ARÇELİK KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI VE İŞLENMESİ MÜŞTERİ AYDINLATMA METNİ

ARCELIK KISISEL VERILERIN KORUNMASI VE ISLENMESI MUSTERI AYDINLATMA METNI

Kisisel verileriniz; 6698 sayili Kisisel Verilerin Korunmasi Kanunu ("Kanun") uyarinca veri sorumlusu olarak Arcelik Pazarlama A.S. ve Arcelik A.S. ("Arcelik" veya "Sirket") tarafindan asagida aciklanan kapsamda islenebilecektir.

Kisisel verilerinizin islenme amaclari konusunda detayli bilgilere; http://www.arcelikas.com/sayfa/2165/kisisel-verilerin-korunmasi adresinden Arcelik Sirketler Grubu Kisisel Verilerin Korunmasi ve Islenmesi Politikasi'ndan ulasabilirsiniz.

Kisisel Verileriniz Hangi Amacla Islenmektedir?

Internet sitemizi ve mobil uygulamamizi kullanmaniz dolayisiyla elde edilen bilgileriniz; MUSTERI Ad- Soyad- Cep telefonu- email adresi, browser bilgisi,IP adresi, OS (mobil cihaz os bilgisi) ,device ID (mobil cihaz ID) bilgileri

. urun ve hizmetler ile satis sonrasi destek hizmetlerinin sunulmasi,

. musteri iliskileri sureclerinin yurutulmesi,

. talep ve sikayetlerinizin karsilanmasi,

. Sirketimiz tarafindan yurutulen ticari faaliyetlerin gerceklestirilmesi icin ilgili is birimlerimiz tarafindan gerekli calismalarin yapilmasi ve buna bagli is sureclerinin yurutulmesi, Kanun'un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kisisel veri isleme sartlari kapsaminda islenecektir.

Acik Rizanizin Varligi Halinde Kisisel Verileriniz Hangi Amacla Islenmektedir?

Toplanan kisisel verileriniz; urun ve hizmetlerin pazarlama sureclerinin planlanmasi ve icrasi, profilleme ve analiz faaliyetlerinin yurutulmesi, sunulan urun ve hizmetlerin begeni, kullanim aliskanliklariniz ve ihtiyaclariniza gore ozellestirerek sizlere onerilmesi ve tanitilmasi, kabulunuz kapsaminda paylasmis oldugunuz iletisim bilgilerinize reklam, promosyon, vb. ticari elektronik ileti gonderilmesi ve gonderim saglanmasi icin hizmet aldigimiz ucuncu kisilerle paylasilmasi amaclariyla acik rizaniz kapsaminda islenebilecektir.

Kisisel Verileriniz Kimlere Hangi Amaclarla Aktarilabilir?

Toplanan kisisel verileriniz; yukarida belirtilen amaclarin gerceklestirilmesi dogrultusunda, bayilerimize, is ortaklarimiza, tedarikcilerimize, kanunen yetkili kamu kurumlarina, gercek ve tuzel kisilere Kanun'un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kisisel veri isleme sartlari cercevesinde aktarilabilecektir.

Kisisel Verilerinizin Toplanma Yontemi ve Hukuki Sebebi Nedir?

Kisisel verileriniz Sirketimiz ile temas edeceginiz; elektronik ortamda internet sitesi, cagri merkezi, mobil uygulama ve fiziki ortamda bayi kanaliyla, sozlesmenin ifasi hukuki sebebine dayali olarak toplanacaktir. Acik riza vermeniz halinde ise urun ve hizmetlerimizin begeni ve kullanim aliskanliklariniza gore ozellestirilerek size sunulmasi hukuki sebebine dayali olarak Kanun'un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kisisel veri isleme sartlari kapsaminda islenebilmektedir.

Ilgili Kisi Olarak Haklariniz Nelerdir?

Ilgili Kisi olarak Kanun'un 11. maddesi uyarinca asagidaki haklara sahip oldugunuzu bildiririz:

. Kisisel veri islenip islenmedigini ogrenme,

. Kisisel verileri islenmisse buna iliskin bilgi talep etme,

. Kisisel verilerin islenme amacini ve bunlarin amacina uygun kullanilip kullanilmadigini ogrenme,

. Yurt icinde veya yurt disinda kisisel verilerin aktarildigi ucuncu kisileri bilme,

. Kisisel verilerin eksik veya yanlis islenmis olmasi halinde bunlarin duzeltilmesini isteme ve bu kapsamda yapilan islemin kisisel verilerin aktarildigi ucuncu kisilere bildirilmesini isteme,

. Kanun ve ilgili diger kanun hukumlerine uygun olarak islenmis olmasina ragmen, islenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkmasi halinde kisisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme ve bu kapsamda yapilan islemin kisisel verilerin aktarildigi ucuncu kisilere bildirilmesini isteme,

. Islenen verilerin munhasiran otomatik sistemler vasitasiyla analiz edilmesi suretiyle kisinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya cikmasina itiraz etme,

. Kisisel verilerin kanuna aykiri olarak islenmesi sebebiyle zarara ugramasi halinde zararin giderilmesini talep etme.

Yukarida siralanan haklariniza yonelik basvurularinizi, http://www.arcelikas.com/sayfa/2165/kisisel-verilerin-korunmasi den ulasabileceginiz Arcelik Ilgili Kisi Basvuru Formu'nu doldurarak Sirketimize iletebilirsiniz. Talebinizin niteligine gore en kisa surede ve en gec otuz gun icinde basvurulariniz ucretsiz olarak sonuclandirilacaktir; ancak islemin ayrica bir maliyet gerektirmesi halinde Kisisel Verileri Koruma Kurulu tarafindan belirlenecek tarifeye gore tarafinizdan ucret talep edilebilecektir.

Kapat X
Uzman

Çiçeklerin Gücü Adına!

Bu yazıyı 2 dakika 27 saniyede okuyabilirsiniz.

Ne şanslıyız aslında, her şeyin şifası doğada… Bakımımız ve güzelliğimiz için aradığımız etkili ürünler en saf, en tabii halleriyle topraktan fışkırıyor. 

Esansiyel yağların botanik özelliklerinin keşfedilmesi Antik Mısır’a uzanıyor. Günümüze gelince, eczacılık ve kimya sektörlerindeki gelişmeler, doğal içeriklerin elverişli bir şekilde kullanılmasına olanak verdi. Birçok bitki, çiçek özü ve yağda bulunan doğal koruyucular, onarıcı özellikleriyle fayda sağlıyor. Hazır doğal ve güvenli kozmetik ürünleri konusunda bilinçlenmeye başlamışken, yaşam alanlarımızı olduğu gibi bizi de güzelleştiren çiçekleri daha yakından tanıyalım mı?

Çiçeklerin bakım gücünden faydalanmanın en hızlı yolu, satın aldığımız ürünlerin içeriklerinde “ana içerik” olarak çiçek yağı veya özü aramak. 

Kalendula: Papatya ailesine ait olan Kalendula çiçeği, Güneybatı Asya, Batı Avrupa ve Akdeniz’in bazı bölgelerinde yetişiyor. Cildi “forma sokan” etkisiyle bu çiçek cildi rahatlatıyor, koruyor, sağlıklı ve esnek kalmasını sağlıyor. Kırmızılıkları azaltarak cildi iyileştiriyor.

Papatya: Göz torbalarını gidermek için papatyaya güvenin! Tarihe bakılacak olursa, papatyanın iyileştirici, süper güç olarak yaygın bir şekilde kullanıldığını görüyoruz. Sağlıklı saç derisi ve saçlar için önemli bir botanik cevher olduğunu söyleyebiliriz. Saç rengini açmak için kullanmaz mıydık? 

Hibisküs: Geleneksel Ayurvedik Hint tıbbında önemli bir yere sahip olan Hibisküs çiçeği, eskiden saçların hacimli uzaması için kullanılırdı. İçerdiği yüksek miktarda polisakkarit, kuru, zarar görmüş saçların nemi tutarak iyileşmesini sağlıyor. Saç derisini besliyor ve yumuşatıyor, doğal saç renginin korumasını sağlıyor.

Lavanta: Aromaterapi dünyasında sarsılmaz bir yeri olan lavantayı belirgin, temiz ve canlandırıcı kokusuyla bilir, severiz. Kişinin duygusal ve fiziksel sağlığını pozitif yönde etkileyen lavanta çiçeğinin kullanımı özellikle parfümlerde ve vücut bakım ürünlerinde yaygın. Ayrıca Alopesi hastalığının (saç dökülmesi) tedavisinde de oldukça etkili.

Ayçiçeği: Tohumlarından elde edilen yağ yüksek miktarda E vitamini, sterol ve skualen içeriyor, yani cilt için besleyici bir kaynak. Hücre yenilenmesi sağladığı için ciltteki yara izleri, kırışıklıklar, yanıklar ve çatlaklar için kullanılması öneriliyor.    

Gül: Parfüm dünyasının yıldızı gül var sırada. Antik Yunanlılar ve Romalılar yapraklarından, yağından, suyundan faydalanır; parfüm olarak ve çamaşırları tazelemek için kullanırlardı. Güllerin cildi dolgunlaştırdığına, ton eşitliği sağladığına ve aydınlık bir görünüme kavuşturduğuna inanırlardı. Antioksidan özelliğe sahip olan gül özü, serbest radikallerin verdiği zarara karşı koruma sağlıyor. Yüksek oranda C vitamini içeriyor. Anti bakteriyel ve anti inflamatuar olduğu için, dermatit, gül hastalığı (ne hoş tesadüf!) ve mantar hastalıklarına iyi geliyor. Gül suyunu cam bir şişeye doldurup gün içinde cildinizi nemlendirmek için kullanabilirsiniz. Cildi canlandırıp arındırıyor. Bulgar gülü başta olmak üzere, ülkemizin nadide gülleri de dev kozmetik şirketleri tarafından tercih ediliyor.

Sardunya: Temizleyici ve arındırıcı sardunya çiçeği yağı cilt sağlığı için; akne ve egzama gibi problemlerle mücadelede öneriliyor. Kırışıklıkların görünümünü de azaltıyor.

Kamelya: Çin ve Japonya orijinli Kamelya çiçeğinden Kamelya yağı (Tsubaki Oil) elde ediliyor. Yüksek miktarda oleik asit içeren bu yağ göz kamaştırıcı parlaklıkta saçlar için birebir. A, B, D ve E vitaminleri, polifenol, Omega 9 yağ asitleri ve antioksidanlar içeriyor. Saçları, cildi ve vücudu nemlendirmek için bir şişe edinmenizi tavsiye ediyoruz.

Yasemin: Benzersiz kokusuyla insan üzerinde rahatlatıcı ve canlandırıcı etkisi var. Özellikle kış ayları için önerilir zira soğuktan etkilenmiş kuru ve hassas cildi yatıştırıyor. Yine ciltteki akne ve yara izleri üzerinde kullanabilir. Fondöteninize bir iki damla katarak kullanın veya nemlendiriciden önce masajla cilde yedirin.      

Carina Göknar

Güzellik editörü, freelance yazar.

Editörlük kariyerine 2008 yılında, Madame Figaro’da başlayan Carina Göknar, yazıları ve çevirileriyle InStyle, Vogue, Marie Claire ve L’Officiel gibi çeşitli moda dergilerine katkıda bulundu. Condé Nast Traveller’ın güzellik editörlüğünü yaptı ve bugün halen GQ Türkiye’nin wellness editörlüğünü sürdürüyor.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamıza izin vermiş oluyorsunuz.