ARÇELİK KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI VE İŞLENMESİ MÜŞTERİ AYDINLATMA METNİ

Kişisel verileriniz; 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ("Kanun") uyarınca veri sorumlusu olarak Arçelik Pazarlama A.Ş. ve Arçelik A.Ş. ("Arçelik" veya "Şirket") tarafından aşağıda açıklanan kapsamda işlenebilecektir.

Kişisel verilerinizin işlenme amaçları konusunda detaylı bilgilere; https://www.arcelik.com.tr/kisisel-verilerin-korunmasi adresinden Arçelik Şirketler Grubu Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası’ndan ulaşabilirsiniz.

Kişisel Verileriniz Hangi Amaçla İşlenmektedir?
Toplanan kişisel verileriniz;


Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları kapsamında işlenecektir.

Açık Rızanızın Varlığı Halinde Kişisel Verileriniz Hangi Amaçla İşlenmektedir?
Toplanan kişisel verileriniz; ürün ve hizmetlerin pazarlama süreçlerinin planlanması ve icrası, profilleme ve analiz faaliyetlerinin yürütülmesi, sunulan ürün ve hizmetlerin beğeni, kullanım alışkanlıklarınız ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirerek sizlere önerilmesi ve tanıtılması, kabulünüz kapsamında paylaşmış olduğunuz iletişim bilgilerinize reklam, promosyon, vb. ticari elektronik ileti gönderilmesi ve gönderim sağlanması için hizmet aldığımız üçüncü kişilerle paylaşılması amaçlarıyla açık rızanız kapsamında işlenebilecektir.

Kişisel Verileriniz Kimlere Hangi Amaçlarla Aktarılabilir?
Toplanan kişisel verileriniz; yukarıda belirtilen amaçların gerçekleştirilmesi doğrultusunda, bayilerimize, tedarikçilerimize, kanunen yetkili kamu kurumlarına ve özel kişilere Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları çerçevesinde aktarılabilecektir.

Kişisel Verilerinizin Toplanma Yöntemi ve Hukuki Sebebi Nedir?
Kişisel verileriniz Şirketimiz ile temas edeceğiniz; elektronik ortamda internet sitesi, çağrı merkezi, mobil uygulama ve fiziki ortamda bayi kanalıyla, sözleşmenin ifası hukuki sebebine dayalı olarak toplanacaktır. Açık rıza vermeniz halinde ise ürün ve hizmetlerimizin beğeni ve kullanım alışkanlıklarınıza göre özelleştirilerek size sunulması hukuki sebebine dayalı olarak Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları kapsamında işlenebilmektedir.

Kişisel Veri Sahibi Olarak Haklarınız Nelerdir?
Kişisel veri sahibi olarak Kanun’un 11. maddesi uyarınca aşağıdaki haklara sahip olduğunuzu bildiririz:

Yukarıda sıralanan haklarınıza yönelik başvurularınızı, https://www.arcelik.com.tr/kisisel-verilerin-korunmasi den ulaşabileceğiniz Arçelik Veri Sahibi Başvuru Formu’nu doldurarak Şirketimize iletebilirsiniz. Talebinizin niteliğine göre en kısa sürede ve en geç otuz gün içinde başvurularınız ücretsiz olarak sonuçlandırılacaktır; ancak işlemin ayrıca bir maliyet gerektirmesi halinde Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenecek tarifeye göre tarafınızdan ücret talep edilebilecektir.

Kapat
Gıdaya Saygı — 03.10.2018

“Markalar Dünyayı Değiştirecek Etkiyi Yaratmaya Gönüllü Olmalı”

Bu yazıyı 1 dakika 51 saniyede okuyabilirsiniz.

Ruhun Doysun: Gıdaya Saygı bölümleriyle devam ediyor. Ruhun Doysun’u, projenin yaratıcısı Grundig Türkiye markasının grup yöneticisi Handan Abdurrahmanoğlu ile konuştuk. Projenin bugün geldiği yeri, Grundig Türkiye’nin gıdayla ilişkisini ve gelecekteki planlarını sorduk.

Bir marka neden Ruhun Doysun gibi bir proje yapar? 

Grundig gıdaya saygı duyan bir marka. Bence büyük markaların görevlerinden biri de klasik pazarlama ve satış kampanyalarının yanı sıra dünyayı değiştirecek etkiyi yaratabilmek ve buna ilham vermek. Biz de köklü bir marka olarak hem geliştirdiğimiz teknolojilerle hem de Ruhun Doysun’la bunu yapıyoruz.

Halihazırda geliştirdiğimiz ürünlerde de doğal kaynakları korumak için çalışıyor, aslında Ruhun Doysun felsefesini tasarımdan üretime, pazarlamadan satışa dek hayatımızın her evresinde benimsiyoruz.

 

Grundig Ruhun Doysun projesiyle sizce neler başardı? 

Bilinçli tüketime ilham verme hedefiyle yola çıkan Ruhun Doysun platformu tam da bu noktada önemli bir boşluğu doldurdu. Başta sosyal medya olmak üzere, bir araya getirdiği pek çok insanla her gün büyüyen ve karşılıklı olarak birbirini besleyen bir platforma dönüştü Ruhun Doysun.

Her gün aldığımız yüzlerce mesaj, gıda israfına karşı bulduğu yaratıcı çözümleri bizimle paylaşan takipçilerimiz, buluşup Ruhun Doysun bölümlerini izleme günleri düzenleyen hatrı sayılır sayıda kişi bize doğru yolda olduğumuzu gösteriyor.

Artık kendisini Ruhun Doysun elçisi olarak adlandıran insanlar var, bu sosyal medyada ve gerçek hayatta bir komüniteye evrildiğimizin ve gıda ve rafine bir yaşamla ilgili güvenilir bir platforma dönüştüğümüzün de göstergesi.

Özellikle Ruhun Doysun’un bir marka platformu olduğu düşünüldüğünde gerçekten benzeri olmayan bir iş demek sanırım abartılı olmaz.  

 

Şimdi Ruhun Doysun: Gıdaya Saygı bölümleri geliyor, Grundig gıdayı nasıl sahipleniyor? 

Biz de marka olarak ürünlerimizle de, ‘’bu işin nasıl bir parçası oluruz’’ diye düşünüyoruz. Tabii işin bir bu tarafı var, bir de şehirli insanın hayat gerçekleri var. Örneğin satın aldığınız sebze ve meyveyi her zaman hızlıca tüketemiyorsunuz. Grundig, ürünleri için geliştirdiği teknolojiyle de bu ve benzeri sorunlara çözüm olmayı amaçlıyor.

Örneğin meyve ve sebzelerin ömrünü üç kata dek uzatan buzdolabı teknolojilerinden yaratıcı saklama çözümlerine, geri dönüştürülmüş pet şişelerinden çamaşır makinesi tamburu yapmaya dek gıdaya ve gezegenimize duyduğumuz saygıyı, tüketicilerimizin beklentileriyle buluşturmayı önceliklendiren bir markayız.

 

Grundig Ruhun Doysun projesine neden devam ediyor? 

Çünkü gerçekten dünyadaki problemler, ancak büyük şirketler bu konulara kaynak ayırdıkça ve tüketicilerine ilham verdikçe çözülebilir. Buna ve sürdürülebilir bir dünyaya  yürekten inanıyoruz.

Ruhun Doysun projesi bize bunun mümkün olduğunu gösterdi. Insanların hayatlarına gerçekten dokunduğu ve değişimlerine katkısı olduğunu, hatta başka markalara dahi ilham verdiğini görmek en büyük motivasyon kaynaklarımız.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamıza izin vermiş oluyorsunuz.