ARÇELİK KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI VE İŞLENMESİ MÜŞTERİ AYDINLATMA METNİ

ARCELIK KISISEL VERILERIN KORUNMASI VE ISLENMESI MUSTERI AYDINLATMA METNI

Kisisel verileriniz; 6698 sayili Kisisel Verilerin Korunmasi Kanunu ("Kanun") uyarinca veri sorumlusu olarak Arcelik Pazarlama A.S. ve Arcelik A.S. ("Arcelik" veya "Sirket") tarafindan asagida aciklanan kapsamda islenebilecektir.

Kisisel verilerinizin islenme amaclari konusunda detayli bilgilere; http://www.arcelikas.com/sayfa/2165/kisisel-verilerin-korunmasi adresinden Arcelik Sirketler Grubu Kisisel Verilerin Korunmasi ve Islenmesi Politikasi'ndan ulasabilirsiniz.

Kisisel Verileriniz Hangi Amacla Islenmektedir?

Internet sitemizi ve mobil uygulamamizi kullanmaniz dolayisiyla elde edilen bilgileriniz; MUSTERI Ad- Soyad- Cep telefonu- email adresi, browser bilgisi,IP adresi, OS (mobil cihaz os bilgisi) ,device ID (mobil cihaz ID) bilgileri

. urun ve hizmetler ile satis sonrasi destek hizmetlerinin sunulmasi,

. musteri iliskileri sureclerinin yurutulmesi,

. talep ve sikayetlerinizin karsilanmasi,

. Sirketimiz tarafindan yurutulen ticari faaliyetlerin gerceklestirilmesi icin ilgili is birimlerimiz tarafindan gerekli calismalarin yapilmasi ve buna bagli is sureclerinin yurutulmesi, Kanun'un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kisisel veri isleme sartlari kapsaminda islenecektir.

Acik Rizanizin Varligi Halinde Kisisel Verileriniz Hangi Amacla Islenmektedir?

Toplanan kisisel verileriniz; urun ve hizmetlerin pazarlama sureclerinin planlanmasi ve icrasi, profilleme ve analiz faaliyetlerinin yurutulmesi, sunulan urun ve hizmetlerin begeni, kullanim aliskanliklariniz ve ihtiyaclariniza gore ozellestirerek sizlere onerilmesi ve tanitilmasi, kabulunuz kapsaminda paylasmis oldugunuz iletisim bilgilerinize reklam, promosyon, vb. ticari elektronik ileti gonderilmesi ve gonderim saglanmasi icin hizmet aldigimiz ucuncu kisilerle paylasilmasi amaclariyla acik rizaniz kapsaminda islenebilecektir.

Kisisel Verileriniz Kimlere Hangi Amaclarla Aktarilabilir?

Toplanan kisisel verileriniz; yukarida belirtilen amaclarin gerceklestirilmesi dogrultusunda, bayilerimize, is ortaklarimiza, tedarikcilerimize, kanunen yetkili kamu kurumlarina, gercek ve tuzel kisilere Kanun'un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kisisel veri isleme sartlari cercevesinde aktarilabilecektir.

Kisisel Verilerinizin Toplanma Yontemi ve Hukuki Sebebi Nedir?

Kisisel verileriniz Sirketimiz ile temas edeceginiz; elektronik ortamda internet sitesi, cagri merkezi, mobil uygulama ve fiziki ortamda bayi kanaliyla, sozlesmenin ifasi hukuki sebebine dayali olarak toplanacaktir. Acik riza vermeniz halinde ise urun ve hizmetlerimizin begeni ve kullanim aliskanliklariniza gore ozellestirilerek size sunulmasi hukuki sebebine dayali olarak Kanun'un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kisisel veri isleme sartlari kapsaminda islenebilmektedir.

Ilgili Kisi Olarak Haklariniz Nelerdir?

Ilgili Kisi olarak Kanun'un 11. maddesi uyarinca asagidaki haklara sahip oldugunuzu bildiririz:

. Kisisel veri islenip islenmedigini ogrenme,

. Kisisel verileri islenmisse buna iliskin bilgi talep etme,

. Kisisel verilerin islenme amacini ve bunlarin amacina uygun kullanilip kullanilmadigini ogrenme,

. Yurt icinde veya yurt disinda kisisel verilerin aktarildigi ucuncu kisileri bilme,

. Kisisel verilerin eksik veya yanlis islenmis olmasi halinde bunlarin duzeltilmesini isteme ve bu kapsamda yapilan islemin kisisel verilerin aktarildigi ucuncu kisilere bildirilmesini isteme,

. Kanun ve ilgili diger kanun hukumlerine uygun olarak islenmis olmasina ragmen, islenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkmasi halinde kisisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme ve bu kapsamda yapilan islemin kisisel verilerin aktarildigi ucuncu kisilere bildirilmesini isteme,

. Islenen verilerin munhasiran otomatik sistemler vasitasiyla analiz edilmesi suretiyle kisinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya cikmasina itiraz etme,

. Kisisel verilerin kanuna aykiri olarak islenmesi sebebiyle zarara ugramasi halinde zararin giderilmesini talep etme.

Yukarida siralanan haklariniza yonelik basvurularinizi, http://www.arcelikas.com/sayfa/2165/kisisel-verilerin-korunmasi den ulasabileceginiz Arcelik Ilgili Kisi Basvuru Formu'nu doldurarak Sirketimize iletebilirsiniz. Talebinizin niteligine gore en kisa surede ve en gec otuz gun icinde basvurulariniz ucretsiz olarak sonuclandirilacaktir; ancak islemin ayrica bir maliyet gerektirmesi halinde Kisisel Verileri Koruma Kurulu tarafindan belirlenecek tarifeye gore tarafinizdan ucret talep edilebilecektir.

Kapat X
Gıdaya Saygı

Ruhun Doysun: İlk Buluşma

Bu yazıyı 2 dakika 39 saniyede okuyabilirsiniz.

Ruhun Doysun: İlk Buluşma etkinliğimiz, bize artık bir topluluğa dönüştüğümüzü ve çok kalabalık olduğumuzu fark ettirdi.

Grundig’in, gıdaya saygıya ve bilinçli tüketime ilham vermek için başlattığı Ruhun Doysun hareketi, günbegün büyüyen, kalabalıklaşan bir platforma dönüştü. Bu yolculukta daha da çoğalmak için, şehirde bir etkinlik yapmaya karar verdik. Şehir hayatının kalabalığına, iş hayatına bir mola vermenizi sağlamak, tanışmak, büyümekti amacımız. Heyecanlıydık. Size daha da ilham verecek, şehirde ruhunuzu doyurmanızı sağlayacak bir etkinlik hazırlamak bizim için çok önemliydi.

Ve o gün geldiğinde, sizinle ilk buluşmamızda, Ruhun Doysun’un artık ne kadar kalabalık, ne kadar kocaman bir topluluk olduğunu gururla fark ettik. Bu yolculuğun başından beri bizi izleyen takipçilerimizle birbirimizle sohbet etme imkanı bulduk.

 

“Sayenizde küçük tencereler aldım”

8 ve 9 Mayıs’ta Kanyon’da gerçekleşen ilk buluşmamızda Ruhun Doysun’dan öğrendiklerini hayatına katan, yaşam alışkanlıklarını değiştiren takipçilerimizle karşılaşmak bizi çok mutlu etti. Pazara, markete giderken liste yapmaya başlayan, büyük tencerelerden vazgeçip küçük tencere alan, kendi bahçesi olmasa da kompost yapmak için kendine alanlar yaratan takipçilerimiz, bize bizi anlattılar.

 

Ruhun Doysun olarak, gıdaya yeni bir gözle bakmak, buzdolabındaki meyvelere, sebzeleri değerlendirmek önceliklerimizden bir tanesi. İşte bu yüzden, “sebzelere, meyvelere bir şans ver” dedirttik. Muz, elma ve portakal konuştu sizinle. Biraz kararan, dolabın köşesinde unutulan portakal ve elma, size, “bana bir şans ver” dedi. Hemen yanındaki Smoothie barımızda işte bu meyve, sebze ve yeşilliklerle dört farklı içecek hazırladık. Önünde oluşan kuyruk, smoothie’lerin ne denli lezzetli olduğunu anlatıyordu.

Misafirlerimize ikram ettiğimiz tüm yemekler, gıdaya saygı duyan, dolaptaki malzemeyi değerlendirmeye ilham veren, Ruhun Doysun mutfağından esinlenen tariflerdi.

Kompost, Ev bahçeciliği atölyeleri

İki gün süren etkinliğimizde her iki gün de şehirde ruhunu doyurmak isteyen takipçilerimizin yoğun ilgisini çeken atölyelerimiz vardı. Önce kompostla başladık. Soğan, yumurta kabukları, gıdanın kullanamadığımız kısımlarıyla kimyasal kullanmadan doğal gübre yapmayı öğrendik.

Bize en çok sorduğunuz sorulardan biri de, şehir, apartman hayatında nasıl bitki yetiştireceğinizdi. Mutfak Bahçeciliği atölyesi bu sorulara cevap vermek için hazırladığımız etkinliklerden bir tanesiydi. Dikey bahçecilik ve ev bahçeciliğinin anlatıldığı atölyeyi, saksıda maydanoz, fesleğen, reyhan yetiştirmeye hevesli katılımcılar merakla dinlediler.

Tohum bombası atölyesinde ise, özellikle çorak arazileri, yeşillendirmek istediğimiz topraklara can verecek tohum topları yapımını anlatıyordu.

Amacımız biraz daha büyümek olduğundan Ruhun Doysun’la yeni tanıştıracağımız elçilerimizi bulmak bizim için çok önemliydi. İlk Buluşma sayesinde, ruhunu doyuran bir hayat yaşayan pek çok insanla tanıştık. Ruhun Doysun’u anlattık. Kompost, mutfak bahçeciliği atölyelerini dinlediler. Her biri, “Ruhun Doysun’da anlattıklarınızı herkesin duyması, dinlemesi ve hayatına uygulaması lazım” diyor, bize gıda israfına değinen bir oluşuma imza attığımız için teşekkür ederek ayrılıyordu.

Ruhun Doysun olarak amacımız, günlük hayatımızda yapacağımız küçücük değişikliklerle sadece kendimiz için değil, diğer insanlar için de fark yaratacağımızı göstermek. Tam da bu yüzden web sitemizde yer alan gıdayı saklama ve değerlendirme, gıdaya yeni bir gözle bakmaya dair ipuçlarımızı sizinle paylaştık. Ruhun Doysun’la yeni tanışanlar, bu ipuçlarını yanlarına aldılar ve buzdolaplarına asacaklarını söylediler.

Konuştuğumuz konuklarımızdan biri, market alışverişinde son kullanma tarihlerine dikkat ettiğini ve o gün veya ertesi gün olanları almaya dikkat ettiğini, markette alışveriş yaparken de, şekli bozuk diye ayrılan meyve ve sebzelerin aslında daha lezzetli olduğunu düşündüklerini anlatıyordu. Ruhun Doysun’u takip etmeye başladıktan sonra ekmekleri değerlendiren, yeni tarifler deneyen, alışveriş yaparken aklına Ruhun Doysun geldiği için aldığı miktarı azaltanlar derken, Ruhun Doysun elçileri olarak çoğaldığımızı hissettik. Ve tabii, birbiriyle karşılaşan, birbirilerinin telefonlarını alıp veren takipçilerimiz, bir topluluk yaratmanın verdiği hissi, gururla ve minnetle karşılıyoruz.

Umarız bundan sonra da sizinle karşılaşmaya devam ederiz.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamıza izin vermiş oluyorsunuz.