ARÇELİK KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI VE İŞLENMESİ MÜŞTERİ AYDINLATMA METNİ

Kişisel verileriniz; 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ("Kanun") uyarınca veri sorumlusu olarak Arçelik Pazarlama A.Ş. ve Arçelik A.Ş. ("Arçelik" veya "Şirket") tarafından aşağıda açıklanan kapsamda işlenebilecektir.

Kişisel verilerinizin işlenme amaçları konusunda detaylı bilgilere; https://www.arcelik.com.tr/kisisel-verilerin-korunmasi adresinden Arçelik Şirketler Grubu Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası’ndan ulaşabilirsiniz.

Kişisel Verileriniz Hangi Amaçla İşlenmektedir?
Toplanan kişisel verileriniz;


Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları kapsamında işlenecektir.

Açık Rızanızın Varlığı Halinde Kişisel Verileriniz Hangi Amaçla İşlenmektedir?
Toplanan kişisel verileriniz; ürün ve hizmetlerin pazarlama süreçlerinin planlanması ve icrası, profilleme ve analiz faaliyetlerinin yürütülmesi, sunulan ürün ve hizmetlerin beğeni, kullanım alışkanlıklarınız ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirerek sizlere önerilmesi ve tanıtılması, kabulünüz kapsamında paylaşmış olduğunuz iletişim bilgilerinize reklam, promosyon, vb. ticari elektronik ileti gönderilmesi ve gönderim sağlanması için hizmet aldığımız üçüncü kişilerle paylaşılması amaçlarıyla açık rızanız kapsamında işlenebilecektir.

Kişisel Verileriniz Kimlere Hangi Amaçlarla Aktarılabilir?
Toplanan kişisel verileriniz; yukarıda belirtilen amaçların gerçekleştirilmesi doğrultusunda, bayilerimize, tedarikçilerimize, kanunen yetkili kamu kurumlarına ve özel kişilere Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları çerçevesinde aktarılabilecektir.

Kişisel Verilerinizin Toplanma Yöntemi ve Hukuki Sebebi Nedir?
Kişisel verileriniz Şirketimiz ile temas edeceğiniz; elektronik ortamda internet sitesi, çağrı merkezi, mobil uygulama ve fiziki ortamda bayi kanalıyla, sözleşmenin ifası hukuki sebebine dayalı olarak toplanacaktır. Açık rıza vermeniz halinde ise ürün ve hizmetlerimizin beğeni ve kullanım alışkanlıklarınıza göre özelleştirilerek size sunulması hukuki sebebine dayalı olarak Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları kapsamında işlenebilmektedir.

Kişisel Veri Sahibi Olarak Haklarınız Nelerdir?
Kişisel veri sahibi olarak Kanun’un 11. maddesi uyarınca aşağıdaki haklara sahip olduğunuzu bildiririz:

Yukarıda sıralanan haklarınıza yönelik başvurularınızı, https://www.arcelik.com.tr/kisisel-verilerin-korunmasi den ulaşabileceğiniz Arçelik Veri Sahibi Başvuru Formu’nu doldurarak Şirketimize iletebilirsiniz. Talebinizin niteliğine göre en kısa sürede ve en geç otuz gün içinde başvurularınız ücretsiz olarak sonuçlandırılacaktır; ancak işlemin ayrıca bir maliyet gerektirmesi halinde Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenecek tarifeye göre tarafınızdan ücret talep edilebilecektir.

Kapat
Pratik — 18.02.2018

Sağlıklı Atıştır

Bu yazıyı 1 dakika 48 saniyede okuyabilirsiniz.

Özellikle her sebzeyi sevmeyen küçük (ve büyüklere) ilham verecek fikirler…

Alabaş fırında

Bazen orijinal adı “kohlrabi” olarak  da satılan alabaş, lahana ve şalgam arası bir sebze. Kabukları açık yeşil ya da patlıcan moru olabiliyor ama iki türün de içi beyaza yakın. Dokusuna gelince, sulu ve kütür kütür. Çiğ yemek, incecik doğrayıp salatalara eklemek için birebir. Ancak pişince hafif biberimsi lezzeti daha da ortaya çıkıyor. Keyifli bir atıştırma için patates kızartması şeklinde doğrayın. Zeytinyağı, bir çorba kaşığı nişasta, ufak doğradığınız sarımsak, toz biber ve tuzla harmanlayın. Fırında 40 dakika pişirin. Kızarmış patatese sağlıklı bir alternatif. Nişasta sayesinde sanki fırında değil yağda kızarmış gibi oluyor.

Karalahana cips

Lahana, brüksel lahanası, brokoli, karnabahar gibi sebzelerin de içinde olduğu lahanagillerden olan karalahana, kışın peydahlanır. Koyu yeşil yapraklı olup, üst üste demet halinde satılır. Bazen de İngilizce “kale” denilen kıvırcık, tırtıklı, mora çalan yapraklısına rastlamak mümkün. Karalahananın yaprakları pişince ıspanak gibi kendini bırakmıyor, diri kalıyor. Biraz soslayıp çiğ salatasını yemek de çok keyifli. Fırında incecik karalahana cips için, ufak boy yaprakları zeytinyağı ve tuzla harmanlayın. Yan yana fırın tepsisine dizip üzerlerine dilerseniz rendelenmiş kaşar peynir ya da isli biber serpiştirin. Fırında 5-7 dakika arası pişirin.

Baharatlı nohut

Her kilerde olan, bildiğimiz nohutu fırında pişirmek aklınıza geldi mi? Fırında pişen nohut, hem atıştırmalık hem de salata üzerinde kruton yerine kullanılabilir. Hafif diri kalacak şekilde haşladığınız nohutları iyice kuruttuktan sonra zeytinyağı ve bol baharatla (acı biber ve kimyon çok yakışıyor) karıştırıp fırına verin. 40 dakika sonra ortaya çıtır çıtır ve baharatlı bir atıştırmalık çıkacak.

İncecik yerelması

Yamru yumru oluşu, incecik, mora çalan kahverengi kabuğunun altından beliren beyazlığı, çiğken kütür kütür, doğru pişirilirse ağızda eriyen ama dağılmayan dokusu ile kendine has bir sebze yerelması. Çocukken genelde dudak bükülen, büyüdükçe kıymeti bilinen sebzeler arasında. Lezzetine gelince, hafif tatlı; yer altında yetişen bir kök olduğundan topraksı ve nemli. Yer elmasının yemeğini ya da zeytinyağlısını yapıyor olabilirsiniz. Lezzetli bir atıştırmalık için ise yer elmalarını incecik doğrayıp az zeytinyağında kızarana kadar bir kaç dakika pişirebilirsiniz.

Pancar mücver 

Pancar kışın yenmeli. Hatta A, B ve C vitaminleri bol olduğundan soğukta hastalıklardan korunmak için bol bol tüketmeli. Diri kalacak şekilde haşladığınız bir kaç pancar ve patatesi rendeleyin. 1 tatlı kaşığı mısır nişastası, tuz ve biberle karıştırıp tavada az zeytinyağında kızartın. İçerisine yumurta katarsanız minik mücverler de yapabilirsiniz.


Cemre Narin 
İşletme ve klinik psikoloji geçmişi olan Cemre Narin, yaklaşık 10 senedir hem Türkiye’de hem yurtdışında farklı yayınların yemek editörlüğü yapıyor ve yemek yazılarını yazıyor. The World’s 50 Best Restaurants’ın bölge başkanı. İçindekiler adlı yemek kitabının yazarı. Uluslararası yemek konferansı YEDİ’nin kurucularından. Ruhun Doysun’un proje danışmanı ve editörü.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamıza izin vermiş oluyorsunuz.