ARÇELİK KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI VE İŞLENMESİ MÜŞTERİ AYDINLATMA METNİ

ARCELIK KISISEL VERILERIN KORUNMASI VE ISLENMESI MUSTERI AYDINLATMA METNI

Kisisel verileriniz; 6698 sayili Kisisel Verilerin Korunmasi Kanunu ("Kanun") uyarinca veri sorumlusu olarak Arcelik Pazarlama A.S. ve Arcelik A.S. ("Arcelik" veya "Sirket") tarafindan asagida aciklanan kapsamda islenebilecektir.

Kisisel verilerinizin islenme amaclari konusunda detayli bilgilere; http://www.arcelikas.com/sayfa/2165/kisisel-verilerin-korunmasi adresinden Arcelik Sirketler Grubu Kisisel Verilerin Korunmasi ve Islenmesi Politikasi'ndan ulasabilirsiniz.

Kisisel Verileriniz Hangi Amacla Islenmektedir?

Internet sitemizi ve mobil uygulamamizi kullanmaniz dolayisiyla elde edilen bilgileriniz; MUSTERI Ad- Soyad- Cep telefonu- email adresi, browser bilgisi,IP adresi, OS (mobil cihaz os bilgisi) ,device ID (mobil cihaz ID) bilgileri

. urun ve hizmetler ile satis sonrasi destek hizmetlerinin sunulmasi,

. musteri iliskileri sureclerinin yurutulmesi,

. talep ve sikayetlerinizin karsilanmasi,

. Sirketimiz tarafindan yurutulen ticari faaliyetlerin gerceklestirilmesi icin ilgili is birimlerimiz tarafindan gerekli calismalarin yapilmasi ve buna bagli is sureclerinin yurutulmesi, Kanun'un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kisisel veri isleme sartlari kapsaminda islenecektir.

Acik Rizanizin Varligi Halinde Kisisel Verileriniz Hangi Amacla Islenmektedir?

Toplanan kisisel verileriniz; urun ve hizmetlerin pazarlama sureclerinin planlanmasi ve icrasi, profilleme ve analiz faaliyetlerinin yurutulmesi, sunulan urun ve hizmetlerin begeni, kullanim aliskanliklariniz ve ihtiyaclariniza gore ozellestirerek sizlere onerilmesi ve tanitilmasi, kabulunuz kapsaminda paylasmis oldugunuz iletisim bilgilerinize reklam, promosyon, vb. ticari elektronik ileti gonderilmesi ve gonderim saglanmasi icin hizmet aldigimiz ucuncu kisilerle paylasilmasi amaclariyla acik rizaniz kapsaminda islenebilecektir.

Kisisel Verileriniz Kimlere Hangi Amaclarla Aktarilabilir?

Toplanan kisisel verileriniz; yukarida belirtilen amaclarin gerceklestirilmesi dogrultusunda, bayilerimize, is ortaklarimiza, tedarikcilerimize, kanunen yetkili kamu kurumlarina, gercek ve tuzel kisilere Kanun'un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kisisel veri isleme sartlari cercevesinde aktarilabilecektir.

Kisisel Verilerinizin Toplanma Yontemi ve Hukuki Sebebi Nedir?

Kisisel verileriniz Sirketimiz ile temas edeceginiz; elektronik ortamda internet sitesi, cagri merkezi, mobil uygulama ve fiziki ortamda bayi kanaliyla, sozlesmenin ifasi hukuki sebebine dayali olarak toplanacaktir. Acik riza vermeniz halinde ise urun ve hizmetlerimizin begeni ve kullanim aliskanliklariniza gore ozellestirilerek size sunulmasi hukuki sebebine dayali olarak Kanun'un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kisisel veri isleme sartlari kapsaminda islenebilmektedir.

Ilgili Kisi Olarak Haklariniz Nelerdir?

Ilgili Kisi olarak Kanun'un 11. maddesi uyarinca asagidaki haklara sahip oldugunuzu bildiririz:

. Kisisel veri islenip islenmedigini ogrenme,

. Kisisel verileri islenmisse buna iliskin bilgi talep etme,

. Kisisel verilerin islenme amacini ve bunlarin amacina uygun kullanilip kullanilmadigini ogrenme,

. Yurt icinde veya yurt disinda kisisel verilerin aktarildigi ucuncu kisileri bilme,

. Kisisel verilerin eksik veya yanlis islenmis olmasi halinde bunlarin duzeltilmesini isteme ve bu kapsamda yapilan islemin kisisel verilerin aktarildigi ucuncu kisilere bildirilmesini isteme,

. Kanun ve ilgili diger kanun hukumlerine uygun olarak islenmis olmasina ragmen, islenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkmasi halinde kisisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme ve bu kapsamda yapilan islemin kisisel verilerin aktarildigi ucuncu kisilere bildirilmesini isteme,

. Islenen verilerin munhasiran otomatik sistemler vasitasiyla analiz edilmesi suretiyle kisinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya cikmasina itiraz etme,

. Kisisel verilerin kanuna aykiri olarak islenmesi sebebiyle zarara ugramasi halinde zararin giderilmesini talep etme.

Yukarida siralanan haklariniza yonelik basvurularinizi, http://www.arcelikas.com/sayfa/2165/kisisel-verilerin-korunmasi den ulasabileceginiz Arcelik Ilgili Kisi Basvuru Formu'nu doldurarak Sirketimize iletebilirsiniz. Talebinizin niteligine gore en kisa surede ve en gec otuz gun icinde basvurulariniz ucretsiz olarak sonuclandirilacaktir; ancak islemin ayrica bir maliyet gerektirmesi halinde Kisisel Verileri Koruma Kurulu tarafindan belirlenecek tarifeye gore tarafinizdan ucret talep edilebilecektir.

Kapat X
Uzman

Minimal Güzellik

Bu yazıyı 2 dakika 52 saniyede okuyabilirsiniz.

Daha yalın, daha minimal, daha sürdürülebilir bir yaklaşım güzellikte de mümkün.

Devir, atma, azaltma, arınma devri. Haliyle hayatımızın hatırı sayılı bir bölümünü işgal eden güzellik ve bakım alışkanlıklarımızı da “elekten” geçirmekte fayda var. Yeni eğilim, cilt bakımını olabildiğine yalınlaştırarak daha net ve hedef odaklı bir rutin uygulamak. Bu da ihtiyaca yönelik cüzi miktarda ürün kullandığımız, “mütevazı” bir bakım rutini.

Öncelikle her ürünün bir amacı ve size bütüncül bir katkısı olmalı. Ürünü kullanmak, kokusu ve dokusuyla tatlı bir deneyim haline gelmeli. Ayrıca cildin “nabzını” ölçmeli, gereksiz yere yormamalıyız. Cildin ihtiyaçları mevsimden mevsime değiştiği gibi, günden günde de değişiyor. Protokol gibi her gün aynı tarifeyi uygulamak faydadan çok zarara yol açıyor. Peki; cildimiz her gün farklı “hissediyorsa”, ihtiyaçlarını karşılamak adına daha fazla ürün kullanmamız gerekmez mi? Aslında hayır. Nabza göre şerbet usulü kuruysa neme odaklanmak, yağlıysa parlaklığı kontrol altına almak, hassas görünüyorsa da fazla kurcalamamak en iyisi.

Bunun için öncelikle güzellik dolabını boşaltın. Aynı işi gören bir üründen üç adet mi var? Hepsinin son kullanma tarihlerini kontrol edip en sık kullandığınız haricindekileri elden çıkarın, dostlarla paylaşın. Cildin doğal iyileşme ve yenilenme sürecini harekete geçiren, yüksek performans gösteren formüllere yer açın. Doğal ve sürdürülebilir ürünler tercih edin. Artık “cilt rejimi” için hazırsınız ama merak etmeyin, bu rejimde aç kalmak yok! Sadece daha minimal bir yol çiziyor, iştahı dizginliyoruz.

Rejim başlasın!             

-Yüzü aşırı temizlemek cildi doğal yağlarından ve lipitlerden (sağlıklı bir cilt bariyeri için gerekli olan organik bileşikler) arındırarak kurutuyor. Akşam yatmadan önce yüzünüzü özenle temizleyip cildi kir ve makyajdan arındıran etkili bir sabunla yıkadıysanız, sabah sadece suyla yıkamanız yeterli olacaktır.

-Hyalüronik asit içeren, aloe veralı bir tonik (alkol içermemeli) yıkama sonrası oluşabilecek hassasiyeti giderir, cildi yatıştırır ve dengeler. Aloe vera cildi onaran doğal bir mucize! Bu ürünü sabahları yüzünüzü temizlemek için de kullanabilirsiniz.

– Nemlendirici olarak içeriğinde amino asitler, vitaminler ve ciltte doğal olarak yer alan sentezlenmiş moleküller içeren kremler kullanın. Nemlendiricide tek adıma geçmek için, güneşe karşı koruma sağlayan, spf’li yoğun bir nemlendirici tercih edin.

-Nemlendiricinizi maske olarak kullanın. Yüzünüzde uzun süre bekletebileceğiniz doğal içerikli, besleyici bir krem, nem maskesi olarak pekâlâ kullanılabilir.

-Duş veya banyo, keyif veren, yenileyici bir deneyim olmalı. Duş kabininde sadece özenle seçilmiş, hoş kokulu birkaç ürüne yer verin. Arındırıcı bir şampuan, saç cinsine göre bir bakım ürünü ve cildin ph seviyesini koruyan bir vücut temizleyici (tercihen kalıp sabun olsun) yeterli. Küvetinizin bir köşesine hoş kokulu bir mum da yerleştirebilirsiniz.

-Evdeyseniz saçlarınızı kurutmamayı deneyin. Ya da en azından son ana kadar bekleyip öyle kurutun. Hem enerji tasarrufu yapın, hem de saçlarınızı gereksiz hasardan koruyun.

-Ayda birkaç gün “cilt orucu” yapın. Kozmetik ürünlerinde bulunan güçlü bileşenlerden kısa süre de olsa mahrum kalan cilt, kendi kendini yenileyerek rejenere oluyor. Özellikle de nemlendirici kullanımı durdurulduğunda, cilt doğal nem kaynağı olarak kendi yağını üretmeye başlıyor. Bu konuda dikkat edilmesi gereken önemli bir konu, aşırı sıcak ve nemsiz ortamlardan kaçınmak!

-Ruju allık, krem allığı ruj olarak kullanın.

-Açık, uçuk tonlarda allıkları far olarak sürün. Tek rengin hâkim olduğu monokrom bir makyaj, yüzünüze taze bir görünüm verir. Kaş farı da renk tonuna göre göz kapaklarında kullanılabilir.

-Yeni satın aldığınız fondötenin rengi çok mu açık? Göz çevrenizde kapatıcı veya aydınlatıcı olarak deneyin.

-Yüzün hatlarını belirginleştirmeye yönelik karmaşık kontürleme tekniklerinden vazgeçin. Yüzünüz için kullandığınız mat bronzlaştırıcıyı elmacık kemiklerinin hemen altına, kulaktan aşağıya doğru uygulayıp dağıtın.

-Dudaklarda ve elmacık kemiklerinin üstünde highlighter olarak vazelin kullanın. Vazelinle kaşlarınızı da sabitleyebilirsiniz.

-Her gün makyaj yapıyorsanız haftanın en az bir gününü makyajsız geçirmeye gayret edin. O gün özellikle bol miktarda su için, “temiz” beslenin ve cildinizi nemle sevindirin.


Carina Göknar

Güzellik editörü, freelance yazar.

Editörlük kariyerine 2008 yılında, Madame Figaro’da başlayan Carina Göknar, yazıları ve çevirileriyle InStyle, Vogue, Marie Claire ve L’Officiel gibi çeşitli moda dergilerine katkıda bulundu. Condé Nast Traveller’ın güzellik editörlüğünü yaptı ve bugün halen GQ Türkiye’nin wellness editörlüğünü sürdürüyor.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamıza izin vermiş oluyorsunuz.