ARÇELİK KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI VE İŞLENMESİ MÜŞTERİ AYDINLATMA METNİ

ARCELIK KISISEL VERILERIN KORUNMASI VE ISLENMESI MUSTERI AYDINLATMA METNI

Kisisel verileriniz; 6698 sayili Kisisel Verilerin Korunmasi Kanunu ("Kanun") uyarinca veri sorumlusu olarak Arcelik Pazarlama A.S. ve Arcelik A.S. ("Arcelik" veya "Sirket") tarafindan asagida aciklanan kapsamda islenebilecektir.

Kisisel verilerinizin islenme amaclari konusunda detayli bilgilere; http://www.arcelikas.com/sayfa/2165/kisisel-verilerin-korunmasi adresinden Arcelik Sirketler Grubu Kisisel Verilerin Korunmasi ve Islenmesi Politikasi'ndan ulasabilirsiniz.

Kisisel Verileriniz Hangi Amacla Islenmektedir?

Internet sitemizi ve mobil uygulamamizi kullanmaniz dolayisiyla elde edilen bilgileriniz; MUSTERI Ad- Soyad- Cep telefonu- email adresi, browser bilgisi,IP adresi, OS (mobil cihaz os bilgisi) ,device ID (mobil cihaz ID) bilgileri

. urun ve hizmetler ile satis sonrasi destek hizmetlerinin sunulmasi,

. musteri iliskileri sureclerinin yurutulmesi,

. talep ve sikayetlerinizin karsilanmasi,

. Sirketimiz tarafindan yurutulen ticari faaliyetlerin gerceklestirilmesi icin ilgili is birimlerimiz tarafindan gerekli calismalarin yapilmasi ve buna bagli is sureclerinin yurutulmesi, Kanun'un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kisisel veri isleme sartlari kapsaminda islenecektir.

Acik Rizanizin Varligi Halinde Kisisel Verileriniz Hangi Amacla Islenmektedir?

Toplanan kisisel verileriniz; urun ve hizmetlerin pazarlama sureclerinin planlanmasi ve icrasi, profilleme ve analiz faaliyetlerinin yurutulmesi, sunulan urun ve hizmetlerin begeni, kullanim aliskanliklariniz ve ihtiyaclariniza gore ozellestirerek sizlere onerilmesi ve tanitilmasi, kabulunuz kapsaminda paylasmis oldugunuz iletisim bilgilerinize reklam, promosyon, vb. ticari elektronik ileti gonderilmesi ve gonderim saglanmasi icin hizmet aldigimiz ucuncu kisilerle paylasilmasi amaclariyla acik rizaniz kapsaminda islenebilecektir.

Kisisel Verileriniz Kimlere Hangi Amaclarla Aktarilabilir?

Toplanan kisisel verileriniz; yukarida belirtilen amaclarin gerceklestirilmesi dogrultusunda, bayilerimize, is ortaklarimiza, tedarikcilerimize, kanunen yetkili kamu kurumlarina, gercek ve tuzel kisilere Kanun'un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kisisel veri isleme sartlari cercevesinde aktarilabilecektir.

Kisisel Verilerinizin Toplanma Yontemi ve Hukuki Sebebi Nedir?

Kisisel verileriniz Sirketimiz ile temas edeceginiz; elektronik ortamda internet sitesi, cagri merkezi, mobil uygulama ve fiziki ortamda bayi kanaliyla, sozlesmenin ifasi hukuki sebebine dayali olarak toplanacaktir. Acik riza vermeniz halinde ise urun ve hizmetlerimizin begeni ve kullanim aliskanliklariniza gore ozellestirilerek size sunulmasi hukuki sebebine dayali olarak Kanun'un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kisisel veri isleme sartlari kapsaminda islenebilmektedir.

Ilgili Kisi Olarak Haklariniz Nelerdir?

Ilgili Kisi olarak Kanun'un 11. maddesi uyarinca asagidaki haklara sahip oldugunuzu bildiririz:

. Kisisel veri islenip islenmedigini ogrenme,

. Kisisel verileri islenmisse buna iliskin bilgi talep etme,

. Kisisel verilerin islenme amacini ve bunlarin amacina uygun kullanilip kullanilmadigini ogrenme,

. Yurt icinde veya yurt disinda kisisel verilerin aktarildigi ucuncu kisileri bilme,

. Kisisel verilerin eksik veya yanlis islenmis olmasi halinde bunlarin duzeltilmesini isteme ve bu kapsamda yapilan islemin kisisel verilerin aktarildigi ucuncu kisilere bildirilmesini isteme,

. Kanun ve ilgili diger kanun hukumlerine uygun olarak islenmis olmasina ragmen, islenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkmasi halinde kisisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme ve bu kapsamda yapilan islemin kisisel verilerin aktarildigi ucuncu kisilere bildirilmesini isteme,

. Islenen verilerin munhasiran otomatik sistemler vasitasiyla analiz edilmesi suretiyle kisinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya cikmasina itiraz etme,

. Kisisel verilerin kanuna aykiri olarak islenmesi sebebiyle zarara ugramasi halinde zararin giderilmesini talep etme.

Yukarida siralanan haklariniza yonelik basvurularinizi, http://www.arcelikas.com/sayfa/2165/kisisel-verilerin-korunmasi den ulasabileceginiz Arcelik Ilgili Kisi Basvuru Formu'nu doldurarak Sirketimize iletebilirsiniz. Talebinizin niteligine gore en kisa surede ve en gec otuz gun icinde basvurulariniz ucretsiz olarak sonuclandirilacaktir; ancak islemin ayrica bir maliyet gerektirmesi halinde Kisisel Verileri Koruma Kurulu tarafindan belirlenecek tarifeye gore tarafinizdan ucret talep edilebilecektir.

Kapat X
Pratik

Yeni Yılda Sistemi Yenileyelim

Bu yazıyı 2 dakika 12 saniyede okuyabilirsiniz.

Aşırıya kaçtığımızı hissedip sistemi yenilemek istediğimizde ne yapmalı, neleri yemeli?

Kış aylarında daha fazla yediğimiz bir gerçek. Hava soğukken içgüdüsel olarak tıkınıp enerji depolamak istiyoruz. Ayrıca özellikle Aralık ayında artan “uyarılar” sayesinde aşırıya kaçabiliyor yediklerimiz. Araştırmalara göre yeni yıla girerken verilen sözler içinde en üst sıralarda sağlıklı yemek yemek ve egzersiz yapmak sayılıyor.

Sınırlayan, sadece o ya da bu yemekle beslenilen diyetler eskilerde kaldı. Uzmanlar en doğru beslenme şeklinin kişiden kişiye değiştiğini, bedenin aslında ihtiyaçlarını dile getirdiğini, onu dinlememiz gerektiğini söylüyorlar. Fazla yediğimiz bir dönem sonrasında bu her zamankinden daha da geçerli. Ancak yine de bazı yiyecekler sistemin yenilenmesinde, biriken toksinlerden arınmamızda ekstra etkili. O halde ne yememeli yerine, ne yemeli?

1. Fermante yiyecekler

Bilim insanlarının ikinci beyin diye tanımladıkları sindirim sistemimizin kendine ait bir sinir sistemi var. Bağışıklık sisteminin de yüzde 70’i bağırsaklarda gizli. Bu sebepten bağırsak sistemini güçlendiren fermante yiyeceklere hayatımızda her zaman yer açmalı. Kefir, tarhana, yoğurt, fermante turşu gibi yiyecekleri günlük hayata girebilecek yiyeceklerden bazıları.

2. Sarımsak

İkinci Dünya Savaşı döneminde ilaç sıkıntısı varken sarımsak ilaç niyetine kullanılırmış. Sarımsak, doğal bir antibiyotik; toksinleri yok etmeye yarar, bizi hastalıklardan korur. Özellikle taze sarımsağın detoks etkisi büyük.

3. Pancar

Yüksek dozda antioksidan içeriyor ve lif yüklü bir kök sebze pancar. Düşük kalorili ve C vitamini açısından oldukça zengin. Pancarı yavaşça fırında ya da 20 dakika buharda pişirin, fazla pişirip besleyici özelliklerini kaybetmesine izin vermeyin.

 4. Elma

Elmada yüksek miktarda lif ve vitamin var, vücudu temizler ve enerji verir. İçindeki pektin, kurşun, civa gibi ağır metallere bağlanır ve vücuttan atılmalarını hızlandırır.

5. Brokoli

Brokolide bulunan sülforafan, kansere karşı koruyan bir madde. Brokoli aynı zamanda karaciğer fonksiyonlarını kuvvetlendirir ve toksinlerin atılmasını sağlar. Brokoliden daha da yararlı olan ise brokoli filizleri.

6. Ceviz

Ceviz, kan dolaşımını arttırdığı için toksinlerin yok olmasına yardımcı oluyor.

İçerdiği L-Arginin adlı aminoasit sayesinde damar sağlığını korur, dolaşımı hızlandırır. Ceviz, ayrıca tam anlamıyla bir E vitamini deposu. Sağlıklı atıştırmalık olmanın yanı sıra sabah kahvaltıdan salataya kadar birçok yemekle yenebilir.

7. Maydanoz

Klorofil yüklü maydanoz, ağır metallerin bağlanmasını ve vücuttan kolay atılmasını sağlar. İçindeki A, C, K vitaminleri ile folat bağışıklık sistemini güçlendirir. Ayrıca maydanoz sapıyla yapılan çay ödem atmaya yarar.

8. Zerdeçal

Cıva zehirlenmesinde etkili, kuvvetli bir antioksidan zerdeçal. İçindeki kurkumin maddesi sayesinde Alzheimer dahil birçok hastalığa karşı koruyucu olduğu biliniyor. Sebze yemeklerinde, çorbalarda kullanın, çayını demleyin. 

9. Muz

Lezzetli ve pratik bir meyve olmanın dışında muz, sindirim sistemine yararlıdır. Lif açısından oldukça zengindir olduğu için sistemi dengeler. Tok tutar. İçerdiği yüksek potasyum oranı sayesinde yüksek kan basıncını düşürür. Sıkıntı, sinir, uykusuzluğu önler, içerdiği magnezyum sayesinde ruh sağlığını korur.

10. Su

Ve evet, vücudu yenilemek için bol bol su içmek gerek. Bu zamanda günde 2-3 litre su içmek oldukça faydalı. Yemeklerle değil de, yemek aralarında içmek daha doğru. Ayrıca suyun içine birkaç damla limon suyu sıkıldığında vücuttaki asit oranını düşürür ve sindirime yardımcı olur.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerez politikamıza izin vermiş oluyorsunuz.