ARÇELİK KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI VE İŞLENMESİ MÜŞTERİ AYDINLATMA METNİ

Kişisel verileriniz; 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ("Kanun") uyarınca veri sorumlusu olarak Arçelik Pazarlama A.Ş. ve Arçelik A.Ş. ("Arçelik" veya "Şirket") tarafından aşağıda açıklanan kapsamda işlenebilecektir.

Kişisel verilerinizin işlenme amaçları konusunda detaylı bilgilere; https://www.arcelik.com.tr/kisisel-verilerin-korunmasi adresinden Arçelik Şirketler Grubu Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası’ndan ulaşabilirsiniz.

Kişisel Verileriniz Hangi Amaçla İşlenmektedir?
Toplanan kişisel verileriniz;


Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları kapsamında işlenecektir.

Açık Rızanızın Varlığı Halinde Kişisel Verileriniz Hangi Amaçla İşlenmektedir?
Toplanan kişisel verileriniz; ürün ve hizmetlerin pazarlama süreçlerinin planlanması ve icrası, profilleme ve analiz faaliyetlerinin yürütülmesi, sunulan ürün ve hizmetlerin beğeni, kullanım alışkanlıklarınız ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirerek sizlere önerilmesi ve tanıtılması, kabulünüz kapsamında paylaşmış olduğunuz iletişim bilgilerinize reklam, promosyon, vb. ticari elektronik ileti gönderilmesi ve gönderim sağlanması için hizmet aldığımız üçüncü kişilerle paylaşılması amaçlarıyla açık rızanız kapsamında işlenebilecektir.

Kişisel Verileriniz Kimlere Hangi Amaçlarla Aktarılabilir?
Toplanan kişisel verileriniz; yukarıda belirtilen amaçların gerçekleştirilmesi doğrultusunda, bayilerimize, tedarikçilerimize, kanunen yetkili kamu kurumlarına ve özel kişilere Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları çerçevesinde aktarılabilecektir.

Kişisel Verilerinizin Toplanma Yöntemi ve Hukuki Sebebi Nedir?
Kişisel verileriniz Şirketimiz ile temas edeceğiniz; elektronik ortamda internet sitesi, çağrı merkezi, mobil uygulama ve fiziki ortamda bayi kanalıyla, sözleşmenin ifası hukuki sebebine dayalı olarak toplanacaktır. Açık rıza vermeniz halinde ise ürün ve hizmetlerimizin beğeni ve kullanım alışkanlıklarınıza göre özelleştirilerek size sunulması hukuki sebebine dayalı olarak Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları kapsamında işlenebilmektedir.

Kişisel Veri Sahibi Olarak Haklarınız Nelerdir?
Kişisel veri sahibi olarak Kanun’un 11. maddesi uyarınca aşağıdaki haklara sahip olduğunuzu bildiririz:

Yukarıda sıralanan haklarınıza yönelik başvurularınızı, https://www.arcelik.com.tr/kisisel-verilerin-korunmasi den ulaşabileceğiniz Arçelik Veri Sahibi Başvuru Formu’nu doldurarak Şirketimize iletebilirsiniz. Talebinizin niteliğine göre en kısa sürede ve en geç otuz gün içinde başvurularınız ücretsiz olarak sonuçlandırılacaktır; ancak işlemin ayrıca bir maliyet gerektirmesi halinde Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenecek tarifeye göre tarafınızdan ücret talep edilebilecektir.

Kapat
Dünyadan — 28.09.2017

Seramiğin En Doğalı

Bu yazıyı 2 dakika 15 saniyede okuyabilirsiniz.

El yapımı seramiğe hiç olmadığı kadar yoğun bir ilgi var. Made OF Australia’nın tasarımcısı Anna-Marie Wallace doğal seramiği farklı bir boyuta taşıyor.

El yapımı seramiğe hiç olmadığı kadar yoğun bir ilgi var. Made OF Australia’nın tasarımcısı Anna-Marie Wallace doğal seramiği farklı bir boyuta taşıyor. Rengarenk, benzersiz, bazen yamuk yumuk. Artizan seramiğe hiç olmadığı kadar büyük bir ilgi var. Nedeni belli; her şeyin hızlı üretilip, tüketildiği; gittikçe gerçek yerine sanal hayatlar yaşanan bir dünyada, zaman isteyeni ve elle yapılanın izini, doğallığını istiyoruz.

Geçtiğimiz aylarda çıkan “Clay” adlı kitapta, dünyanın dört bir yanından farklı seramik sanatçılarına yer verilmiş. Kitapta seramik çılgınlığının arkasındaki etkenin doğaya ve doğallığa duyulan özlem olduğu yazıyor. Bu ilginin hızlı bir şekilde yayılmasının sebeplerinden birinin ise enteresan bir şekilde hızlı yaşamın ta kendisi olan sosyal medya olduğu tartışılıyor. Çünkü seramik meraklıları, dünyanın farklı noktalarında binlerce sanatçıyı Instagram sayesinde takip ediyorlar. Bir “yavaş yaşam” ürünü olan seramiği sosyal medyanın hızında takip ediyor olmak aslında ne kadar ironik, değil mi?

Uzaklardan keşfettiğimiz bir seramik sanatçısı da Avustralya’dan Anna-Marie Wallace ve markası Made OF Australia. “Made of” çünkü seramikleri Avustralya yapımı olmakla kalmayıp, gerçekten Avustralya’nın doğasından yapılmış. Yarı İngiliz yarı İtalyan sanatçı, ilham almak için doğaya bakıyor, seramiklerinde doğadan topladığı, normalde atık sayılabilecek malzemeleri kullanıyor.

Kullandığı tekniğe “Saggar Firing” deniyor. İçinde kimyasal ve sentetik olmayan, tamamen doğanın yarattığı eski bir pişirme tekniği bu. Anna-Wallace, önce ormanlardan, deniz kenarından, Avustralya’nın fışkıran doğasından malzemeler topluyor. Macadamia fındığı kabuğu, okaliptüs yaprağı, deniz kabuğu, farklı otlar, hatta emu ve timsah yumurta kabuğu gibi normalde çöp olan malzemeleri bulup atölyesine getiriyor. Kullandığı bütün doğal malzemeler Avustralya’nın güçlü doğasının,
ikliminin ve farklı bölgelerin izlerini taşıyor.

Daha sonra onları seramiklerle birlikte “saggar” denilen kaplara koyuyor ve 1000 derecelik bir fırında pişiriyor. Sıkışık bir kapta, çok yüksek ısıda pişen yapraklar, otlar, kabuklar gaza dönüşüyor ve içlerindeki mineral ve organik özellikler seramiğin içine işliyor. Ortaya her biri farklı doku, renk ve desende seramikler çıkıyor. Çoğunlukla gri, kırmızı ve siyah tonları hakim, üzerlerinde belli belirsiz doğal dokular ve desenler bulunuyor. Anna-Marie’nin yarattığı tabakların, bardakların, vazoların hepsi birer sanat eseri gibi ama aynı zamanda son derece fonksiyonel. Hepsi daha sonra yemeklerde kullanabilmek için natürel kristal quartz ile sırlanıyor.

Made OF Australia ülkenin yerelliğe önem veren restoranlarıyla da iş birliği yapıyor. Bu sene Australian Gourmet Traveller dergisinin en iyi restoran seçtiği Orana bunlardan biri. Orana’nın şefi Jock Zonfrillo, Avustralya’nın yerel malzemelerini ortaya çıkaran ve Aborijin yemek kültürünü yaşatmaya çalışan bir şef. Made OF Australia’nın Orana için tasarladığı göz kamaştırıcı tabaklarda menüde kullanılan malzemelerin atıklarından yararlanılmış. Menüdeki yemeklerin arasında bulunan yumurtanın kabukları, meyvelerin yaprakları gibi normalde çöpe gidecek malzemeler tabaklarla birlikte pişip içlerine işliyor. Yani yemekler kadar tabaklar da Avustralya’nın doğasını içlerinde taşıyor.

Şimdi en güzel haber: Made OF Australia seramiklerini dünyanın her köşesine gönderebiliyor. Internetten sipariş vermeniz ve hazırlanması için biraz sabırlı olmanız yeterli. http://madeofaustralia.com

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamıza izin vermiş oluyorsunuz.