ARÇELİK KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI VE İŞLENMESİ MÜŞTERİ AYDINLATMA METNİ

ARCELIK KISISEL VERILERIN KORUNMASI VE ISLENMESI MUSTERI AYDINLATMA METNI

Kisisel verileriniz; 6698 sayili Kisisel Verilerin Korunmasi Kanunu ("Kanun") uyarinca veri sorumlusu olarak Arcelik Pazarlama A.S. ve Arcelik A.S. ("Arcelik" veya "Sirket") tarafindan asagida aciklanan kapsamda islenebilecektir.

Kisisel verilerinizin islenme amaclari konusunda detayli bilgilere; http://www.arcelikas.com/sayfa/2165/kisisel-verilerin-korunmasi adresinden Arcelik Sirketler Grubu Kisisel Verilerin Korunmasi ve Islenmesi Politikasi'ndan ulasabilirsiniz.

Kisisel Verileriniz Hangi Amacla Islenmektedir?

Internet sitemizi ve mobil uygulamamizi kullanmaniz dolayisiyla elde edilen bilgileriniz; MUSTERI Ad- Soyad- Cep telefonu- email adresi, browser bilgisi,IP adresi, OS (mobil cihaz os bilgisi) ,device ID (mobil cihaz ID) bilgileri

. urun ve hizmetler ile satis sonrasi destek hizmetlerinin sunulmasi,

. musteri iliskileri sureclerinin yurutulmesi,

. talep ve sikayetlerinizin karsilanmasi,

. Sirketimiz tarafindan yurutulen ticari faaliyetlerin gerceklestirilmesi icin ilgili is birimlerimiz tarafindan gerekli calismalarin yapilmasi ve buna bagli is sureclerinin yurutulmesi, Kanun'un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kisisel veri isleme sartlari kapsaminda islenecektir.

Acik Rizanizin Varligi Halinde Kisisel Verileriniz Hangi Amacla Islenmektedir?

Toplanan kisisel verileriniz; urun ve hizmetlerin pazarlama sureclerinin planlanmasi ve icrasi, profilleme ve analiz faaliyetlerinin yurutulmesi, sunulan urun ve hizmetlerin begeni, kullanim aliskanliklariniz ve ihtiyaclariniza gore ozellestirerek sizlere onerilmesi ve tanitilmasi, kabulunuz kapsaminda paylasmis oldugunuz iletisim bilgilerinize reklam, promosyon, vb. ticari elektronik ileti gonderilmesi ve gonderim saglanmasi icin hizmet aldigimiz ucuncu kisilerle paylasilmasi amaclariyla acik rizaniz kapsaminda islenebilecektir.

Kisisel Verileriniz Kimlere Hangi Amaclarla Aktarilabilir?

Toplanan kisisel verileriniz; yukarida belirtilen amaclarin gerceklestirilmesi dogrultusunda, bayilerimize, is ortaklarimiza, tedarikcilerimize, kanunen yetkili kamu kurumlarina, gercek ve tuzel kisilere Kanun'un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kisisel veri isleme sartlari cercevesinde aktarilabilecektir.

Kisisel Verilerinizin Toplanma Yontemi ve Hukuki Sebebi Nedir?

Kisisel verileriniz Sirketimiz ile temas edeceginiz; elektronik ortamda internet sitesi, cagri merkezi, mobil uygulama ve fiziki ortamda bayi kanaliyla, sozlesmenin ifasi hukuki sebebine dayali olarak toplanacaktir. Acik riza vermeniz halinde ise urun ve hizmetlerimizin begeni ve kullanim aliskanliklariniza gore ozellestirilerek size sunulmasi hukuki sebebine dayali olarak Kanun'un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kisisel veri isleme sartlari kapsaminda islenebilmektedir.

Ilgili Kisi Olarak Haklariniz Nelerdir?

Ilgili Kisi olarak Kanun'un 11. maddesi uyarinca asagidaki haklara sahip oldugunuzu bildiririz:

. Kisisel veri islenip islenmedigini ogrenme,

. Kisisel verileri islenmisse buna iliskin bilgi talep etme,

. Kisisel verilerin islenme amacini ve bunlarin amacina uygun kullanilip kullanilmadigini ogrenme,

. Yurt icinde veya yurt disinda kisisel verilerin aktarildigi ucuncu kisileri bilme,

. Kisisel verilerin eksik veya yanlis islenmis olmasi halinde bunlarin duzeltilmesini isteme ve bu kapsamda yapilan islemin kisisel verilerin aktarildigi ucuncu kisilere bildirilmesini isteme,

. Kanun ve ilgili diger kanun hukumlerine uygun olarak islenmis olmasina ragmen, islenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkmasi halinde kisisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme ve bu kapsamda yapilan islemin kisisel verilerin aktarildigi ucuncu kisilere bildirilmesini isteme,

. Islenen verilerin munhasiran otomatik sistemler vasitasiyla analiz edilmesi suretiyle kisinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya cikmasina itiraz etme,

. Kisisel verilerin kanuna aykiri olarak islenmesi sebebiyle zarara ugramasi halinde zararin giderilmesini talep etme.

Yukarida siralanan haklariniza yonelik basvurularinizi, http://www.arcelikas.com/sayfa/2165/kisisel-verilerin-korunmasi den ulasabileceginiz Arcelik Ilgili Kisi Basvuru Formu'nu doldurarak Sirketimize iletebilirsiniz. Talebinizin niteligine gore en kisa surede ve en gec otuz gun icinde basvurulariniz ucretsiz olarak sonuclandirilacaktir; ancak islemin ayrica bir maliyet gerektirmesi halinde Kisisel Verileri Koruma Kurulu tarafindan belirlenecek tarifeye gore tarafinizdan ucret talep edilebilecektir.

Kapat X
Detay

Her Gün Zeytinyağı

Bu yazıyı 1 dakika 52 saniyede okuyabilirsiniz.

Zeytinyağı, dünyadaki en yararlı yağların başında geliyor. Alırken ve tüketirken nelere dikkat etmeli?

 Yağ konusu kafa karıştırıcı. Tereyağı bir zamanlar kötüyken, şimdi baş tacı ediliyor. Hindistancevizi yağını sağlıklı zannederken bir anda dünyanın önde gelen bilim insanları ne kadar zararlı olduğunu açıklıyor. Zeytinyağında ise tartışma yok; tüm yağların içinde en sağlıklısı. Kimyasal işlemden geçmiyor, yağ asitleri ve doymamış yağ açısından en zengini. Akdeniz diyetinin bu denli sağlıklı sayılmasının en önemli sebebi zeytinyağı.

Şanslıyız, zeytinyağı üretilen bir bölgede yaşıyoruz. Üstelik son yıllarda hem miktar hem kalite olarak üretimde ciddi bir gelişme söz konusu. Ancak tüketim açısından birçok ülkenin gerisindeyiz. Düşünsenize, Türk mutfağında zeytinyağlılar diye ayrı bir yemek kategorisi bile var ama zeytinyağı tüketimi Yunanistan’da yıllık kişi başı 12.8 kg, İspanya’da 11.3 kg iken, bizde sadece 1.4 kg. Bunun arkasındaki en büyük sebep ekonomik ve Anadolu’nun birçok bölgesinde hayvansal yağ tercih ediliyor olması.

Yazar Tom Mueller, ödüllü kitabı “Extravirginity” de şöyle yazıyor: “Sızma zeytinyağı taze meyve suyu gibidir. Bu sebepten, kaliteli zeytinyağı ancak kaliteli zeytinlerden elde edilir.” Yediğimiz her şeyde olduğu gibi zeytinyağı alırken de hangi bölgeden geldiğini, hangi zeytinden elde edildiğini, nasıl elde edildiğini bilmek lazım. Aynı şarapta, kahvede, çikolatada olduğu gibi zeytinyağı da zeytin ağacının yetiştiği toprağın özelliklerini taşıyor. Yetiştiği bölgenin havası, toprağı, yüksekliği nasıl? Zeytinyağının elde edildiği zeytin ve ağacı ne kadar sağlıklı? Zeytinler toplanırken zarar görüyor mu?  Bütün bunlar zeytinyağının kalitesini, tadını etkiliyor.

Zeytinyağını yemeklerde kullanmak konusu da kafa karıştırıyor. Bazılarına göre sızma zeytinyağıyla yemek pişirmek “cinayet”; bazıları ise sadece sızma zeytinyağı kullanıyor. Amerikalı zeytinyağı uzmanı T.J. Robinson yumurtadan, tatlıya, salatadan, patates püresine her türlü yemeğe sızma zeytinyağı kullandığını söylüyor bir röportajında. Bazı şefler ise farklı yemekler için farklı ayarlarda zeytinyağı kullanır; salata için daha cesur, yumurta için daha narin olanı tercih ederler mesela. Yüksek ateşte ve kızartmalarda kullanılması konusundaki uyarıların da yersiz olduğunu biliyoruz. Az yağlı kızartmalar için pekâlâ kullanılabilir.

Başka nelere dikkat etmeli?

– Etiketi okuyun: Natürel sızma zeytinyağı yazanı bulun. Erken hasat, soğuk sıkım, düşük asit oranı tercihiniz olsun. Bir de organik sertifikalı ise ne iyi.

– Yağın rengi kalitesi ile ilgili bir şey söylemez. Ama ışık alan yağ çabuk bozulur. Renkli cam şişede satılan zeytinyağını seçin. Zeytinyağının baş düşmanları ısı, ışık ve oksijenden uzak tutun.

– Azar azar alın, çabuk tüketin. Aylarca bekletip ziyan olmasına izin vermeyin.

– Buruk (hafif acı) ve boğazı yakıyorsa antioksidan özelliği yerinde demektir.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamıza izin vermiş oluyorsunuz.