ARÇELİK KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI VE İŞLENMESİ MÜŞTERİ AYDINLATMA METNİ

ARCELIK KISISEL VERILERIN KORUNMASI VE ISLENMESI MUSTERI AYDINLATMA METNI

Kisisel verileriniz; 6698 sayili Kisisel Verilerin Korunmasi Kanunu ("Kanun") uyarinca veri sorumlusu olarak Arcelik Pazarlama A.S. ve Arcelik A.S. ("Arcelik" veya "Sirket") tarafindan asagida aciklanan kapsamda islenebilecektir.

Kisisel verilerinizin islenme amaclari konusunda detayli bilgilere; http://www.arcelikas.com/sayfa/2165/kisisel-verilerin-korunmasi adresinden Arcelik Sirketler Grubu Kisisel Verilerin Korunmasi ve Islenmesi Politikasi'ndan ulasabilirsiniz.

Kisisel Verileriniz Hangi Amacla Islenmektedir?

Internet sitemizi ve mobil uygulamamizi kullanmaniz dolayisiyla elde edilen bilgileriniz; MUSTERI Ad- Soyad- Cep telefonu- email adresi, browser bilgisi,IP adresi, OS (mobil cihaz os bilgisi) ,device ID (mobil cihaz ID) bilgileri

. urun ve hizmetler ile satis sonrasi destek hizmetlerinin sunulmasi,

. musteri iliskileri sureclerinin yurutulmesi,

. talep ve sikayetlerinizin karsilanmasi,

. Sirketimiz tarafindan yurutulen ticari faaliyetlerin gerceklestirilmesi icin ilgili is birimlerimiz tarafindan gerekli calismalarin yapilmasi ve buna bagli is sureclerinin yurutulmesi, Kanun'un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kisisel veri isleme sartlari kapsaminda islenecektir.

Acik Rizanizin Varligi Halinde Kisisel Verileriniz Hangi Amacla Islenmektedir?

Toplanan kisisel verileriniz; urun ve hizmetlerin pazarlama sureclerinin planlanmasi ve icrasi, profilleme ve analiz faaliyetlerinin yurutulmesi, sunulan urun ve hizmetlerin begeni, kullanim aliskanliklariniz ve ihtiyaclariniza gore ozellestirerek sizlere onerilmesi ve tanitilmasi, kabulunuz kapsaminda paylasmis oldugunuz iletisim bilgilerinize reklam, promosyon, vb. ticari elektronik ileti gonderilmesi ve gonderim saglanmasi icin hizmet aldigimiz ucuncu kisilerle paylasilmasi amaclariyla acik rizaniz kapsaminda islenebilecektir.

Kisisel Verileriniz Kimlere Hangi Amaclarla Aktarilabilir?

Toplanan kisisel verileriniz; yukarida belirtilen amaclarin gerceklestirilmesi dogrultusunda, bayilerimize, is ortaklarimiza, tedarikcilerimize, kanunen yetkili kamu kurumlarina, gercek ve tuzel kisilere Kanun'un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kisisel veri isleme sartlari cercevesinde aktarilabilecektir.

Kisisel Verilerinizin Toplanma Yontemi ve Hukuki Sebebi Nedir?

Kisisel verileriniz Sirketimiz ile temas edeceginiz; elektronik ortamda internet sitesi, cagri merkezi, mobil uygulama ve fiziki ortamda bayi kanaliyla, sozlesmenin ifasi hukuki sebebine dayali olarak toplanacaktir. Acik riza vermeniz halinde ise urun ve hizmetlerimizin begeni ve kullanim aliskanliklariniza gore ozellestirilerek size sunulmasi hukuki sebebine dayali olarak Kanun'un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kisisel veri isleme sartlari kapsaminda islenebilmektedir.

Ilgili Kisi Olarak Haklariniz Nelerdir?

Ilgili Kisi olarak Kanun'un 11. maddesi uyarinca asagidaki haklara sahip oldugunuzu bildiririz:

. Kisisel veri islenip islenmedigini ogrenme,

. Kisisel verileri islenmisse buna iliskin bilgi talep etme,

. Kisisel verilerin islenme amacini ve bunlarin amacina uygun kullanilip kullanilmadigini ogrenme,

. Yurt icinde veya yurt disinda kisisel verilerin aktarildigi ucuncu kisileri bilme,

. Kisisel verilerin eksik veya yanlis islenmis olmasi halinde bunlarin duzeltilmesini isteme ve bu kapsamda yapilan islemin kisisel verilerin aktarildigi ucuncu kisilere bildirilmesini isteme,

. Kanun ve ilgili diger kanun hukumlerine uygun olarak islenmis olmasina ragmen, islenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkmasi halinde kisisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme ve bu kapsamda yapilan islemin kisisel verilerin aktarildigi ucuncu kisilere bildirilmesini isteme,

. Islenen verilerin munhasiran otomatik sistemler vasitasiyla analiz edilmesi suretiyle kisinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya cikmasina itiraz etme,

. Kisisel verilerin kanuna aykiri olarak islenmesi sebebiyle zarara ugramasi halinde zararin giderilmesini talep etme.

Yukarida siralanan haklariniza yonelik basvurularinizi, http://www.arcelikas.com/sayfa/2165/kisisel-verilerin-korunmasi den ulasabileceginiz Arcelik Ilgili Kisi Basvuru Formu'nu doldurarak Sirketimize iletebilirsiniz. Talebinizin niteligine gore en kisa surede ve en gec otuz gun icinde basvurulariniz ucretsiz olarak sonuclandirilacaktir; ancak islemin ayrica bir maliyet gerektirmesi halinde Kisisel Verileri Koruma Kurulu tarafindan belirlenecek tarifeye gore tarafinizdan ucret talep edilebilecektir.

Kapat X
Geri Dönüşüm

Ruhunu Doyuran Gelişmeler – Kasım

Bu yazıyı 1 dakika 25 saniyede okuyabilirsiniz.

İstanbul’da metro istasyonlarına ve okullara yerleştirilen konteynerler sayesinde çöpe giden plastik şişeler geri dönüştürülecek.

Dünyada her sene yarım trilyon, saniyede ise 20 bin plastik şişe kullanılıyor. Bunun büyük çoğunluğu çöpe, daha doğrusu uzun yıllar boyunca yok olmamak üzere denizlere, okyanuslara, toprağa, hatta havaya gidiyor.

Bir süredir ters (geri dönüşüm) otomatlar, yani plastik şişe ve teneke kutuları iade edip karşılığında para alabildiğiniz makinalar, dünyanın farklı ülkelerinde yaygın olarak kullanılıyor. Bazı market ve mağazalarda otomata bıraktığınız her şişe için para ya da kupon alabiliyorsunuz. Bundan birkaç sene önce Pekin ve Sydney’de ters otomatların verdiği “ödüllere” farklı bir anlayış geldi. Sydney’de ödül otobüs bileti, sinema bileti, şehrin meşhur Yılbaşı partisine davetiye olarak sunulabiliyor. Pekin’deyse kalabalık turistik meydanlarda da bulunan otomatlardan otobüs bileti alabiliyorsunuz.

Yakın zamanda ters otomatları bu şekilde kullanan şehirlere İstanbul da eklendi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin açıklamasına göre, kısa sürede sayısı 100’e çıkacak olan konteynerlerden pet şişe ve alüminyum kutu karşılığı İstanbulkart’a yükleme yapabileceğiz. 0,33 litrelik pet şişeye 2 kuruş, 0,5 litrelik pet şişeye 3 kuruş, 1 litrelik pet şişeye 6 kuruş, 1,5 litrelik pet şişeye 9 kuruş para yüklenecek. 0,33 litrelik alüminyum kutu için 7 kuruş, 0,5 litre için ise 9 kuruş para yüklemesi yapılacak. Bu konteynerler metro istasyonlarına ve pilot okullara yerleştirilecek. Ayrıca kartına fazla yükleme yapanlar Şehir Tiyatroları’ndan ücretsiz tiyatro bileti alabilecek, İBB Sosyal Tesisleri’nden indirimli yemek yiyebilecekler.

Bu otomat ya da konteynerlerin bir özelliği içlerine başka herhangi bir şey atılamaması. Geri dönüşüm kutuları ne yazık ki farklı çöplerle dolabiliyor ama bu konteynerlere farklı bir çöp atmak mümkün değil. Ayrıca konteynerlerin içindeki atık sayısı, yaklaşık olarak doluluk oranı, lokasyon ve çalışma süreleri uzaktan anlık olarak takip edilebiliyor.

Keşke plastik baştan hiç kullanılmasa ya da geri dönüştürmek için herhangi bir ödül gerekmese ama yine de ruhumuzu doyuran bir haber olduğu kesin.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamıza izin vermiş oluyorsunuz.