ARÇELİK KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI VE İŞLENMESİ MÜŞTERİ AYDINLATMA METNİ

ARCELIK KISISEL VERILERIN KORUNMASI VE ISLENMESI MUSTERI AYDINLATMA METNI

Kisisel verileriniz; 6698 sayili Kisisel Verilerin Korunmasi Kanunu ("Kanun") uyarinca veri sorumlusu olarak Arcelik Pazarlama A.S. ve Arcelik A.S. ("Arcelik" veya "Sirket") tarafindan asagida aciklanan kapsamda islenebilecektir.

Kisisel verilerinizin islenme amaclari konusunda detayli bilgilere; http://www.arcelikas.com/sayfa/2165/kisisel-verilerin-korunmasi adresinden Arcelik Sirketler Grubu Kisisel Verilerin Korunmasi ve Islenmesi Politikasi'ndan ulasabilirsiniz.

Kisisel Verileriniz Hangi Amacla Islenmektedir?

Internet sitemizi ve mobil uygulamamizi kullanmaniz dolayisiyla elde edilen bilgileriniz; MUSTERI Ad- Soyad- Cep telefonu- email adresi, browser bilgisi,IP adresi, OS (mobil cihaz os bilgisi) ,device ID (mobil cihaz ID) bilgileri

. urun ve hizmetler ile satis sonrasi destek hizmetlerinin sunulmasi,

. musteri iliskileri sureclerinin yurutulmesi,

. talep ve sikayetlerinizin karsilanmasi,

. Sirketimiz tarafindan yurutulen ticari faaliyetlerin gerceklestirilmesi icin ilgili is birimlerimiz tarafindan gerekli calismalarin yapilmasi ve buna bagli is sureclerinin yurutulmesi, Kanun'un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kisisel veri isleme sartlari kapsaminda islenecektir.

Acik Rizanizin Varligi Halinde Kisisel Verileriniz Hangi Amacla Islenmektedir?

Toplanan kisisel verileriniz; urun ve hizmetlerin pazarlama sureclerinin planlanmasi ve icrasi, profilleme ve analiz faaliyetlerinin yurutulmesi, sunulan urun ve hizmetlerin begeni, kullanim aliskanliklariniz ve ihtiyaclariniza gore ozellestirerek sizlere onerilmesi ve tanitilmasi, kabulunuz kapsaminda paylasmis oldugunuz iletisim bilgilerinize reklam, promosyon, vb. ticari elektronik ileti gonderilmesi ve gonderim saglanmasi icin hizmet aldigimiz ucuncu kisilerle paylasilmasi amaclariyla acik rizaniz kapsaminda islenebilecektir.

Kisisel Verileriniz Kimlere Hangi Amaclarla Aktarilabilir?

Toplanan kisisel verileriniz; yukarida belirtilen amaclarin gerceklestirilmesi dogrultusunda, bayilerimize, is ortaklarimiza, tedarikcilerimize, kanunen yetkili kamu kurumlarina, gercek ve tuzel kisilere Kanun'un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kisisel veri isleme sartlari cercevesinde aktarilabilecektir.

Kisisel Verilerinizin Toplanma Yontemi ve Hukuki Sebebi Nedir?

Kisisel verileriniz Sirketimiz ile temas edeceginiz; elektronik ortamda internet sitesi, cagri merkezi, mobil uygulama ve fiziki ortamda bayi kanaliyla, sozlesmenin ifasi hukuki sebebine dayali olarak toplanacaktir. Acik riza vermeniz halinde ise urun ve hizmetlerimizin begeni ve kullanim aliskanliklariniza gore ozellestirilerek size sunulmasi hukuki sebebine dayali olarak Kanun'un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kisisel veri isleme sartlari kapsaminda islenebilmektedir.

Ilgili Kisi Olarak Haklariniz Nelerdir?

Ilgili Kisi olarak Kanun'un 11. maddesi uyarinca asagidaki haklara sahip oldugunuzu bildiririz:

. Kisisel veri islenip islenmedigini ogrenme,

. Kisisel verileri islenmisse buna iliskin bilgi talep etme,

. Kisisel verilerin islenme amacini ve bunlarin amacina uygun kullanilip kullanilmadigini ogrenme,

. Yurt icinde veya yurt disinda kisisel verilerin aktarildigi ucuncu kisileri bilme,

. Kisisel verilerin eksik veya yanlis islenmis olmasi halinde bunlarin duzeltilmesini isteme ve bu kapsamda yapilan islemin kisisel verilerin aktarildigi ucuncu kisilere bildirilmesini isteme,

. Kanun ve ilgili diger kanun hukumlerine uygun olarak islenmis olmasina ragmen, islenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkmasi halinde kisisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme ve bu kapsamda yapilan islemin kisisel verilerin aktarildigi ucuncu kisilere bildirilmesini isteme,

. Islenen verilerin munhasiran otomatik sistemler vasitasiyla analiz edilmesi suretiyle kisinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya cikmasina itiraz etme,

. Kisisel verilerin kanuna aykiri olarak islenmesi sebebiyle zarara ugramasi halinde zararin giderilmesini talep etme.

Yukarida siralanan haklariniza yonelik basvurularinizi, http://www.arcelikas.com/sayfa/2165/kisisel-verilerin-korunmasi den ulasabileceginiz Arcelik Ilgili Kisi Basvuru Formu'nu doldurarak Sirketimize iletebilirsiniz. Talebinizin niteligine gore en kisa surede ve en gec otuz gun icinde basvurulariniz ucretsiz olarak sonuclandirilacaktir; ancak islemin ayrica bir maliyet gerektirmesi halinde Kisisel Verileri Koruma Kurulu tarafindan belirlenecek tarifeye gore tarafinizdan ucret talep edilebilecektir.

Kapat X
Uzman

Edito

Bu yazıyı 1 dakika 53 saniyede okuyabilirsiniz.

Yemek yazıları yazmanın en tatmin edici tarafı, yemeğin hiçbir zaman sadece yemekten ibaret olmaması. Bir tabak zeytinyağlı enginar hayal edin; ağızda eriyen, mayhoş, yeşil yeşil bahar kokan enginar. Görüntüsünü, lezzetini, bize sağladıklarını (karaciğer için mucizeler yaratır bu arada) anlatmak elbette keyifli ve önemli. Ancak bir o kadar heyecan verici olan, enginarın etrafındaki diğer konular. İri Bayrampaşa mı, yoksa silindir başlı Sakız enginarı mı? Hangi şartlarda, kim üretmiş? Sonra, dünyada başka nerede “mahallenin enginarcısı” diye bir şey var? Peki ya bilimsel adı “Cynara scolymus” olan enginarın adını Zeus’un kıskanıp, kızdığı ve enginara dönüştürdüğü sevgilisi Cynara’dan aldığını biliyor muydunuz?

Ruhun Doysun’un web sitesine hoş geldiniz. Amacımız size, yemek kadar etrafındaki  konuları da düşündürmek. Fikir ve ilham vermek. Bireysel değil, bütünsel bakabilmek. Doğru tüketmenin, var olanı dönüştürmenin, doğayla daha uyumlu yaşamanın aslında son derece uygulanabilir olduğunu göstermek.

Videolarda Mehmet Gürs ile yeşillikler içinde, dolu dolu sohbetlerin, ilham verici yemek ve ipuçların olduğu bir program içeriği söz konusu. İçinde tarımdan teknolojiye farklı ve önemli meseleler kadar pratik bilgiler de var. Kalan fırın sebzeyi nasıl değerlendirebiliriz; et tüketirken hiçbir kısmının ziyan olmaması için nelere dikkat etmeliyiz; enginarın sapını, pancarın yaprağını nasıl kullanabiliriz… Hepsi düşündüren ve aynı zamanda hemen uygulayabileceğiniz tarif ve fikirler.

Web sitesinde bölümlerin, kısa videoların ve tariflerin dışında yazılar da var. Mesela, nohutla sıra dışı neler yapabiliriz? Çorbayı neden bu kadar çok seviyoruz? Zanaat devrimi nedir? Bunlar keyifle okumalık, sindirmelik yazılarımızdan sadece birkaçı.

Konuyu uzmanından dinlemenin değeri başka, bu yüzden zaman zaman konuk yazarlara da başvuruyoruz. Hep birlikte, sadece yemek değil, ruhumuzu doyuran konuları, hikayeleri, haberleri yazıyoruz. Doğal güzellikten uykunun önemine, müziğin beynimize etkisinden doğada yogaya kadar farklı konulara giriyoruz.

Bazen de hap gibi ipuçları veriyoruz. Vücudu yenilemek için neler yemeli? Mutfak alışverişi yaparken nelere dikkat etmeli? İyi uyumak için neler yapmalı? Hemen işimize yarayabilecek fikirlerden bahsediyoruz.

Ve elbette, Ruhun Doysun’un önemli bir parçası olan gıda israfı konusu. Atığı ve ziyanı azaltmayı hedefleyen, hem dünyadan hem bizden projelere ve bu konuda bizlere ilham veren insanlara daha yakından bakıyoruz. Kendi mutfağımızda ve hayatımızın geri kalanında atığı önlemek için yapabileceklerimiz, malzemenin tümünü değerlendiren tarifler ve ipuçları burada. Bayat ekmeği yaratıcı bir şekilde nasıl değerlendiririz gibi temel bir konudan tutun, normalde humus yaparken attığımız nohut kabuklarını nasıl kullanabiliriz gibi zihni sinir detaylara kadar, basit ama bir o kadar da dönüştürücü fikirler bunlar.

Karnınızı, gözünüzü ama en çok da ruhunuzu doyurması dileğiyle…

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamıza izin vermiş oluyorsunuz.