ARÇELİK KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI VE İŞLENMESİ MÜŞTERİ AYDINLATMA METNİ

ARCELIK KISISEL VERILERIN KORUNMASI VE ISLENMESI MUSTERI AYDINLATMA METNI

Kisisel verileriniz; 6698 sayili Kisisel Verilerin Korunmasi Kanunu ("Kanun") uyarinca veri sorumlusu olarak Arcelik Pazarlama A.S. ve Arcelik A.S. ("Arcelik" veya "Sirket") tarafindan asagida aciklanan kapsamda islenebilecektir.

Kisisel verilerinizin islenme amaclari konusunda detayli bilgilere; http://www.arcelikas.com/sayfa/2165/kisisel-verilerin-korunmasi adresinden Arcelik Sirketler Grubu Kisisel Verilerin Korunmasi ve Islenmesi Politikasi'ndan ulasabilirsiniz.

Kisisel Verileriniz Hangi Amacla Islenmektedir?

Internet sitemizi ve mobil uygulamamizi kullanmaniz dolayisiyla elde edilen bilgileriniz; MUSTERI Ad- Soyad- Cep telefonu- email adresi, browser bilgisi,IP adresi, OS (mobil cihaz os bilgisi) ,device ID (mobil cihaz ID) bilgileri

. urun ve hizmetler ile satis sonrasi destek hizmetlerinin sunulmasi,

. musteri iliskileri sureclerinin yurutulmesi,

. talep ve sikayetlerinizin karsilanmasi,

. Sirketimiz tarafindan yurutulen ticari faaliyetlerin gerceklestirilmesi icin ilgili is birimlerimiz tarafindan gerekli calismalarin yapilmasi ve buna bagli is sureclerinin yurutulmesi, Kanun'un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kisisel veri isleme sartlari kapsaminda islenecektir.

Acik Rizanizin Varligi Halinde Kisisel Verileriniz Hangi Amacla Islenmektedir?

Toplanan kisisel verileriniz; urun ve hizmetlerin pazarlama sureclerinin planlanmasi ve icrasi, profilleme ve analiz faaliyetlerinin yurutulmesi, sunulan urun ve hizmetlerin begeni, kullanim aliskanliklariniz ve ihtiyaclariniza gore ozellestirerek sizlere onerilmesi ve tanitilmasi, kabulunuz kapsaminda paylasmis oldugunuz iletisim bilgilerinize reklam, promosyon, vb. ticari elektronik ileti gonderilmesi ve gonderim saglanmasi icin hizmet aldigimiz ucuncu kisilerle paylasilmasi amaclariyla acik rizaniz kapsaminda islenebilecektir.

Kisisel Verileriniz Kimlere Hangi Amaclarla Aktarilabilir?

Toplanan kisisel verileriniz; yukarida belirtilen amaclarin gerceklestirilmesi dogrultusunda, bayilerimize, is ortaklarimiza, tedarikcilerimize, kanunen yetkili kamu kurumlarina, gercek ve tuzel kisilere Kanun'un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kisisel veri isleme sartlari cercevesinde aktarilabilecektir.

Kisisel Verilerinizin Toplanma Yontemi ve Hukuki Sebebi Nedir?

Kisisel verileriniz Sirketimiz ile temas edeceginiz; elektronik ortamda internet sitesi, cagri merkezi, mobil uygulama ve fiziki ortamda bayi kanaliyla, sozlesmenin ifasi hukuki sebebine dayali olarak toplanacaktir. Acik riza vermeniz halinde ise urun ve hizmetlerimizin begeni ve kullanim aliskanliklariniza gore ozellestirilerek size sunulmasi hukuki sebebine dayali olarak Kanun'un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kisisel veri isleme sartlari kapsaminda islenebilmektedir.

Ilgili Kisi Olarak Haklariniz Nelerdir?

Ilgili Kisi olarak Kanun'un 11. maddesi uyarinca asagidaki haklara sahip oldugunuzu bildiririz:

. Kisisel veri islenip islenmedigini ogrenme,

. Kisisel verileri islenmisse buna iliskin bilgi talep etme,

. Kisisel verilerin islenme amacini ve bunlarin amacina uygun kullanilip kullanilmadigini ogrenme,

. Yurt icinde veya yurt disinda kisisel verilerin aktarildigi ucuncu kisileri bilme,

. Kisisel verilerin eksik veya yanlis islenmis olmasi halinde bunlarin duzeltilmesini isteme ve bu kapsamda yapilan islemin kisisel verilerin aktarildigi ucuncu kisilere bildirilmesini isteme,

. Kanun ve ilgili diger kanun hukumlerine uygun olarak islenmis olmasina ragmen, islenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkmasi halinde kisisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme ve bu kapsamda yapilan islemin kisisel verilerin aktarildigi ucuncu kisilere bildirilmesini isteme,

. Islenen verilerin munhasiran otomatik sistemler vasitasiyla analiz edilmesi suretiyle kisinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya cikmasina itiraz etme,

. Kisisel verilerin kanuna aykiri olarak islenmesi sebebiyle zarara ugramasi halinde zararin giderilmesini talep etme.

Yukarida siralanan haklariniza yonelik basvurularinizi, http://www.arcelikas.com/sayfa/2165/kisisel-verilerin-korunmasi den ulasabileceginiz Arcelik Ilgili Kisi Basvuru Formu'nu doldurarak Sirketimize iletebilirsiniz. Talebinizin niteligine gore en kisa surede ve en gec otuz gun icinde basvurulariniz ucretsiz olarak sonuclandirilacaktir; ancak islemin ayrica bir maliyet gerektirmesi halinde Kisisel Verileri Koruma Kurulu tarafindan belirlenecek tarifeye gore tarafinizdan ucret talep edilebilecektir.

Kapat X
Dünyadan

Seramiğin En Doğalı

Bu yazıyı 2 dakika 15 saniyede okuyabilirsiniz.

El yapımı seramiğe hiç olmadığı kadar yoğun bir ilgi var. Made OF Australia’nın tasarımcısı Anna-Marie Wallace doğal seramiği farklı bir boyuta taşıyor.

El yapımı seramiğe hiç olmadığı kadar yoğun bir ilgi var. Made OF Australia’nın tasarımcısı Anna-Marie Wallace doğal seramiği farklı bir boyuta taşıyor. Rengarenk, benzersiz, bazen yamuk yumuk. Artizan seramiğe hiç olmadığı kadar büyük bir ilgi var. Nedeni belli; her şeyin hızlı üretilip, tüketildiği; gittikçe gerçek yerine sanal hayatlar yaşanan bir dünyada, zaman isteyeni ve elle yapılanın izini, doğallığını istiyoruz.

Geçtiğimiz aylarda çıkan “Clay” adlı kitapta, dünyanın dört bir yanından farklı seramik sanatçılarına yer verilmiş. Kitapta seramik çılgınlığının arkasındaki etkenin doğaya ve doğallığa duyulan özlem olduğu yazıyor. Bu ilginin hızlı bir şekilde yayılmasının sebeplerinden birinin ise enteresan bir şekilde hızlı yaşamın ta kendisi olan sosyal medya olduğu tartışılıyor. Çünkü seramik meraklıları, dünyanın farklı noktalarında binlerce sanatçıyı Instagram sayesinde takip ediyorlar. Bir “yavaş yaşam” ürünü olan seramiği sosyal medyanın hızında takip ediyor olmak aslında ne kadar ironik, değil mi?

Uzaklardan keşfettiğimiz bir seramik sanatçısı da Avustralya’dan Anna-Marie Wallace ve markası Made OF Australia. “Made of” çünkü seramikleri Avustralya yapımı olmakla kalmayıp, gerçekten Avustralya’nın doğasından yapılmış. Yarı İngiliz yarı İtalyan sanatçı, ilham almak için doğaya bakıyor, seramiklerinde doğadan topladığı, normalde atık sayılabilecek malzemeleri kullanıyor.

Kullandığı tekniğe “Saggar Firing” deniyor. İçinde kimyasal ve sentetik olmayan, tamamen doğanın yarattığı eski bir pişirme tekniği bu. Anna-Wallace, önce ormanlardan, deniz kenarından, Avustralya’nın fışkıran doğasından malzemeler topluyor. Macadamia fındığı kabuğu, okaliptüs yaprağı, deniz kabuğu, farklı otlar, hatta emu ve timsah yumurta kabuğu gibi normalde çöp olan malzemeleri bulup atölyesine getiriyor. Kullandığı bütün doğal malzemeler Avustralya’nın güçlü doğasının,
ikliminin ve farklı bölgelerin izlerini taşıyor.

Daha sonra onları seramiklerle birlikte “saggar” denilen kaplara koyuyor ve 1000 derecelik bir fırında pişiriyor. Sıkışık bir kapta, çok yüksek ısıda pişen yapraklar, otlar, kabuklar gaza dönüşüyor ve içlerindeki mineral ve organik özellikler seramiğin içine işliyor. Ortaya her biri farklı doku, renk ve desende seramikler çıkıyor. Çoğunlukla gri, kırmızı ve siyah tonları hakim, üzerlerinde belli belirsiz doğal dokular ve desenler bulunuyor. Anna-Marie’nin yarattığı tabakların, bardakların, vazoların hepsi birer sanat eseri gibi ama aynı zamanda son derece fonksiyonel. Hepsi daha sonra yemeklerde kullanabilmek için natürel kristal quartz ile sırlanıyor.

Made OF Australia ülkenin yerelliğe önem veren restoranlarıyla da iş birliği yapıyor. Bu sene Australian Gourmet Traveller dergisinin en iyi restoran seçtiği Orana bunlardan biri. Orana’nın şefi Jock Zonfrillo, Avustralya’nın yerel malzemelerini ortaya çıkaran ve Aborijin yemek kültürünü yaşatmaya çalışan bir şef. Made OF Australia’nın Orana için tasarladığı göz kamaştırıcı tabaklarda menüde kullanılan malzemelerin atıklarından yararlanılmış. Menüdeki yemeklerin arasında bulunan yumurtanın kabukları, meyvelerin yaprakları gibi normalde çöpe gidecek malzemeler tabaklarla birlikte pişip içlerine işliyor. Yani yemekler kadar tabaklar da Avustralya’nın doğasını içlerinde taşıyor.

Şimdi en güzel haber: Made OF Australia seramiklerini dünyanın her köşesine gönderebiliyor. Internetten sipariş vermeniz ve hazırlanması için biraz sabırlı olmanız yeterli. http://madeofaustralia.com

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamıza izin vermiş oluyorsunuz.