ARÇELİK KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI VE İŞLENMESİ MÜŞTERİ AYDINLATMA METNİ

ARCELIK KISISEL VERILERIN KORUNMASI VE ISLENMESI MUSTERI AYDINLATMA METNI

Kisisel verileriniz; 6698 sayili Kisisel Verilerin Korunmasi Kanunu ("Kanun") uyarinca veri sorumlusu olarak Arcelik Pazarlama A.S. ve Arcelik A.S. ("Arcelik" veya "Sirket") tarafindan asagida aciklanan kapsamda islenebilecektir.

Kisisel verilerinizin islenme amaclari konusunda detayli bilgilere; http://www.arcelikas.com/sayfa/2165/kisisel-verilerin-korunmasi adresinden Arcelik Sirketler Grubu Kisisel Verilerin Korunmasi ve Islenmesi Politikasi'ndan ulasabilirsiniz.

Kisisel Verileriniz Hangi Amacla Islenmektedir?

Internet sitemizi ve mobil uygulamamizi kullanmaniz dolayisiyla elde edilen bilgileriniz; MUSTERI Ad- Soyad- Cep telefonu- email adresi, browser bilgisi,IP adresi, OS (mobil cihaz os bilgisi) ,device ID (mobil cihaz ID) bilgileri

. urun ve hizmetler ile satis sonrasi destek hizmetlerinin sunulmasi,

. musteri iliskileri sureclerinin yurutulmesi,

. talep ve sikayetlerinizin karsilanmasi,

. Sirketimiz tarafindan yurutulen ticari faaliyetlerin gerceklestirilmesi icin ilgili is birimlerimiz tarafindan gerekli calismalarin yapilmasi ve buna bagli is sureclerinin yurutulmesi, Kanun'un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kisisel veri isleme sartlari kapsaminda islenecektir.

Acik Rizanizin Varligi Halinde Kisisel Verileriniz Hangi Amacla Islenmektedir?

Toplanan kisisel verileriniz; urun ve hizmetlerin pazarlama sureclerinin planlanmasi ve icrasi, profilleme ve analiz faaliyetlerinin yurutulmesi, sunulan urun ve hizmetlerin begeni, kullanim aliskanliklariniz ve ihtiyaclariniza gore ozellestirerek sizlere onerilmesi ve tanitilmasi, kabulunuz kapsaminda paylasmis oldugunuz iletisim bilgilerinize reklam, promosyon, vb. ticari elektronik ileti gonderilmesi ve gonderim saglanmasi icin hizmet aldigimiz ucuncu kisilerle paylasilmasi amaclariyla acik rizaniz kapsaminda islenebilecektir.

Kisisel Verileriniz Kimlere Hangi Amaclarla Aktarilabilir?

Toplanan kisisel verileriniz; yukarida belirtilen amaclarin gerceklestirilmesi dogrultusunda, bayilerimize, is ortaklarimiza, tedarikcilerimize, kanunen yetkili kamu kurumlarina, gercek ve tuzel kisilere Kanun'un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kisisel veri isleme sartlari cercevesinde aktarilabilecektir.

Kisisel Verilerinizin Toplanma Yontemi ve Hukuki Sebebi Nedir?

Kisisel verileriniz Sirketimiz ile temas edeceginiz; elektronik ortamda internet sitesi, cagri merkezi, mobil uygulama ve fiziki ortamda bayi kanaliyla, sozlesmenin ifasi hukuki sebebine dayali olarak toplanacaktir. Acik riza vermeniz halinde ise urun ve hizmetlerimizin begeni ve kullanim aliskanliklariniza gore ozellestirilerek size sunulmasi hukuki sebebine dayali olarak Kanun'un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kisisel veri isleme sartlari kapsaminda islenebilmektedir.

Ilgili Kisi Olarak Haklariniz Nelerdir?

Ilgili Kisi olarak Kanun'un 11. maddesi uyarinca asagidaki haklara sahip oldugunuzu bildiririz:

. Kisisel veri islenip islenmedigini ogrenme,

. Kisisel verileri islenmisse buna iliskin bilgi talep etme,

. Kisisel verilerin islenme amacini ve bunlarin amacina uygun kullanilip kullanilmadigini ogrenme,

. Yurt icinde veya yurt disinda kisisel verilerin aktarildigi ucuncu kisileri bilme,

. Kisisel verilerin eksik veya yanlis islenmis olmasi halinde bunlarin duzeltilmesini isteme ve bu kapsamda yapilan islemin kisisel verilerin aktarildigi ucuncu kisilere bildirilmesini isteme,

. Kanun ve ilgili diger kanun hukumlerine uygun olarak islenmis olmasina ragmen, islenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkmasi halinde kisisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme ve bu kapsamda yapilan islemin kisisel verilerin aktarildigi ucuncu kisilere bildirilmesini isteme,

. Islenen verilerin munhasiran otomatik sistemler vasitasiyla analiz edilmesi suretiyle kisinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya cikmasina itiraz etme,

. Kisisel verilerin kanuna aykiri olarak islenmesi sebebiyle zarara ugramasi halinde zararin giderilmesini talep etme.

Yukarida siralanan haklariniza yonelik basvurularinizi, http://www.arcelikas.com/sayfa/2165/kisisel-verilerin-korunmasi den ulasabileceginiz Arcelik Ilgili Kisi Basvuru Formu'nu doldurarak Sirketimize iletebilirsiniz. Talebinizin niteligine gore en kisa surede ve en gec otuz gun icinde basvurulariniz ucretsiz olarak sonuclandirilacaktir; ancak islemin ayrica bir maliyet gerektirmesi halinde Kisisel Verileri Koruma Kurulu tarafindan belirlenecek tarifeye gore tarafinizdan ucret talep edilebilecektir.

Kapat X
Gıdaya Saygı

Ruhunu Doyuran Teknolojiler

Bu yazıyı 4 dakika 23 saniyede okuyabilirsiniz.

Doğru teknolojilerle gıdanın ömrünü uzatmak, daha az enerji tüketmek, doğal kaynakları korumak mümkün. Ruhun Doysun felsefesini işinin kalbine koyan Grundig ürünlerinde hangi teknoloji ne işe yarıyor; ürünlerin hangi özellikleri doğayı korumaya yarıyor? 

 

Grundig Türkiye olarak, gıdaya saygıya davet etmek için başlattığımız Ruhun Doysun’la, gıdaya hak ettiği değeri verenlerle birlikte gıda üzerine düşünüyoruz.  Gıdanın yolculuğunun farkına varmak, gıdayı ve doğal kaynaklarımızı israf etmemek için çaba gösteriyoruz. Sürdürülebilirliği işinin odağına koyan bir marka olarak, ürünlerimizde de dünyanın kaynaklarını, doğayı ve gıdayı, onlara saygı duyan teknolojilerle gözetiyoruz. Sık sık karşılaştığımız bir soru, ürünlerimizin özelliklerinin bu anlamda ne işe yaradıkları. Buzdolabından çamaşır makinasına Grundig ürünlerinin doğayı kollayan teknolojik özelliklerini yazdık.

Buzdolabı

Gıda israfını önlemenin bir yolu, aldığımız yiyecekleri doğru saklamaktan geçiyor. Buzdolabına kaldırdığımız yiyecekler doğru saklanmadıkları takdirde ziyan olabiliyor. Sebzeleri, yeşillikleri, eti, balığı nerede, nasıl saklamalı? Buzdolabının hangi özellikleri gıdaların ömrünü uzatmakta bize yardımcı oluyor?

Grundig buzdolabındaki Full Fresh+ teknolojisi çekmecedeki yiyecekler için ideal saklama koşulları sağlıyor. Bu sayede sebze ve meyveler 30 güne kadar, yeşillikler ise 3 kat daha uzun süre tazeliklerini koruyabiliyor. Kahvaltılık Bölmesi’ne sahip Grundig buzdolapları şarküteri ürünlerini ve çözülecek etleri güvenle saklıyor. 0 dereceyle et ve süt ürünleri için en uygun buzdolabı ortamını sağlayan bölme, gıdalardaki mikrobiyolojik gelişimini yavaşlatıyor. Soğutucunun diğer bölümlerinden 2-3 derece daha serin olan Kahvaltılık Bölmesi bakteri oluşumunu engelliyor. Böylece et ve balık gibi hassas gıdaların tazelikleri ve besin değerleri korunuyor.

 

Geleneksel no frost buzdolaplarının aksine Grundig Duo No Frost buzdolapları, bir değil iki soğutma sistemine sahip. Bu özellikle gıdalar daha uzun süre taze kalıyor. Tüm bunlara ek olarak, Grundig Duo No Frost buzdolapları sıcaklık değişimlerini çok daha kolay dengeleyebiliyor. Bu da fark edilir düzeyde enerji tasarrufu sağlıyor.

Grundig çift kapılı buzdolabında ise Herb Fresh+ teknolojisi var. Bu, maydanoz, dereotu, nane, fesleğen gibi yeşilliklerin 2 kat daha uzun süre taze kalmalarını sağlıyor. Grundig Koku Önleyen İyon Teknolojisi, yiyeceklerin ilk günkü lezzet ve tazeliklerini daha uzun süre korunmasına yardımcı oluyor. Mavi Işık Teknolojisi’ne sahip Grundig buzdolapları ise, sebze ve meyvelerin tazeliklerini uzun süre korumalarını sağlıyor. Yapılan testler, Mavi Işık Teknolojisi etkisinde beş gün geçirmiş domateslerde %30, kırmızı biberde ise %10’luk bir C vitamini iyileşmesi sağlandığını gösteriyor.

Ocak & Fırın

Ocak ve fırında verimlilik, sadece ortaya çıkan yemekleri değil, enerji tüketimini de etkiliyor.

Grundig ocakları, tasarımları sayesinde daha verimli enerji sağlıyor ve yemekleri daha hızlı pişiriyor. Gaz beklerinde bulunan özel mikro delikler sayesinde ısı, ocaktaki tavanın ya da tencerenin yüzeyine dengeli bir şekilde yayılıyor ve bu da yemeklerin kusursuz pişmesine yardımcı oluyor. Verimli bir şekilde kullanılan gaz, enerji tasarrufuna ve yemeklerin normalden daha hızlı pişmesine sebep oluyor. Ocak üzerindeki otomatik tencere tanıma sayesinde ise üzerindeki tencerenin alanı otomatik olarak algılanıyor. Tencerenin kapladığı alanda bir enerji oluşuyor ve bu sayede minimum enerji sarfiyatı gerçekleşiyor.

 

Grundig ankastre fırın, düşük yağlı kızartma özelliği ile daha lezzetli ve sağlıklı yiyecekler sunuyor. Özel bir aksesuar ile kullanılan az yağla kızartma yapma özelliği, normalden 10 kat daha az yağ ile kızartma yapmaya olanak veriyor.

Grundig ankastre fırınlar; sahip oldukları Multi-Taste teknolojisi sayesinde aynı anda üç farklı yemeği, kokuları birbirine karışmadan pişiriyor. Bu, hem zaman hem de elektrik tasarrufu demek.

Grundig ankastre fırınlar, Yoğurt & Peynir Yapma Fonksiyonu ile evde doğal besinler yapılmasını sağlıyor. Özel bir aksesuar ile kullanılan bu fonksiyon; 5 saat içerisinde normal kıvamlı, ekşi ve tatlı olmak üzere üç farklı lezzette yoğurt yapılmasına olanak veriyor. Ayrıca peynir yapma aksesuarı ile üç farklı peynir çeşidi de yapılabiliyor.

Bulaşık Makinesi

Bulaşık makinesinde doğru teknoloji daha az enerji, daha az su tüketimi demek.

Grundig bulaşık makinelerindeki Ion Fresh teknolojisi sayesinde bulaşık makinesi kendi içindeki havayı temizliyor. Hiçbir zararlı gaz içermeden, sadece negatif iyonların makine içerisine nüfuz etmesi ile kötü kokuyu engelliyor.  Bu fonksiyon, yıkama işleminden farklı olarak, her saat başı 7 dakika süreyle otomatik olarak çalışıyor. Aynı zamanda bulaşıkların kirlilik seviyesini otomatik olarak algılama özelliği de var. Duruma göre en uygun yıkama programını belirleyip minimum su ve enerji tüketimi sağlıyor. Bulaşık makinalarındaki Inverter Eco Motor teknolojisi ise makinenin çok daha sessiz ve verimli olmasını sağlıyor. Değişken motor devri ve su basıncına sahip Inverter Eco Motor, kirleri sökerken su basıncını artırıyor. Durulama sırasındaysa daha düşük su basıncı uyguluyor. Bu sayede sadece bulaşıkların ihtiyacı kadar enerji ve su tüketiliyor.

Çamaşır ve Kurutma Makinesi 

Çamaşır makinesinde enerji ve su tasarrufu makinenin yıkanan çamaşırı algılayıp harcadığı enerjiyi ona göre ayarlamasıyla sağlanıyor.

Grundig çamaşır makinesindeki MultiSense teknolojisi, çamaşırların tipini, yükleme miktarını, kirlilik seviyesini algılıyor ve iyi bir yıkama için gerekli olan sıcaklık, hız, su seviyesi ve kurutma için sıkma seviyesini otomatik olarak belirliyor. Böylece çamaşır makinesi daha düşük enerji ve su tüketimiyle daha iyi yıkama yapıyor.

Inverter Eco Motor teknolojisi diğer makinelerin en yüksek enerji sınıfına (A+++) göre %40’a varan oranla daha fazla enerji tasarrufu sağlıyor. Intense Wet teknolojisi sayesinde ise hem kirler derinlemesine temizleniyor hem de su tasarrufu sağlanıyor.

 

grundig çamaşır makinesi

Grundig kurutma makineleri, Isı Pompası Teknolojisi ile sıcak havayı kapalı bir sistem içine hapsediyor ve tekrar tekrar kullanıma sokuyor. Böylece kurutma makinesi çok daha az enerji harcıyor. MultiSense Teknolojisi, akıllı sensörleriyle çamaşırları analiz ederek kullanılan programın süresini optimize ediyor. Motor yükü ve hızı, kompresör yükü ve hızı, nem, sıcaklık gibi değerleri göz önünde bulundurarak düşük enerji harcıyor. Böylece gereğinden fazla sıcak havaya maruz kalmayan çamaşırlar boşuna yıpranmıyor.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamıza izin vermiş oluyorsunuz.