitamin ve mineral yüklü olduğu için özellikle anti-aging amaçlı tercih ediliyor. Makyaj malzemelerinden, vücut bakım ürünlerine kadar içerik olarak her yerde görmeye başladığımız bu meyve, özellikle “kendin yap” projelerinin başrol oyuncusu haline geldi.

Ciltte hali hazırda bulunan doğal yağlara çok yakın olduğu için, koruyucu özelliği öne çıkıyor. Mesela güneş sonrası cildi rahatlatmak için kullanmayı deneyebilirsiniz. İçindeki antioksidan miktarı cildi çevresel faktörlere karşı koruyor. Ayrıca arındırıcı özelliği sebebiyle yüzdeki akne yaralarının hafifletilmesinde, yaşlılık lekeleri ve hiper pigmentasyon gibi cilt bozuklukları ile mücadelede oldukça etkili. Avokado kabuğunun “kalbindeki” etli kısmı, meyvenin en fazla vitamin içeren bölgesi ve vücudun kolajen üretimine destek oluyor. Yani ciltte hacim kaybı yaşanan bölgelere ve kırışıklıklara karşı en önemli koruma kalkanınız! Bir kaşıkla kolayca sıyırabileceğiniz avokadoyu bakalım nasıl kullanmalıyız:

 

  •  İnce bir tabaka halinde, direkt göz çevresine sürün. Beklerken gözlerinizin üstüne ılık suyla ıslatılmış yuvarlak pamuk diskleri koyabilirsiniz. 10-15 dakika sonra yüzünüzü yıkayın.
  • Kuru saç derisi ve kaşıntılar için avokado içini saç derisine yedirebilirsiniz veya zeytinyağı ve yumurta ile karıştırıp etkili bir saç bakım maskesi haline getirebilirsiniz. İçindeki amino asitler ve proteinler cildinizi onarıp besleyecektir. Avokado tohumları ezilerek toz haline getirildiğinde ise kepek önleyici olarak kullanılabiliyor. 
  • Olgunlaşmış avokado içini (bilmekte fayda var, olgunlaşma sürecini hızlandırmak için artık avokado çorapları satılıyor!) bir yemek kaşığı aloe vera jeli ve bir yemek kaşığı zeytinyağıyla karıştırıp yüzünüze sürün. 10-15 dakika beklettikten sonra yüzünüzü yıkayın.
  • Tahıl ile karıştırarak pütürlü, yoğun bir peeling kıvamına getirin. Ellerinize sürüp beş dakika beklettikten sonra yıkayın. 
  • Bir kulak çubuğunu, taze kesilmiş avokadonun iç kısmında gezdirin ve çubukla göz makyajınızı temizleyin.
  •  Avokado içi, yatıştırıcı ve besleyici özelliği sebebiyle harika bir tıraş ürünü olma özelliğini taşıyor, aklınızda bulunsun!

Carina Göknar

Güzellik editörü, freelance yazar.

Editörlük kariyerine 2008 yılında, Madame Figaro’da başlayan Carina Göknar, yazıları ve çevirileriyle InStyle, Vogue, Marie Claire ve L’Officiel gibi çeşitli moda dergilerine katkıda bulundu. Condé Nast Traveller’ın güzellik editörlüğünü yaptı ve bugün halen GQ Türkiye’nin wellness editörlüğünü sürdürüyor.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamıza izin vermiş oluyorsunuz.