ARÇELİK KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI VE İŞLENMESİ MÜŞTERİ AYDINLATMA METNİ

ARCELIK KISISEL VERILERIN KORUNMASI VE ISLENMESI MUSTERI AYDINLATMA METNI

Kisisel verileriniz; 6698 sayili Kisisel Verilerin Korunmasi Kanunu ("Kanun") uyarinca veri sorumlusu olarak Arcelik Pazarlama A.S. ve Arcelik A.S. ("Arcelik" veya "Sirket") tarafindan asagida aciklanan kapsamda islenebilecektir.

Kisisel verilerinizin islenme amaclari konusunda detayli bilgilere; http://www.arcelikas.com/sayfa/2165/kisisel-verilerin-korunmasi adresinden Arcelik Sirketler Grubu Kisisel Verilerin Korunmasi ve Islenmesi Politikasi'ndan ulasabilirsiniz.

Kisisel Verileriniz Hangi Amacla Islenmektedir?

Internet sitemizi ve mobil uygulamamizi kullanmaniz dolayisiyla elde edilen bilgileriniz; MUSTERI Ad- Soyad- Cep telefonu- email adresi, browser bilgisi,IP adresi, OS (mobil cihaz os bilgisi) ,device ID (mobil cihaz ID) bilgileri

. urun ve hizmetler ile satis sonrasi destek hizmetlerinin sunulmasi,

. musteri iliskileri sureclerinin yurutulmesi,

. talep ve sikayetlerinizin karsilanmasi,

. Sirketimiz tarafindan yurutulen ticari faaliyetlerin gerceklestirilmesi icin ilgili is birimlerimiz tarafindan gerekli calismalarin yapilmasi ve buna bagli is sureclerinin yurutulmesi, Kanun'un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kisisel veri isleme sartlari kapsaminda islenecektir.

Acik Rizanizin Varligi Halinde Kisisel Verileriniz Hangi Amacla Islenmektedir?

Toplanan kisisel verileriniz; urun ve hizmetlerin pazarlama sureclerinin planlanmasi ve icrasi, profilleme ve analiz faaliyetlerinin yurutulmesi, sunulan urun ve hizmetlerin begeni, kullanim aliskanliklariniz ve ihtiyaclariniza gore ozellestirerek sizlere onerilmesi ve tanitilmasi, kabulunuz kapsaminda paylasmis oldugunuz iletisim bilgilerinize reklam, promosyon, vb. ticari elektronik ileti gonderilmesi ve gonderim saglanmasi icin hizmet aldigimiz ucuncu kisilerle paylasilmasi amaclariyla acik rizaniz kapsaminda islenebilecektir.

Kisisel Verileriniz Kimlere Hangi Amaclarla Aktarilabilir?

Toplanan kisisel verileriniz; yukarida belirtilen amaclarin gerceklestirilmesi dogrultusunda, bayilerimize, is ortaklarimiza, tedarikcilerimize, kanunen yetkili kamu kurumlarina, gercek ve tuzel kisilere Kanun'un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kisisel veri isleme sartlari cercevesinde aktarilabilecektir.

Kisisel Verilerinizin Toplanma Yontemi ve Hukuki Sebebi Nedir?

Kisisel verileriniz Sirketimiz ile temas edeceginiz; elektronik ortamda internet sitesi, cagri merkezi, mobil uygulama ve fiziki ortamda bayi kanaliyla, sozlesmenin ifasi hukuki sebebine dayali olarak toplanacaktir. Acik riza vermeniz halinde ise urun ve hizmetlerimizin begeni ve kullanim aliskanliklariniza gore ozellestirilerek size sunulmasi hukuki sebebine dayali olarak Kanun'un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kisisel veri isleme sartlari kapsaminda islenebilmektedir.

Ilgili Kisi Olarak Haklariniz Nelerdir?

Ilgili Kisi olarak Kanun'un 11. maddesi uyarinca asagidaki haklara sahip oldugunuzu bildiririz:

. Kisisel veri islenip islenmedigini ogrenme,

. Kisisel verileri islenmisse buna iliskin bilgi talep etme,

. Kisisel verilerin islenme amacini ve bunlarin amacina uygun kullanilip kullanilmadigini ogrenme,

. Yurt icinde veya yurt disinda kisisel verilerin aktarildigi ucuncu kisileri bilme,

. Kisisel verilerin eksik veya yanlis islenmis olmasi halinde bunlarin duzeltilmesini isteme ve bu kapsamda yapilan islemin kisisel verilerin aktarildigi ucuncu kisilere bildirilmesini isteme,

. Kanun ve ilgili diger kanun hukumlerine uygun olarak islenmis olmasina ragmen, islenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkmasi halinde kisisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme ve bu kapsamda yapilan islemin kisisel verilerin aktarildigi ucuncu kisilere bildirilmesini isteme,

. Islenen verilerin munhasiran otomatik sistemler vasitasiyla analiz edilmesi suretiyle kisinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya cikmasina itiraz etme,

. Kisisel verilerin kanuna aykiri olarak islenmesi sebebiyle zarara ugramasi halinde zararin giderilmesini talep etme.

Yukarida siralanan haklariniza yonelik basvurularinizi, http://www.arcelikas.com/sayfa/2165/kisisel-verilerin-korunmasi den ulasabileceginiz Arcelik Ilgili Kisi Basvuru Formu'nu doldurarak Sirketimize iletebilirsiniz. Talebinizin niteligine gore en kisa surede ve en gec otuz gun icinde basvurulariniz ucretsiz olarak sonuclandirilacaktir; ancak islemin ayrica bir maliyet gerektirmesi halinde Kisisel Verileri Koruma Kurulu tarafindan belirlenecek tarifeye gore tarafinizdan ucret talep edilebilecektir.

Kapat X
Gıdaya Saygı

“Markalar Dünyayı Değiştirecek Etkiyi Yaratmaya Gönüllü Olmalı”

Bu yazıyı 1 dakika 51 saniyede okuyabilirsiniz.

Ruhun Doysun: Gıdaya Saygı bölümleriyle devam ediyor. Ruhun Doysun’u, projenin yaratıcısı Grundig Türkiye markasının grup yöneticisi Handan Abdurrahmanoğlu ile konuştuk. Projenin bugün geldiği yeri, Grundig Türkiye’nin gıdayla ilişkisini ve gelecekteki planlarını sorduk.

Bir marka neden Ruhun Doysun gibi bir proje yapar? 

Grundig gıdaya saygı duyan bir marka. Bence büyük markaların görevlerinden biri de klasik pazarlama ve satış kampanyalarının yanı sıra dünyayı değiştirecek etkiyi yaratabilmek ve buna ilham vermek. Biz de köklü bir marka olarak hem geliştirdiğimiz teknolojilerle hem de Ruhun Doysun’la bunu yapıyoruz.

Halihazırda geliştirdiğimiz ürünlerde de doğal kaynakları korumak için çalışıyor, aslında Ruhun Doysun felsefesini tasarımdan üretime, pazarlamadan satışa dek hayatımızın her evresinde benimsiyoruz.

 

Grundig Ruhun Doysun projesiyle sizce neler başardı? 

Bilinçli tüketime ilham verme hedefiyle yola çıkan Ruhun Doysun platformu tam da bu noktada önemli bir boşluğu doldurdu. Başta sosyal medya olmak üzere, bir araya getirdiği pek çok insanla her gün büyüyen ve karşılıklı olarak birbirini besleyen bir platforma dönüştü Ruhun Doysun.

Her gün aldığımız yüzlerce mesaj, gıda israfına karşı bulduğu yaratıcı çözümleri bizimle paylaşan takipçilerimiz, buluşup Ruhun Doysun bölümlerini izleme günleri düzenleyen hatrı sayılır sayıda kişi bize doğru yolda olduğumuzu gösteriyor.

Artık kendisini Ruhun Doysun elçisi olarak adlandıran insanlar var, bu sosyal medyada ve gerçek hayatta bir komüniteye evrildiğimizin ve gıda ve rafine bir yaşamla ilgili güvenilir bir platforma dönüştüğümüzün de göstergesi.

Özellikle Ruhun Doysun’un bir marka platformu olduğu düşünüldüğünde gerçekten benzeri olmayan bir iş demek sanırım abartılı olmaz.  

 

Şimdi Ruhun Doysun: Gıdaya Saygı bölümleri geliyor, Grundig gıdayı nasıl sahipleniyor? 

Biz de marka olarak ürünlerimizle de, ‘’bu işin nasıl bir parçası oluruz’’ diye düşünüyoruz. Tabii işin bir bu tarafı var, bir de şehirli insanın hayat gerçekleri var. Örneğin satın aldığınız sebze ve meyveyi her zaman hızlıca tüketemiyorsunuz. Grundig, ürünleri için geliştirdiği teknolojiyle de bu ve benzeri sorunlara çözüm olmayı amaçlıyor.

Örneğin meyve ve sebzelerin ömrünü üç kata dek uzatan buzdolabı teknolojilerinden yaratıcı saklama çözümlerine, geri dönüştürülmüş pet şişelerinden çamaşır makinesi tamburu yapmaya dek gıdaya ve gezegenimize duyduğumuz saygıyı, tüketicilerimizin beklentileriyle buluşturmayı önceliklendiren bir markayız.

 

Grundig Ruhun Doysun projesine neden devam ediyor? 

Çünkü gerçekten dünyadaki problemler, ancak büyük şirketler bu konulara kaynak ayırdıkça ve tüketicilerine ilham verdikçe çözülebilir. Buna ve sürdürülebilir bir dünyaya  yürekten inanıyoruz.

Ruhun Doysun projesi bize bunun mümkün olduğunu gösterdi. Insanların hayatlarına gerçekten dokunduğu ve değişimlerine katkısı olduğunu, hatta başka markalara dahi ilham verdiğini görmek en büyük motivasyon kaynaklarımız.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamıza izin vermiş oluyorsunuz.